„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Havloidní DOX dostává od Prahy miliony. Schlamstl jich už 52

Autor: Adam B. Bartoš | Publikováno: 5.9.2013 | Rubrika: KULTURA
Ilustrace

Největší pražská soukromá galerie pěkně tyje z peněz Pražanů. Podnik, který patří Karlu Janečkovi a dalším miliardářům, bez skrupulí natahuje ruku k magistrátu. A úspěšně. Od roku 2007 vyinkasoval už 24 milionů. A do roku 2017 má získat dalších 28 milionů.

Zakladateli a majiteli-akcionáři jsou přitom bohatí pánové, kteří se prezentují na stránkách společenských magazínů jako extrémně movití mecenáši. Leoš Válka, Václav Dejčmar, Libor Winkler, Karel Janeček. Sám Karel Janeček, jeden ze čtyř akcionářů, se chlubí tím, že jeho firma má obrat 30 bilionů euro ročně a vydělává desítky milionů.

Těmto podnikatelům, kteří se tak rádi nazývají filantropy, není přitom vůbec ženantní žádat každý rok hlavní město Prahu o dotace na své pochybné výstavy, které mnohem více než umění prezentují spíše havlisticky laděnou politicko-kulturní propagandu.

Výše pravidelných dotací jdoucích na aktivity DOXu se přitom každým rokem zvyšují. Zatímco v roce 2007 přispěla Praha pouhými 800.000 korun, loni a předloni to bylo průměrně 5 milionů a letos více než 6 milionů korun.

Na roky 2014-2017 má DOX dokonce přislíbeno dalších 28 milionů korun - každý rok rovných 7.000.000,- Kč. (odkaz zde)

Kdyby alespoň DOX propagoval skutečné výtvarné umění... Galerie pánů z RSJ. a.s. se však vyžívá především v perverzních výstavách plných krve a brutality - jednu takovou výstavu, tzv. vídeňských akcionalistů, loni na podzim osobně zahájil tehdejší ministr zahraničí Karel Schwarzenberg, který je s pány z DOXu zadobře.

Šok pro katolíky: Jaké "umění" podporuje kníže?

Kromě těchto zvrácených projektů však DOX navíc fušuje do politiky - pořádá politicky zaměřené výstavy, ve kterých zesměšňuje Václava Klause, glorifikuje Václava Havla a propaguje radikálně levicové hodnoty.

V útoku na vkus, morálku a tradiční hodnoty však není galerie DOX sama. Vydatně jí v tom sekunduje další havlistický projekt - MeetFactory, tedy galerie výtvarníka Davida Černého, zpěváka Davida Kollera a režisérky Alice Nellis.

"Mezinárodní centrum současného umění" umístěné podobně jako DOX ve staré továrně na kraji Prahy a propagující stejně pokleslé "umění", nenatahuje ruku do magistrátní pokladny o nic ostýchavěji než Janeček a spol.

Od roku 2006 do roku 2015 se mu podařilo získat na grantech částku ve výši 45.600.000 korun. Letos dostane, stejně jako loni, 6 a půl milionu korun. Tytéž prostředky má slíbené i pro rok 2015 a 2016. (odkaz zde)

Klíčová slova: pravdoláska  | Česká republika  | propaganda
4147 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

FreeGlobe.cz

Váš příspěvek porušuje právo šaría, vzkázal známé aktivistce... Twitter. Její odpověď byla dost drsnáChaluhy, třeste se! Bílí dredaři ve skutečnosti šíří rasismus. Taková je dikce nového stupně politické korektnosti (+ foto)Ruské špičky: USA nemají prostředky k nátlaku na politiku RuskaEuroopilec Juncker si užívá za naše peníze! Vůbec se s tím nemazlí. Podívejte se, jak si žije šlechta, poddaníBrutalita francouzské policie. Milovníci demokracie mlčí, není to v Rusku (+ foto)

ePortal.cz

Kniha Prolomení hradeb od Petra Hampla určitě stojí za přečtení. Už ji máte doma? Správnej chlap je ženská

euPortal.cz

Video: Svět podle České televize aneb Islámská modlitba léčí bolesti zad a předškoláci zpívají Eid MubarakTi, kteří si myslí, že migrace již není hrozbou, by se měli seznámit s těmito daty...

Eurabia.cz

Právnička Samková zveřejnil důkazy o tom, jak Český rozhlas manipuloval s veřejným míněním při eurovolbách v roce 2014Italští lepšolidé a dobroseři urážejí voliče Salviniho

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

euServer.cz

Čtete tyhle vznešeně vyhlížející řádky a nevěříte svým očím. Propánakrále, kdo tohle psal? Někdo v ČT...Bandera se prokazatelně 13x tajně setkal s představiteli CIA. Například: 22.3.1950 v Hamburku, 17.5.1950 s CIA, 7.5.1951 na letecké základně USA ve Wiesbadenu...

ParlamentniListy.cz

Režisér Magnusek: Přestaňte svádět lidské charaktery na komunismus. Při sametové revoluci byla jedna generace zneužita, čas ukážePoslední dny Lenina: Kecalové, poslouchejte, rozzlobil se Josef Skála a dal na stůl fakta
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny