„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Ron Paul k použití chemických zbraní v Sýrii: Myslím, že jde o falešnou vlajku

Autor: odjinud | Publikováno: 5.9.2013 | Rubrika: VE SVĚTĚ
Ilustrace

Washington obvinil vládu syrského prezidenta Bašára al-Assada z chemického útoku na vojenskou pevnost z 21. srpna s tím, že připravuje odvetné vojenské akce.

“Nejsme pozitivní ohledně toho, kdo použil plyn,” řekl Paul, dlouholetý republikánský zástupce z Texasu, během rozhovoru pro Fox News.

“Skupina, která z toho nejvíce získá je al-Kájda. Použijí nějaký plyn, někteří lidé umřou a pak se to hodí na Assada,” dodal.

Bývalý ruský diplomat Vjačeslav Matuzov označil situaci okolo použití chemických zbraní v Sýrii za velmi podezřelou:

Ruská skupina dokázala* pomocí snímků z vesmíru, že rakety byly vypáleny z území, které kontrolují ozbrojenci. Proč ruští a američtí experti nemohou navštívit zasedání Rady bezpečnosti OSN a porovnat své snímky Damašku z vesmíru? (zdroj)

* všimněte si, že Rusové, na rozdíl od Američanů/Francouzů/Britů nepoužívají „prý“ nebo „jsme přesvědčeni“, ale „dokazuje“

Paul řekl, že důvod pro vojenskou intervenci v Sýrii se podobá scénáři, který byl použit před invazí do Iráku v roce 2003, kdy USA obvinily režim Saddáma Husajna z toho, že vlastní aktivní “zbraně hromadného ničení” (ZHN). Tato informace byla později zdiskreditována.

“Stačí se podívat na to, kolik lží bylo řečeno ohledně Saddáma Husajna. Propaganda. Děje se to pořád,” prohlásil. “Myslím, že jde o falešnou vlajku. Opravdu si to myslím,” řekl Paul s odkazem na údajné použití chemických zbraní v Sýrii.

Spojené státy vydaly zpravodajskou zprávu, která došla k závěru, že syrské vládní síly zahájily minulý týden chemický útok na předměstí Damašku a zabily stovky civilistů.

Syrská vláda kategoricky odmítá tato obvinění a tvrdí, že nehrála žádnou roli při tomto chemickém útoku.

Írán, Rusko, Čína i OSN varovali před válkou proti Sýrii. Moskva uvedla, že by případná vojenská akce měla “katastrofální následky” pro celý region.

Obamova administrativa používá tuto zprávu, aby vytvořila záminku pro vojenský úder na syrské vládní cíle.

Vyšlo: freepub.cz

Klíčová slova: USA  | tajné služby  | propaganda  | Izrael  | válka  | Sýrie  | sionismus
4143 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Aktuálně nejčtenější
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny