„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Julian Assange: Libertariáni Randa Paula jsou „jedinou nadějí“ pro budoucnost Ameriky

Autor: Paul Joseph Watson | Publikováno: 26.8.2013 | Rubrika: VE SVĚTĚ
Ilustrace

Během videokonference, kterou pořádala Deakinská univerzita v Melbourne, podpořil zakladatel WikiLeaks, Julian Assange, Matta Drudge (zakladatel nezávislého zpravodajského serveru -drudgereport.com - p.p.) a pochválil jej za to, že narušil cenzuru médií establishmentu ve Spojených státech. Assange rovněž označil Randa a Rona Paula a libertariánské křídlo Republikánské strany za “jedinou naději” pro budoucnost Ameriky.

Když byl Assange dotázán na politického komentátora Matta Drudge, Assange jej označil za “inovátora v oblasti zpravodajských médií” a poznamenal, že Drudge se stal známým díky tomu, že začal “zveřejňovat takové informace, které tiskový establishment ve Spojených státech zveřejňovat odmítá.”

“To, co dalo Mattu Drudgeovi takový prostor a samozřejmě by mu za to lidé měli tleskat, bylo to, že zveřejnil velké množství jinak cenzurovaných informací,” prohlásilAssange  a dodal, že s některými názory Matta Drudge souhlasí, s jinými nikoliv.

Assange poté pokračoval a poznamenal, že Drudge se stal nyní, v první řadě, “sběratelem zajímavých zvěstí” a sociální média začala napodobovat jeho model sbírání zpráv.

Zakladatel WikiLeaks poté, v rámci následujícího dotazu, který se týkal bývalého člena kongresu Rona Paula, a současného senátora (jeho syna-p.p.) Randa Paula, poznamenal: “Jsem velkým obdivovatelem Rona a Randa Paula kvůli jejich velmi zásadovým postojům v celé řadě otázek v rámci amerického kongresu.” Assange dale prohlásil, že oba dva od začátku patřili k “nejsilnějším odpůrcům amerického útoku naWikiLeaks a na mě osobně.”

Assange rovněž vyzdvihl Rona a Randa Paula za jejich opozici vůči úderům bezpilotními letouny a vůči nezákonným vraždám, když dodal, že tato jejich opozice vychází z libertariánských intelektuálních tradic “nenásilí”, které se projevují nejen v jejich vztahu k útočným válkám, ale i v jejich postojích, které se týkají výběru daní a potratů.

Když byl Assange dotázán na to, co si myslí o vzrůstající vlně popularity Rona a Randa Paula mezi mladými lidmi, prohlásil, že prakticky každý demokrat v kongresu byl buďto kooptován Obamovou administrativou, anebo sociálními sítěmi ve Washingtonu DC. Křídlo establishmentu Republikánské strany je zase “zcela ovládané válečným průmyslem.”

Assange řekl, že obě hlavní strany se připojily k silám, které “ohrožují budoucnost americké demokracie” a dodal, že tato metoda nemá nic společného s konzervatismem.

“Republikánská strana se natolik propojila s válečným průmyslem, že nemůže být vůbec považována za Republikánskou stranu a libertariánský aspekt v rámci Republikánské strany je v současné době jediným užitečným politickým hlasem v americkém kongresu,” řekl Assange a dodal, že “toto bude hlavní síla, která zapříčiní výraznou proměnu Spojených států – tato proměna nepříjde od demokratů, nepřijde od Ralpha Nadera (nezávislý levicový politický aktivista, environmentalista a právník, který se několikrát ucházel o funkci amerického prezidenta -p.p.), ale přijde od kooptované části Republikánské strany.”

“Jedinou nadějí, co se týče politiky založené na voličích ve Spojených státech, je v současné době libertariánská sekce Republikánské strany,” uzavřel Assange.

Assange: Rand Paul Libertarians “Only Hope” For Future of America, vyšel 16.08. na infowars.com, překlad pro freeglobe.cz R.Václav

Klíčová slova: média  | USA  | Ron Paul
3527 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

FreeGlobe.cz

Vědci odhalili údajný rasismus už u nemluvňat! Prý se s tím má něco udělatV budoucnu bude genetická zbraň schopna vyhlazovat určité národnostiŠílená hysterie feministek. Zmlátily lidský plod tyčí a pak ho zapálily (+ video)Anarchista chtěl podpálit středisko pro nelegální imigranty! (+ foto)Zoufalí Katalánci zaútočili na středisko pro uprchlíky (+ video)

ePortal.cz

Každá demokracie má právo bránit sama sebeŠéf Pirátů a satanista Ivan Bartoš reaguje na nenávistné komentáře u své fotky před duhovou vlajkou. V rámci satanského rituálu se oženil s hercem Janem Cinu

euPortal.cz

Vláda ANO a ČSSD s podporou KSČM se rozhodla zavést uhlíkovou daň. Pro rodinný domek topící uhlím to bude znamenat ročně 4500 korunNákup vrtulníků z USA pro českou armádu je typickým příkladem nákupu výzbroje, která není pro obranu České republiky, ale pro expedice v cizím zájmu

Eurabia.cz

Kanada lituje, že Anglie nechce dovolit návrat islámskému teroristovi ze SýrieVideoreportáž: Sýrie se vrací k nomálu a lidé hromadně do země. Obávají se jen...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Otázka nejen pro pražskou smečku: Co je demokratičtější?Jak daleko je Milion chvilek od demokracie a jak blízko má k fašizmu

ParlamentniListy.cz

A pane Drahoši... Senátor vzpomínal na srpen 1968. A přišly nepříjemné otázky, třeba na KSČU nás nic, naříkal Hilšer nad ekologickým vlakem. A pak ho čtenář poopravil
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny