„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Julian Assange: Libertariáni Randa Paula jsou „jedinou nadějí“ pro budoucnost Ameriky

Autor: Paul Joseph Watson | Publikováno: 26.8.2013 | Rubrika: VE SVĚTĚ
Ilustrace

Během videokonference, kterou pořádala Deakinská univerzita v Melbourne, podpořil zakladatel WikiLeaks, Julian Assange, Matta Drudge (zakladatel nezávislého zpravodajského serveru -drudgereport.com - p.p.) a pochválil jej za to, že narušil cenzuru médií establishmentu ve Spojených státech. Assange rovněž označil Randa a Rona Paula a libertariánské křídlo Republikánské strany za “jedinou naději” pro budoucnost Ameriky.

Když byl Assange dotázán na politického komentátora Matta Drudge, Assange jej označil za “inovátora v oblasti zpravodajských médií” a poznamenal, že Drudge se stal známým díky tomu, že začal “zveřejňovat takové informace, které tiskový establishment ve Spojených státech zveřejňovat odmítá.”

“To, co dalo Mattu Drudgeovi takový prostor a samozřejmě by mu za to lidé měli tleskat, bylo to, že zveřejnil velké množství jinak cenzurovaných informací,” prohlásilAssange  a dodal, že s některými názory Matta Drudge souhlasí, s jinými nikoliv.

Assange poté pokračoval a poznamenal, že Drudge se stal nyní, v první řadě, “sběratelem zajímavých zvěstí” a sociální média začala napodobovat jeho model sbírání zpráv.

Zakladatel WikiLeaks poté, v rámci následujícího dotazu, který se týkal bývalého člena kongresu Rona Paula, a současného senátora (jeho syna-p.p.) Randa Paula, poznamenal: “Jsem velkým obdivovatelem Rona a Randa Paula kvůli jejich velmi zásadovým postojům v celé řadě otázek v rámci amerického kongresu.” Assange dale prohlásil, že oba dva od začátku patřili k “nejsilnějším odpůrcům amerického útoku naWikiLeaks a na mě osobně.”

Assange rovněž vyzdvihl Rona a Randa Paula za jejich opozici vůči úderům bezpilotními letouny a vůči nezákonným vraždám, když dodal, že tato jejich opozice vychází z libertariánských intelektuálních tradic “nenásilí”, které se projevují nejen v jejich vztahu k útočným válkám, ale i v jejich postojích, které se týkají výběru daní a potratů.

Když byl Assange dotázán na to, co si myslí o vzrůstající vlně popularity Rona a Randa Paula mezi mladými lidmi, prohlásil, že prakticky každý demokrat v kongresu byl buďto kooptován Obamovou administrativou, anebo sociálními sítěmi ve Washingtonu DC. Křídlo establishmentu Republikánské strany je zase “zcela ovládané válečným průmyslem.”

Assange řekl, že obě hlavní strany se připojily k silám, které “ohrožují budoucnost americké demokracie” a dodal, že tato metoda nemá nic společného s konzervatismem.

“Republikánská strana se natolik propojila s válečným průmyslem, že nemůže být vůbec považována za Republikánskou stranu a libertariánský aspekt v rámci Republikánské strany je v současné době jediným užitečným politickým hlasem v americkém kongresu,” řekl Assange a dodal, že “toto bude hlavní síla, která zapříčiní výraznou proměnu Spojených států – tato proměna nepříjde od demokratů, nepřijde od Ralpha Nadera (nezávislý levicový politický aktivista, environmentalista a právník, který se několikrát ucházel o funkci amerického prezidenta -p.p.), ale přijde od kooptované části Republikánské strany.”

“Jedinou nadějí, co se týče politiky založené na voličích ve Spojených státech, je v současné době libertariánská sekce Republikánské strany,” uzavřel Assange.

Assange: Rand Paul Libertarians “Only Hope” For Future of America, vyšel 16.08. na infowars.com, překlad pro freeglobe.cz R.Václav

Klíčová slova: média  | USA  | Ron Paul
3759 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?Chtějí zrušit výuku hymny na základních školáchVeganství zachrání naši planetu, tvrdí slavný závodník formule 1. Dostal pádné odpovědi od svých kolegů (+ foto)Švédská vláda ztratila kontrolu nad zemí: 120 pumových útoků za půl roku. Integrace migrantů v praxi

ePortal.cz

Meghan nedokázala ustát ani sebemírnější kritiku médií, která ji už delší dobu nabádala k pokoře...Čtenáři a přátelé Eportalu, podpořte nás prosím, nebo ukončíme činnost

euPortal.cz

Takže lidi, kteří mají jiný názor, jsou podle pana senátora Drahoše „šmejdi“? Proč si anticivilizační aktivisté připadají užiteční? Práce expertů gender studies má tak vyšší přínos pro národní bohatství než práce energetiků nebo strojařů. Oni tomu opravdu upřímně věří!

Eurabia.cz

Salafitský islám - lidově wahabismusMinistr vnitra: Budou-li na hranicích rychlé azylové procedury, nepotřebujem azylová centra!

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Zelený úděl, Velký skok, kulturní revoluce a Zelení gardistéDalší kapitola v dlouholeté nevyhlášené válce mezi Izraelem a Íránem?

ParlamentniListy.cz

Programátor Cimbál: Šabatová, to byla pohroma. Tohle vše má na krku. Ani se neptejte, kolik to stálo...Xaver promluvil o ČT. Čísla, jména, informace. Na Kavčích horách nebudou rádi, nejen tam
Aktuálně nejčtenější
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny