„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Spojené státy směřují k agresi vůči Sýrii, tvrdí Paroubek

Autor: Prvnizpravy.cz | Publikováno: 6.9.2013 | Rubrika: VE SVĚTĚ
Ilustrace

Zdá se, že Obamově administrativě se daří lámat odpor Kongresu Spojených států vůči vojenskému úderu armády USA v Sýrii, všímá si předseda NS-LV 21 Jiří Paroubek.

Prezident Obama, nositel Nobelovy ceny míru, podle něho ustupuje na celé čáře tlaku vojensko-průmyslového komplexu a vede svou zemi na válečnou stezku.

"Je třeba dodat, že vojenský zásah provedený bez souhlasu Rady bezpečnosti by byl jasnou agresí vůči jinému státu. Také politicky je takový zásah více než sporný. Znamená de facto podporu mj. také islamistických a přímo teroristických organizací, které na dobytém syrském území zavádějí právo šaria," myslí si Jiří Paroubek.

Vše podle něj nasvědčuje tomu, že „chemický útok“ z 21. srpna, kterým je intervence zdůvodňována, není ničím jiným nežli jednou velkou provokací.

"Proč by syrská vláda prostřednictvím své armády útočila chemickými zbraněmi na území, které sama – jak se zdá – vojensky kontroluje? Proč by tak činila v době, kdy syrská armáda vítězí na bojištích občanské války a časté amnestie ztenčily strany ´opozičních´ bojovníků prakticky pouze na zahraniční fanatiky často blízké Al-Kájdě?" ptá se.

Ruský prezident Putin varuje USA před akcí proti Sýrii

Politiku „tlustého klacku“, prováděnou dříve Georgem Bushem ml., ke které se nyní USA vracejí, je třeba odmítnout z morálního i politického hlediska, tvrdí předseda národních socialistů.

"K ničemu dobrému tato politika nevedla ani v Afghánistánu, ani v Iráku. Naši američtí (a chci dodat, také francouzští) přátelé se v této věci velmi mýlí," dodal Paroubek.

www.prvnizpravy.cz

Klíčová slova: USA  | Izrael  | válka  | Sýrie  | sionismus
2817 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

FreeGlobe.cz

Člověk málem přišel o hlavu! Zvířeckoprávním aktivistům se protest vymkl z rukou (+ video)Íránský útok na tankery? Japonci zpochybňují americkou a saúdskoarabskou propaganduDvě lesby uřízly malému chlapečkovi… A pak… (+ foto)Googlem ke světovládě? Vyhledávač, po němž se blbne, ale správně volíČetba knih způsobuje změny v mozku!

ePortal.cz

Panoptikum na Letné. Babiš může být v kliduÚnos a znásilnění, které otřáslo Izraelem

euPortal.cz

Šokující miliardová kauza Walderode. Benešovy dekrety porušeny. České soudy rozhodly o navrácení majetku rodu s nacistickou minulostíPapež František se omluvil muslimům za agresi křesťanů...

Eurabia.cz

Cikáni pořádají loupežné nájezdy v Itálií již za bílého dne ... Mladý Ital se stal jejich cílem a bojuje o životToto se káže v brněnské mešitě: Židé a Američané jsou nepřátele islámu. Vyzývá se také k džihádu

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životMilióny obětí podvodu s cholesterolem. Vejce a tučná jídla potřebujeme! Impotence a infarkty v důsledku "zdravé výživy? Kudy z toho? Nespoléhejme na vědce, ale na rozum

euServer.cz

Přesvědčení, že se nemáme starat o vlastní komunitu, ale o trpící menšiny z celého lidstva bez ohledu na to, proč trpí, a zda není lépe jim pomoci, aby si pomohli sami, je přesvědčení nesmyslnéZtrapní se Vojtěch Filip jako přízemní lhář? Filip drží rekord v disciplínách, jak skončit v každých volbách hůř, než jeho předchůdce i on sám v těch předchozích, a jak se z debaklů vylhat na cizí konto

ParlamentniListy.cz

Pamatujete intervence? ČNB nyní podle Markéty Šichtařové chystá ještě větší hloupostMoravec chtěl pitvat Babišův audit, ale narazil. A zněla Havlova slova
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny