„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Spojené státy směřují k agresi vůči Sýrii, tvrdí Paroubek

Autor: Prvnizpravy.cz | Publikováno: 6.9.2013 | Rubrika: VE SVĚTĚ
Ilustrace

Zdá se, že Obamově administrativě se daří lámat odpor Kongresu Spojených států vůči vojenskému úderu armády USA v Sýrii, všímá si předseda NS-LV 21 Jiří Paroubek.

Prezident Obama, nositel Nobelovy ceny míru, podle něho ustupuje na celé čáře tlaku vojensko-průmyslového komplexu a vede svou zemi na válečnou stezku.

"Je třeba dodat, že vojenský zásah provedený bez souhlasu Rady bezpečnosti by byl jasnou agresí vůči jinému státu. Také politicky je takový zásah více než sporný. Znamená de facto podporu mj. také islamistických a přímo teroristických organizací, které na dobytém syrském území zavádějí právo šaria," myslí si Jiří Paroubek.

Vše podle něj nasvědčuje tomu, že „chemický útok“ z 21. srpna, kterým je intervence zdůvodňována, není ničím jiným nežli jednou velkou provokací.

"Proč by syrská vláda prostřednictvím své armády útočila chemickými zbraněmi na území, které sama – jak se zdá – vojensky kontroluje? Proč by tak činila v době, kdy syrská armáda vítězí na bojištích občanské války a časté amnestie ztenčily strany ´opozičních´ bojovníků prakticky pouze na zahraniční fanatiky často blízké Al-Kájdě?" ptá se.

Ruský prezident Putin varuje USA před akcí proti Sýrii

Politiku „tlustého klacku“, prováděnou dříve Georgem Bushem ml., ke které se nyní USA vracejí, je třeba odmítnout z morálního i politického hlediska, tvrdí předseda národních socialistů.

"K ničemu dobrému tato politika nevedla ani v Afghánistánu, ani v Iráku. Naši američtí (a chci dodat, také francouzští) přátelé se v této věci velmi mýlí," dodal Paroubek.

www.prvnizpravy.cz

Klíčová slova: USA  | Izrael  | válka  | Sýrie  | sionismus
3734 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Aktuálně nejčtenější
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny