„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Studie 911 (2) Události a situace před 11. září 2001

Autor: Hledač pravdy | Publikováno: 6.9.2013 | Rubrika: ZA OPONOU
Ilustrace

První mrakodrapy se začaly stavět v Americe zhruba od roku 1870, tzn., že v době, kdy se stavěly věže WTC, tedy mezi lety 1964-1974, měli již američtí stavitelé zhruba 100 let zkušeností se stavěním mrakodrapů. Je tedy logické domnívat se, že stavitelé mrakodrapů dobře věděli, jak mrakodrapy postavit, aby dobře fungovaly a také něco vydržely.

 

V roce 1945 díky husté mlze narazil bojový letoun B25-Mitchell (viz – http://cs.wikipedia.org/wiki/North_American_B-25_Mitchell) v New Yorku do 381m vysoké budovy Empire State Building (viz – http://www.google.cz/search?q=1945+empire+state+building&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=wD2sUc2yOMjBtQa8yIGQBg&ved=0CDQQsAQ&biw=1353&bih=536, http://www.youtube.com/watch?v=cUlWpqLsOVs). Bylo zasaženo a následně částečně prohořelo několik pater, ale budova byla během celkem krátké doby opravena a zprovozněna. Tedy Američané, konkrétně Newyorčané, měli již v roce 1945 zkušenost s tím, že letadlo může narazit do výškové budovy, je tedy logické se domnívat, že při stavbě dalších mrakodrapů s tímto nebezpečím počítali a pokud možno podle toho mrakodrapy stavěli tak, aby případným nárazům letadel odolaly.

 

Jim Bath je americký vojenský pilot, který byl najatý v Texasu v roce 1976 starším bratrem U. b. Ladina Salímem bin Ladinem, aby spravoval investice Ladinovy rodiny v Texasu. Jim Bath je také dlouholetým osobním přítelem prezidenta G. Bushe jr.

 

V roce 1993 umístil a odpálil v podzemí severní věže WTC 1 údajný muslimský terorista Ramsi Yusef auto s 680kg trinitrotoluenu (TNT – tritol, viz – http://cs.wikipedia.org/wiki/Trinitrotoluen), což je známá, velmi účinná výbušnina, také se ale spekuluje, že to mohlo být něco jiného. Výbuch vytvořil 30m velký kráter, probořil několik pater v suterénu, ale budova se ani nehnula. O tomto útoku však věděla FBI předem a dokonce prý samotnou bombu vyrobil nějaký expert z FBI. V místě výbuchu se prý našel roztavený beton.

 

V roce 1994 vypracovali Marvin Centron a Peter S. Probst pro ministerstvo obrany USA zprávu TERROR 2000 – The Future Face of Terrorism (budoucí tvář terorismu), jejíž částí byl letecký útok do Pentagonu. Marvin Centron řekl: „Předpověděli jsme, že by do Pentagonu bývalo mohlo narazit letadlo. To je tak konkrétní varování, jak jen může být.“

 

Operace Bojinka – 1995. Operace Bojinka byl plánovaný, leč neuskutečněný rozsáhlý útok islámských radikálů Ramzi Jusefa a Khalída Šajka Mohameda, jehož cílem bylo vyhodit do povětří

12 dopravních letounů směřujících do Asie a Spojených států a cca 4000 pasažérů v nich cestujících. Plán této operace byl náhodně objeven v počítači při policejní prohlídce bytu na Filipínách. Útok plánovala tříčlenná skupina. Bojinka mimo jiné odkazuje na plánovanou kombinaci útoků Jusefa a Mohameda, které se měly odehrát právě v lednu 1995 a jeho součástí byl i záměr zabít papeže Jana Pavla II, který měl Filipíny navštívit. Dodatečnými cíli útoku pomocí dopravních letadel bylo ústředí CIA ve Virginii, Fairfax county, budova Pentagonu a budovy Světového obchodního centra. Přes pečlivé plánování a schopnosti Ramzi Jusefa překazila policie plán Bojinka 6 dnů před uskutečněním, a to poté, co chemický požár v Manile z 6. a 7. ledna 1995 přitáhl pozornost filipínské národní policie. Z dvanácti cílů jich bylo 7 vybráno v Asii (Filipíny, Japonsko, Taiwan, Hong Kong, Singapur, Jižní Korea) a 5 v USA. Mezi americkými cíli figuroval Bílý dům, Sears Tower, Transamerican Tower, Pentagon a Světové obchodní centrum. Materiály (nebo jejich kopie ve fyzické či elektronické formě z počítače Ramzi Jusefa) byly předány i americkým zpravodajským agenturám.

 

Carlyle Group je nadnárodní konglomerát, který investuje do oblastí regulovaných vládou, jako jsou telekomunikace, zdravotní péče, obrana, atd. Mezi její majitele patří členové prezidentské rodiny Bushů, bývalý americký víceprezident Dick Chenney, někteří členové amerického senátu, atd., a investory této společnosti byli také členové rodiny Usamy bin Ladina. Ze všech zbrojovek, které bin Ladinova rodina vlastnila, byla Carlyle Group 11-tým největším dodavatelem zbraní v USA. G. Bush sr. podnikal mezi lety 1998-2000 cesty do Saudské Arábie, aby se setkával s Ládinovci v zájmu firmy Carlyle Group, která se tehdy zaměřovala na těžbu ropy v Kaspickém moři. Své každoroční setkání investorů uspořádala Carlyle Group také právě 11. září 2001 v hotelu Ritz-Carlton ve Washingtonu. Na setkání byli všichni stálí hosté, jako kupř. James Baker, John Major, George Bush sr., Shafen bin Ladin, atd. Mimochodem rodina bin Ladina a pravděpodobně i jiní saudskoarabští obchodníci investovali během 30-ti let do obchodních aktivit prezidentské rodiny Bushů a jejich společníků, mezi něž patřil mimo jiné i Dick Chenney a americký ministr obrany z doby 11. září Donald Rumsfeld, zhruba 1.4 miliardy dolarů.

 

Od roku 1993-1999 měla bezpečnost v komplexu budov WTC na starost firma Securacom Jeba Bushe, což je bratr prezidenta G. Bushe jr., od r. 1999-2002 měla tuto bezpečnost na starost firma jejich bratrance Wirta Walkera. Bushova firma Securacom měla také na starost bezpečnost letišť v Bostonu právě v době 11. září, odkud byla unesena ta dvě letadla, která narazila do věží WTC. Některé zdroje uvádí, že tomu bylo trochu jinak – Firmu Securacom v roce 1991-2000 vedl Bushův bratranec Wirt Walker. Ředitelem bezpečnosti WTC v té době byl bratr pozdějšího prezidenta G. Bushe jr. Marvin Bush. Každopádně je ale jisté, že blízcí příbuzní prezidenta G. Bushe jr. opravdu měli na starost bezpečnost komplexu budov WTC a letiště v Bostonu právě 11. září 2001.

 

V roce 1999 NORAD (North American Aerospace Defense Command – Severoamerické velitelství protivzdušné obrany, viz – http://cs.wikipedia.org/wiki/Severoamerick%C3%A9_velitelstv%C3%AD_protivzdu%C5%A1n%C3%A9_obrany) inicioval cvičení, coby přípravu na situaci, ve které by unesené komerční letadlo směřovalo proti cílům jako Světové obchodní středisko nebo Pentagon. NORAD má každý rok okolo 100 případů krizových situací, které by mohly indikovat únos letadel. Při jejich řešení má stoprocentní úspěšnost. Mezi 1. lednem a 10. září 2001 NORAD řešil úspěšně 67 takovýchto krizových situací. První případ údajného selhání nastal 11. září 2001.

V říjnu 2000 ministerstvo obrany USA provádělo nácvik situace pro případ, že by do Pentagonu narazilo velké civilní letadlo, například Boeing 757. Cvičení mělo název MASCAL. Zúčastnil se ho vojenský pilot, který později přešel k letecké společnosti American Airlines a právě Boeing, který řídil, údajně narazil 11. září do Pentagonu.

 

Od prosince roku 2000 byla prováděna rekonstrukce jádra v obou věžích WTC. Práci provedla firma Turner Construction, jejíž ředitel, Tom Leppert, měl úzké vazby na tehdejšího amerického prezidenta G. Bushe jr. Dokumenty o provedené práci byly zničeny spolu s věžemi WTC.

 

V březnu 2001 specializovaný časopis na výtahy Elevator World uvedl, že během několika měsíců došlo k modernizaci výtahů ve věžích WTC. Zaměstnanci si stěžovali na velké množství prachu při této modernizaci.

 

Zhruba pět a půl měsíce před 11. září 2001 administrativa prezidenta G. Bushe jr. přivítala zvláštního vyslance afghánského Talibanu, aby mohl vylepšit image talibanské vlády.

 

V dubnu 2001 NORAD inicioval cvičení, řešící situaci, kdy teroristická skupina unese civilní letadlo

a vletí s ním do budovy Pentagonu. 23. dubna téhož roku taktéž provedly protiteroristická cvičení vojenské komunity Fort McNair a Fort Mayer, vzdálené zhruba jednu míli od Pentagonu.

 

Před 11. září 2001 došla varování před teroristickými útoky na USA od různých zpravodajských agentur i od některých tajných služeb z cizích zemí až do Bílého domu. Je potřeba dodat, že USA disponují 16-ti různými agenturami tajných služeb, a jsou to jedny z nejlepších tajných služeb na světě. Proto je vysoce nepravděpodobné, že by nedokázaly takovému riziku teroristických útoků předejít, včas je odhalit a znemožnit. Údajně díky těmto informacím a jejich ignoraci tajnými službami několik měsíců před 11. září 2001 odstoupil tehdejší ředitel FBI Louis Freeh.

 

Realitní magnát Larry Silverstein (viz – http://www.google.cz/search?q=larry+silverstein&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=qEqsUd-hCorzsgaWnoCQBg&sqi=2&ved=0CEEQsAQ&biw=1353&bih=535) si několik málo měsíců před 11. září 2001 pronajal celý komplex budov WTC (jednalo se celkem o sedm budov, viz – http://en.wikipedia.org/wiki/File:WTC_Building_Arrangement_and_Site_Plan.svg) a nechal si je zhruba 6 týdnů před 11. září pojistit proti případnému teroristickému útoku v kombinaci s nájemní smlouvou se vskutku neobvyklou klauzulí – Pokud se budovy stanou terčem teroristického útoku, veškeré platební povinnosti nájemce budou zrušeny. Tedy nájemce nebude muset platit nájem, ale inkasuje peníze z pojistky. Druhým podstatným detailem je povinnost vyplývající ze smlouvy, a sice, že nájemce musí v případě teroristického útoku na pozemcích znovu stavět. Larry Silverstein ze svého zaplatil pouhých 14 milionů dolarů, což byla cena pojistky. Většinu peněz na uzavření obchodu, tedy 563 milionů dolarů, poskytly banky a 111 milionů dolarů obchodní partneři Lloyd Goldman a Joseph Cayre. Na pojistce Larry Silverstein prozatím vydělal podle různých zdrojů celkem asi 4-5 miliard dolarů a v nedávné minulosti se neúspěšně pokoušel získat od aerolinek a bezpečnostních firem na letištích dalších zhruba 12 miliard dolarů za způsobené škody. Zajímavé také je, že od počátku pronájmu komplexu WTC snídal na vrcholku jedné z věží WTC každý den po dva měsíce, prvním dnem, kdy se on a jeho dcera ve WTC ráno vůbec neobjevili, bylo 11. září 2001.

 

V červenci 2001, zhruba šest týdnů před útoky, novinář Alex Jones přišel s tvrzením, že vláda USA pravděpodobně spáchá teroristický akt na vlastním obyvatelstvu, přičemž informace o tom údajně čerpal mimo jiné od rozhořčených pracovníků tajných služeb, kterým bylo nadřízenými opakovaně bráněno v pátrání ohledně Usamy bin Ladina.

 

6 týdnů před 11. září 2001 byl údajně vyměněný kompletní personál bezpečnostní služby v komplexu WTC.

 

V průběhu několika týdnů před 11. září 2001 byly ve věžích WTC zaznamenány dlouhodobé výpadky elektřiny, instalovaly se různé kabely, sítě, atd, na některých patrech probíhaly různé práce, bylo provedeno několik evakuací, atd. Odstávka proudu, podle pamětníků první v historii WTC, byla zahájena v sobotu 8. září ráno a trvala do neděle 9. září 2001 odpoledne.

 

Zhruba mezi 5.-10. září 2001 bylo na americké burze uzavřeno 4-11-ti násobné množství obchodů, spekulujících s poklesem akcií určitých společností. Zvláštní však je, že společnosti, na jejichž akciový pád spekulanti vsadili, byly letecké společnosti American airlines a United airlines, jejichž letadla byla 11. září unesena, dále společnosti Boeing, jejichž stroje byly 11. září uneseny, a pak také různé společnosti sídlící v budovách WTC. Z toho je jasné, že tito spekulanti věděli, co se 11. září stane, a také 11. září na těchto obchodech vydělali dohromady podle různých zdrojů 5-15 miliard dolarů.

 

Několik dní před 11. září 2001 byly údajně zaznamenány anonymní telefonáty, že v budovách WTC 1 a WTC 2 jsou bomby. Následně tam proběhla bezpečnostní kontrola se psy na vyhledávání výbušnin, ale ti nic nenalezli. Ve čtvrtek 6. září 2001 byli psi nečekaně z bezpečnostní kontroly staženi. Tuto skutečnost zastánci oficiální verze používají jako argument proti tvrzení, že do věží WTC byly nainstalovány výbušniny s jejichž pomocí byly věže řízenou demolicí strženy. Avšak nelze asi s jistotou tvrdit, že ona bezpečnostní agentura nebyla podplacená a zda psi byli skutečně trénovaní na vyhledávání výbušnin, a ne na něco jiného. Navíc ani psi trénovaní na vyhledávání výbušnin nemusí všechny typy výbušnin nalézt, a též existují chemikálie, které u psa, jakmile k ní čichne, způsobí, že ztratí stopu. Když tedy někde v budově proběhne takováto bezpečnostní kontrola, tak není stoprocentní jistota, že v budově není žádná výbušnina či bomba. Také nelze opomenout fakt, že takováto bezpečnostní kontrola mohla těm, kteří útok 11. září zinscenovali a věže WTC nechali odstřelit, posloužit jako perfektní betonové alibi proti tvrzení, že do věží WTC byly umístěny nálože.

 

10. září 2001 americký ministr obrany Donald Rumsfeld ohlašoval, že se z Pentagonu ztratil záznam o vojenských transakcích za 2.3 bilionu dolarů (viz – http://uloz.to/xfUv1Nd/jen-den-pred-11-zari-v-pentagonu-chybi-2-3-bilionu-dolaru-donald-rumsfeld-cz-titulky-mp4).

Členové společnosti FEMA (Federal emergency management agency – federální agentura pro zvládání krize v USA) dostali příkaz přemístit se na dolní Manhattan, kde je komplex budov WTC, již v pondělí večer 10. září 2001, tedy den před teroristickými útoky. FEMA je vládní organizace, řešící takovéto katastrofické události. Je zvláštní, kdo a proč je tam poslal již den předem.

 

Podle různých zdrojů ve věžích WTC pracovalo zhruba 9000 lidí, avšak den před 11. září 2001 bylo asi 7000 z nich různými způsoby varováno, aby 11. září do práce nechodili. Varování obdrželi převážně profesně výše postavení zaměstnanci.

 

Správce budovy WTC 1 William Rodriguez sám se svým psem provedl 11. září 2001 ráno kontrolu v suterénech, která proběhla s negativním výsledkem.

 

Americká televizní stanice BBC údajně informovala o útoku na WTC půl hodiny předtím, než k němu skutečně došlo.

Klíčová slova: USA  | světovláda  | tajné služby  | 11/9  | psychologické operace  | ilumináti
5668 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Aktuálně nejčtenější
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny