„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Tomáš Halík zrušil svůj web. Čeho se bojí?

Autor: -abb- | Publikováno: 24.8.2013 | Rubrika: U NÁS
Ilustrace

Webové stránky Tomáše Halíka věrně odrážely jeho narcistní povahu. Byly v několika jazycích, s několika verzemi CV, s informacemi o tom, kde bude podepisovat jakou knihu, kde bude řečnit a kde všude řečnil v minulosti. Nyní už ale několikátý týden nefungují.

Redakci na tento fakt upozornilo už několik čtenářů, kteří si povšimli, že webové stránky www.halik.cz neběží. Není ale na nich žádné upozornění, že by procházely přestavbou či jiné návěští, kterým by se překvapenému uživateli internetu sdělovalo, proč web nefuguje.

Mstivý Halík: Kádruje a udává. Pro jiný názor

Stránky zkrátka neexistují. Ať se na ně člověk pokouší dostat jakkoli, i přes vyhledávače, vždy skončí u obecné hlášky webových prohlížečů, že stránka nemohla být nalezena nebo že neexistuje.

Co se stalo? Tomáš Halík, tak úzkostlivě dbající o svůj mediální obraz, je už několik týdnů bez webové prezentace. Čím to?

Vzorný soudruh Halík: Připravoval kádry na ministerstvu

Nabízí se spekulace, že stránky, které byly plné nepřesností a polopravd o jeho životě, se už pro Tomáše Halíka staly přítěží. Redakce Prvnizpravy.cz například upozornila na nesrovnalosti mezi tím, jak svoji kariéru v době normalizace Halík prezentuje na internetu a co o něm říkají archivní záznamy v Archivu bezpečnostních složek.

Podobných přehmatů bylo v jeho životopisných údajích více. Zavdávaly příčinu k mnoha otázkám, do jaké míry si Halík svoji pověst vylepšoval a vylepšuje. Další drobný příklad Halíkovy prostořekosti mohou být přehnaná tvrzení o tom, kterak řečnil před 11 tisíci poutníků v jisté aule, která má přitom kapacitu lehce přes 6.000 míst. Takových nadnesených tvrzení bylo na stránkách více.

komentář: Ostuda Tomáše Halíka

Maže za sebou Halík stopy nebo snad nechce, aby se přišlo na další rozpory mezi jeho skutečnou minulostí a tím, co o sobě říká v médiích?

Je to možné. Redakce Prvnizpravy.cz oslovila webmastera Halíkových stránek s dotazem, proč web už několik dnů nefunguje.

"Byl vytvořen nový web, který má být spuštěn, a ten původní byl zrušen. Bylo provedeno přesměrování na nový server, kde jsou stránky uloženy, ale ten nemám pod svou správou a nemohu tedy říct, proč zatím neběží. Předpokládám, že se to v nejbližších dnech rozběhne," odpověděl pro Prvnizpravy.cz webmaster Dominik Turchich, který spravoval Halíkovy staré stránky.

Profesor Halík se hájí: Mé knihy jsou odborné

Uvidíme. Buď Tomáš Halík pro svůj fanklub chystá nějaké překvapení a nebo tato diplomatická odpověď potvrzuje výše naznačené: Halíkovy stránky ve své minulé podobě byly už pro svůj obsah zkrátka neúnosné a jejich majitel se jich raději sám zbavil, aby ho tolik nekompromitovaly.

Halík by se měl kát. Je v konfliktu s vědeckou etikou

Naštěstí se na ně lze stále ještě podívat přes jisté webové archivní nástroje. Jeden z nich je třeba zde.

www.prvnizpravy.cz

Klíčová slova: pravdoláska  | církev
3936 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

FreeGlobe.cz

Chaluhy, třeste se! Bílí dredaři ve skutečnosti šíří rasismus. Taková je dikce nového stupně politické korektnosti (+ foto)Ruské špičky: USA nemají prostředky k nátlaku na politiku RuskaEuroopilec Juncker si užívá za naše peníze! Vůbec se s tím nemazlí. Podívejte se, jak si žije šlechta, poddaníBrutalita francouzské policie. Milovníci demokracie mlčí, není to v Rusku (+ foto)Neuvěřitelná epidemie útoků kyselinou! Policie si neví rady. Další kulturní obohacení Evropy

ePortal.cz

Právo samozvaných držitelů klíčů a té správné ideologieJan Palach nebyl hrdina. To opravdu ne

euPortal.cz

Drsná reportáž TV Prima z žižkovské Kliniky: Všude je plno výkalů, odpadků i použitých injekčních stříkačekČeská televize je opravdu dojná kráva? Aneb povánoční dáreček pro Václava Moravce

Eurabia.cz

Další případ násilí francouzské policie: Střelili muže do hlavy a přišel o oko. Tohle si nedovolili ani komunisti v 1989 u nás!Spisovatel Petr Hampl přeje Okamurovi konkurenci na politické scéně

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

euServer.cz

Bandera se prokazatelně 13x tajně setkal s představiteli CIA. Například: 22.3.1950 v Hamburku, 17.5.1950 s CIA, 7.5.1951 na letecké základně USA ve Wiesbadenu...Přemrštěné náklady nekončící války mohou vést k tomu, že Spojené státy budou muset překonat pocit ponížení a z Afghánistánu se stáhnou. Už dnes Čína, Rusko a Indie přebírají v oblasti politickou inciativu

ParlamentniListy.cz

Dvacet let od velké dezinformace NATO. Zpochybňovaný masakr vedl přímo k bombardování JugoslávieVIDEO Další tvrdá slova profesora Piťhy: Kabát hanby těch, kteří řeční o Palachovi. Pravda je pohozena jako pet lahve. Rozbijeme si lebky
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny