„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Havloidní DOX dostává od Prahy miliony. Schlamstl jich už 52

Autor: Adam B. Bartoš | Publikováno: 5.9.2013 | Rubrika: KULTURA
Ilustrace

Největší pražská soukromá galerie pěkně tyje z peněz Pražanů. Podnik, který patří Karlu Janečkovi a dalším miliardářům, bez skrupulí natahuje ruku k magistrátu. A úspěšně. Od roku 2007 vyinkasoval už 24 milionů. A do roku 2017 má získat dalších 28 milionů.

Zakladateli a majiteli-akcionáři jsou přitom bohatí pánové, kteří se prezentují na stránkách společenských magazínů jako extrémně movití mecenáši. Leoš Válka, Václav Dejčmar, Libor Winkler, Karel Janeček. Sám Karel Janeček, jeden ze čtyř akcionářů, se chlubí tím, že jeho firma má obrat 30 bilionů euro ročně a vydělává desítky milionů.

Těmto podnikatelům, kteří se tak rádi nazývají filantropy, není přitom vůbec ženantní žádat každý rok hlavní město Prahu o dotace na své pochybné výstavy, které mnohem více než umění prezentují spíše havlisticky laděnou politicko-kulturní propagandu.

Výše pravidelných dotací jdoucích na aktivity DOXu se přitom každým rokem zvyšují. Zatímco v roce 2007 přispěla Praha pouhými 800.000 korun, loni a předloni to bylo průměrně 5 milionů a letos více než 6 milionů korun.

Na roky 2014-2017 má DOX dokonce přislíbeno dalších 28 milionů korun - každý rok rovných 7.000.000,- Kč. (odkaz zde)

Kdyby alespoň DOX propagoval skutečné výtvarné umění... Galerie pánů z RSJ. a.s. se však vyžívá především v perverzních výstavách plných krve a brutality - jednu takovou výstavu, tzv. vídeňských akcionalistů, loni na podzim osobně zahájil tehdejší ministr zahraničí Karel Schwarzenberg, který je s pány z DOXu zadobře.

Šok pro katolíky: Jaké "umění" podporuje kníže?

Kromě těchto zvrácených projektů však DOX navíc fušuje do politiky - pořádá politicky zaměřené výstavy, ve kterých zesměšňuje Václava Klause, glorifikuje Václava Havla a propaguje radikálně levicové hodnoty.

V útoku na vkus, morálku a tradiční hodnoty však není galerie DOX sama. Vydatně jí v tom sekunduje další havlistický projekt - MeetFactory, tedy galerie výtvarníka Davida Černého, zpěváka Davida Kollera a režisérky Alice Nellis.

"Mezinárodní centrum současného umění" umístěné podobně jako DOX ve staré továrně na kraji Prahy a propagující stejně pokleslé "umění", nenatahuje ruku do magistrátní pokladny o nic ostýchavěji než Janeček a spol.

Od roku 2006 do roku 2015 se mu podařilo získat na grantech částku ve výši 45.600.000 korun. Letos dostane, stejně jako loni, 6 a půl milionu korun. Tytéž prostředky má slíbené i pro rok 2015 a 2016. (odkaz zde)

Klíčová slova: pravdoláska  | Česká republika  | propaganda
4223 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

FreeGlobe.cz

Člověk málem přišel o hlavu! Zvířeckoprávním aktivistům se protest vymkl z rukou (+ video)Íránský útok na tankery? Japonci zpochybňují americkou a saúdskoarabskou propaganduDvě lesby uřízly malému chlapečkovi… A pak… (+ foto)Googlem ke světovládě? Vyhledávač, po němž se blbne, ale správně volíČetba knih způsobuje změny v mozku!

ePortal.cz

Cítíte ten rozdíl? Na Letné umělci lámali čínské hůlky i rdousili ruského plyšového medvěda. Zazářili nahatí Jarda Hutka a Kačka Jacques Bursíková

euPortal.cz

Putin poprvé celému světu oznámil, že Rusko již neuznává vzniklý systém nadvlády USA. Rusko háže tomuto systému totální výzvu a spojuje se v této konfrontaci s Čínou a celým zbytkem světaPiráti a KDU-ČSL nominovaly do Rady ČTK Josefa Šlerku, což je člověk napojený na sorosovské globalisty

Eurabia.cz

Studie: Nový Zéland nejlepší muslimskou zemíImigrant z Nepálu podřezal v Itálií Poláka. Polák mu nechtěl totiž dát peníze ...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životMilióny obětí podvodu s cholesterolem. Vejce a tučná jídla potřebujeme! Impotence a infarkty v důsledku "zdravé výživy? Kudy z toho? Nespoléhejme na vědce, ale na rozum

euServer.cz

Přesvědčení, že se nemáme starat o vlastní komunitu, ale o trpící menšiny z celého lidstva bez ohledu na to, proč trpí, a zda není lépe jim pomoci, aby si pomohli sami, je přesvědčení nesmyslnéZtrapní se Vojtěch Filip jako přízemní lhář? Filip drží rekord v disciplínách, jak skončit v každých volbách hůř, než jeho předchůdce i on sám v těch předchozích, a jak se z debaklů vylhat na cizí konto

ParlamentniListy.cz

Docent Cerman: Milion chvilek mi něco připomíná. A mrzí mě to. Ale Babišovy výsledky jsou katastrofa. ČT, to je bolavé téma, co si dovoliliBabiš dnes? Ve Sněmovně prý bude zle. A Petr Pithart...
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny