„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Vláda proti lidem: Přes 22.000 starostů Francie odmítá zákon o „sňatcích“ homosexuálů! Jeden z nich říká: Žijeme v totalitním státě

Autor: Protiproud.cz | Publikováno: 7.9.2013 | Rubrika: VE SVĚTĚ
Ilustrace

Primátor města Arcangues Jean-Michel Colo v interview pro Hlas Ruska vysvětlil, proč odmítl zaregistrovat manželství dvou mužů, a jak ho k tomu v konečném důsledku socialistická vláda donutila. Rozhodne tento ostudný zákon příští prezidentské volby?

Stovky francouzských primátorů se vyslovily proti zákonu o registrovaném partnerství, avšak jenom Vy jste odmítl zaregistrovat manželství dvou mužů. Jak to můžete vysvětlit?

Přišla mi na magistrát žádost o registraci podobného sňatku. Přes 22 000 primátorů po celé Francii se podepsalo proti tomuto zákonu, avšak jenom šest nebo sedm dostalo konkrétní žádosti. Všechno, co můžeme udělat – co nejvíce odročit datum sňatku a protahovat proceduru projednání žádosti. Jiné východisko nemáme, protože jinak nám hrozí obrovské pokuty. Například, můj tým musí platit 1000 eur denně. Když jde o podobné částky, začínáte uvažovat trochu jinak. Stejně ale budu pokračovat v boji, tento zákon musíme stůj co stůj zrušit. Je třeba pokusit se vyřešit problém s dědictvím pro homosexuální páry, přešetřit podmínky občanské smlouvy, protože svatba – to je křesťanská hodnota, a tu nesmíme zradit. S ohledem na to, jaký ohlas měl tento zákon, budou výsledky společenského protestu určitě vidět v nadcházejících volbách.

pp

                                 Primátor města Arcangues Jean-Michel Colo

Stát pohrozil pokutou a fakticky vás donutil k registraci homosexuálního partnerství. Jak hodnotíte toto gesto?

Dnes žijeme ve Francii v totalitním státě, kde se vykládá smysl takových slov, jako je „republika“, v závislosti na situaci: Jsem republikán, jsem demokrat, a proto si můžu všechno dovolit. To je ale omyl. Nynější vláda je daleka demokracie v původním smyslu tohoto slova. A to, jak byl tento zákon schválen, se zapíše do dějin. Uspěchaně, za podivných okolností, je v něm spousta mezer. Například zde není ani zmínka o rozvodech. Všechno bylo uděláno jen pro to, aby byla uspokojena naprostá menšina. Mám přátele homosexuály, a ti mě podpořili, jsou také proti těmto okázalým svatbám. To nejhorší ale je, že vyčleňujeme část společnosti, která se už do ní dávno integrovala. Tento zákon ve Francii jenom podnítil nálady proti homosexuálům. Dostávám hodně dopisů, a musím lidi uklidňovat a vysvětlovat jim, že nejsem proti homosexuálům. Jsem pro zachování instituce manželství, jsem pro tradiční rodinu a proti adoptování dětí homosexuálními páry.

Mluvil jste o tom, že jediné východisko je protahovat proceduru projednání žádostí. Výnos ministra vnitra však předpokládá pokuty nebo dokonce vězení za podobná opatření. Myslíte si, že to v konečném důsledku povede ke konci diskuse?

Podali jsme Státní radě Paříže stížnost proti ministru vnitra Manuelu Vallsovi za „zneužití moci“. Myslím si, že pravda je na naší straně. Musíme hájit své „právo svědomí“, které nám umožňuje odmítnout plnit své povinnosti, jestliže odporují našim mravním zásadám. Když jsem ten homosexuální pár odmítl zaregistrovat, někteří primátoři v našem regionu navrhli, že to udělají za mě. V čem je tedy problém?

pp

                                              Ministr vnitra Manuel Valls

Takže si myslíte, že pro vládu je to zásadní otázka?

Jak jinak. Nejvíce si přeji, aby příští vláda, ať už bude jakákoliv, zrušila především tento nemravný zákon. Víc než to: chci, aby právě na tomto předvolebním slibu se zakládala příští prezidentská kampaň.

V nynější Francii, když jste proti homosexuálním manželstvím, obviní vás hned z homofobie. Kde se to vzalo?

Francie se vyčerpala. Posuďte sami: Když mluvil Jean-Mari Le Pen o imigrantech, o problému, který reálně existuje, obvinili ho hned z rasismu. Vykládám svou pozici nanejvýš jasně. Milovat člověka stejného pohlaví je volba každého jedince. Manželství však je svazkem muže a ženy. Obviňují mě z homofobie, i když dělám spolu se svými kolegy všechno pro to, abychom podobné nálady ve společnosti nepřipustili. Ve Francii je diskriminace zločinem. A Manuel Falos tvrdě připomněl, že se trestá pokutou 75000 eur a šestiměsíčním vězením. Nechápu, kam jde Francie, když odpůrce zákona, obyčejného slušného občana, hned zatýkají a zavřou na dva měsíce, kdežto výtržníkům z neklidných předměstí všechno projde. Ukládají jim za jejich zločiny maximálně podmíněné tresty. Myslím si, že jdeme nesprávným směrem. Budoucnost Francie mě děsí.

http://czech.ruvr.ru/

Klíčová slova: politická korektnost  | konzervatismus  | Homosexualismus
3756 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

FreeGlobe.cz

Chaluhy, třeste se! Bílí dredaři ve skutečnosti šíří rasismus. Taková je dikce nového stupně politické korektnosti (+ foto)Ruské špičky: USA nemají prostředky k nátlaku na politiku RuskaEuroopilec Juncker si užívá za naše peníze! Vůbec se s tím nemazlí. Podívejte se, jak si žije šlechta, poddaníBrutalita francouzské policie. Milovníci demokracie mlčí, není to v Rusku (+ foto)Neuvěřitelná epidemie útoků kyselinou! Policie si neví rady. Další kulturní obohacení Evropy

ePortal.cz

Jan Palach nebyl hrdina. To opravdu neRazítkovací mánie snad nikdy neskončí

euPortal.cz

V minulosti Kliniku podpořil Andrej Babiš a dokonce hrál roli při jakési provizorní užívací smlouvě, za což byl tehdy levičáckými kruhy adorovánTvrdá realita: V Británii díky muslimům 15 útoků kyselinou týdně. Z toho 3/4 v Londýně

Eurabia.cz

Jak muslimové skrývají svou agresivitu za obviňování druhých z perzekuce muslimů Anketa: Měl by se zpřísnit imigrační zákon? 92% (!) ano. Hlasujte!

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

euServer.cz

Bandera se prokazatelně 13x tajně setkal s představiteli CIA. Například: 22.3.1950 v Hamburku, 17.5.1950 s CIA, 7.5.1951 na letecké základně USA ve Wiesbadenu...Přemrštěné náklady nekončící války mohou vést k tomu, že Spojené státy budou muset překonat pocit ponížení a z Afghánistánu se stáhnou. Už dnes Čína, Rusko a Indie přebírají v oblasti politickou inciativu

ParlamentniListy.cz

Tohle je smrtelné. Blíží se k TOP 09. A Petříček do vedení? Ne! Bývalý vysoký funkcionář ČSSD jde do akceRodinu tvoři máma, táta a děti! Senátor Valenta je pobouřen tím, co ČT pustila dětem
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny