„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Obamův “důkaz” o syrském chemickém útoku se spoléhá jen na izraelské informace

Autor: WertyzReport | Publikováno: 30.8.2013 | Rubrika: VE SVĚTĚ
Ilustrace

Zdroje WMR ve Washington Beltway uvádějí, že se prezident Obama v názoru, že chemický útok na předměstí Damašku 21. srpna spáchala syrská vláda, výhradně spoléhá na signálové informace (SIGINT) poskytnuté izraelskou verzí americké Národní bezpečnostní agentury, 8200.

Jednotka 8200 tvrdila, že zachytila komunikaci od jednotky syrské armády operující u Ghouty 21.srpna. Izraelci z toho vyvodili, že syrská armáda provedla chemický útok v Ghoutě, ačkoliv Medecins Sans Frontieres (Doktorů bez Hranic) nebo inspekční tým OSN  nepotvrdily, kdo tento útok provedl a jaké chemikálie použil.

Obama tvrdí, že jeho hon na whistleblowera Edwarda Snowdena má uhlídat nejhlídanější tajemství NSA, která jsou použita pro boj s terorismem. Obama ale ve svém rozhodnutí přijal jako hlavní důkaz izraelský SIGINT a obešel vlastní produkt NSA, který je posílán do společného zařízení NSA a britské GCHQ na Kypru, aby protlačil fakt, že útok provedl syrský prezident Asad. Informace NSA a GCHQ zapojení syrské vlády přesvědčivě nedokazují.

Informace Jednotky 8200 byla exkluzivně předána Obamove administraci, britskému premiérovi Davidu Cameronovi a vládě německé kancléřky Angely Merkelové. WMR se také dozvěděl, že ministr obrany Chuck Hagel a předseda Štábu náčleníků Martin Dempsey vojenské akci na základě izraelské informace oponovali. Jenže když Obama své rozhodnutí učinil po poradě s poradkyní pro národní bezpečnost Susan Riceovou, velvyslankyní při OSN Samanthou Powerovou a politickou poradkyní Valerie Jerettovou, Hagel a Dempsey začali 23.srpna plánovat vojenký útok na Sýrii bez uplatnění Zákona pro válečnou moc nebo bez povolení Rady bezpečnosti OSN.

Ministr zahraničí John Kerry ruskému ministorvi zahraničí Sergeji Lavrovovi řekl, že jednotky USA v Sýrii nenapadnou ruské zájmy a Rusko tiše souhlasilo, že situaci okolo vojenského útoku na Sýrii nebude eskalovat.

http://www.waynemadsenreport.com/articles/20130828

Zprávu o zachycení tohoto “hovoru” přinesl dnes magazín Foreign Policy, česky je zde. Nutno ale dodat, že článek napsal Noah Shachtman, který také píše pro globalistický think tank Brookings Institution.

http://wertyzreport.com

čtěte také:

Jaderný útok na Sýrii

Syrští povstalci dostali české zbraně

Banánová republika a americká faleš

Klíčová slova: USA  | Izrael  | válka  | Sýrie  | sionismus
3015 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

FreeGlobe.cz

Vědci odhalili údajný rasismus už u nemluvňat! Prý se s tím má něco udělatV budoucnu bude genetická zbraň schopna vyhlazovat určité národnostiŠílená hysterie feministek. Zmlátily lidský plod tyčí a pak ho zapálily (+ video)Anarchista chtěl podpálit středisko pro nelegální imigranty! (+ foto)Zoufalí Katalánci zaútočili na středisko pro uprchlíky (+ video)

ePortal.cz

Šéf Pirátů a satanista Ivan Bartoš reaguje na nenávistné komentáře u své fotky před duhovou vlajkou. V rámci satanského rituálu se oženil s hercem Janem CinuNemilého překvapení se dočkali rodiče z Konga. Jejich děti adoptovala europoslankyně Šojdrová

euPortal.cz

Žádat Nebe, aby papeže Františka odstranilo, je více než naléhavou otázkou našeho přežití, a to jak na úrovni občanské, tak církevní; je načase, aby uvolnil místo člověku se zdravým rozumem a katolickou vírouPropuštěný učitel uvedl, jak neziskovky převzaly výuku ve škole. Multikulturalismus a džungle

Eurabia.cz

Islamizovaná Anglie: Napsala, že nemiluje islámské zvyky a tak ji vyhodili od maturity Má Polsko trvat na válečných reparacích od Německa? Hlasujte!

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Otázka nejen pro pražskou smečku: Co je demokratičtější?Jak daleko je Milion chvilek od demokracie a jak blízko má k fašizmu

ParlamentniListy.cz

Profesor Pavlíček chladí horké hlavy Zemanových odpůrců: To všechno nastavil už Havel. Rychle jste zapomněli, co prováděl Sobotka BabišoviTak co, pane Mináři? Profesor Chýla znovu o Milionu chvilek, Babišovi a Zemanovi
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny