„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Tomáš Halík zrušil svůj web. Čeho se bojí?

Autor: -abb- | Publikováno: 24.8.2013 | Rubrika: U NÁS
Ilustrace

Webové stránky Tomáše Halíka věrně odrážely jeho narcistní povahu. Byly v několika jazycích, s několika verzemi CV, s informacemi o tom, kde bude podepisovat jakou knihu, kde bude řečnit a kde všude řečnil v minulosti. Nyní už ale několikátý týden nefungují.

Redakci na tento fakt upozornilo už několik čtenářů, kteří si povšimli, že webové stránky www.halik.cz neběží. Není ale na nich žádné upozornění, že by procházely přestavbou či jiné návěští, kterým by se překvapenému uživateli internetu sdělovalo, proč web nefuguje.

Mstivý Halík: Kádruje a udává. Pro jiný názor

Stránky zkrátka neexistují. Ať se na ně člověk pokouší dostat jakkoli, i přes vyhledávače, vždy skončí u obecné hlášky webových prohlížečů, že stránka nemohla být nalezena nebo že neexistuje.

Co se stalo? Tomáš Halík, tak úzkostlivě dbající o svůj mediální obraz, je už několik týdnů bez webové prezentace. Čím to?

Vzorný soudruh Halík: Připravoval kádry na ministerstvu

Nabízí se spekulace, že stránky, které byly plné nepřesností a polopravd o jeho životě, se už pro Tomáše Halíka staly přítěží. Redakce Prvnizpravy.cz například upozornila na nesrovnalosti mezi tím, jak svoji kariéru v době normalizace Halík prezentuje na internetu a co o něm říkají archivní záznamy v Archivu bezpečnostních složek.

Podobných přehmatů bylo v jeho životopisných údajích více. Zavdávaly příčinu k mnoha otázkám, do jaké míry si Halík svoji pověst vylepšoval a vylepšuje. Další drobný příklad Halíkovy prostořekosti mohou být přehnaná tvrzení o tom, kterak řečnil před 11 tisíci poutníků v jisté aule, která má přitom kapacitu lehce přes 6.000 míst. Takových nadnesených tvrzení bylo na stránkách více.

komentář: Ostuda Tomáše Halíka

Maže za sebou Halík stopy nebo snad nechce, aby se přišlo na další rozpory mezi jeho skutečnou minulostí a tím, co o sobě říká v médiích?

Je to možné. Redakce Prvnizpravy.cz oslovila webmastera Halíkových stránek s dotazem, proč web už několik dnů nefunguje.

"Byl vytvořen nový web, který má být spuštěn, a ten původní byl zrušen. Bylo provedeno přesměrování na nový server, kde jsou stránky uloženy, ale ten nemám pod svou správou a nemohu tedy říct, proč zatím neběží. Předpokládám, že se to v nejbližších dnech rozběhne," odpověděl pro Prvnizpravy.cz webmaster Dominik Turchich, který spravoval Halíkovy staré stránky.

Profesor Halík se hájí: Mé knihy jsou odborné

Uvidíme. Buď Tomáš Halík pro svůj fanklub chystá nějaké překvapení a nebo tato diplomatická odpověď potvrzuje výše naznačené: Halíkovy stránky ve své minulé podobě byly už pro svůj obsah zkrátka neúnosné a jejich majitel se jich raději sám zbavil, aby ho tolik nekompromitovaly.

Halík by se měl kát. Je v konfliktu s vědeckou etikou

Naštěstí se na ně lze stále ještě podívat přes jisté webové archivní nástroje. Jeden z nich je třeba zde.

www.prvnizpravy.cz

Klíčová slova: pravdoláska  | církev
3988 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

FreeGlobe.cz

Íránský útok na tankery? Japonci zpochybňují americkou a saúdskoarabskou propaganduDvě lesby uřízly malému chlapečkovi… A pak… (+ foto)Googlem ke světovládě? Vyhledávač, po němž se blbne, ale správně volíČetba knih způsobuje změny v mozku!Svět se mění. K lepšímu? Pride 1959 vs Pride 2019

ePortal.cz

Naprosto neuvěřitelné vyjádření ministra vnitraRobinson musí zmizet. Je málo pokrokový

euPortal.cz

Temná minulost hraběte Walderode: Pomáhal vytipovat Lidice jako odplatu za atentát na Heydricha? Prolomení Benešových dekretů v den popravy parašutistů. Náhoda, nebo symbol?Totálně odporné. Mladík pod hrozbou smrti musel sledovat, jak mu migrant znásilňuje jeho přítelkyni na výletě v Německu

Eurabia.cz

Syrský “uprchlík” plánoval masakr v kosteleDíky infiltraci bavorských mešit českou antiislamistkou Křížkovou jsme potvrdili propojení pražských islamistů na ty v Mnichově

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životSilnější než chemoterapie: Bylinka na rakovinu, která vám roste přímo pod nosem

euServer.cz

Probíhá pokus spodiny o majdanizaci našich politických poměrů. O fašistický převrat, který se pro tupý dav a herce, nemající o politických faktech zbla tušení, zamaskoval do hávu demokracieMůže vůle 1/3 občanů přetlačit vůli 2/3 občanů?

ParlamentniListy.cz

Jiří Mádl srovnal Andreje Babiše s… No to premiér bude nadávatMilion chvilek: Umělec zval do ulic, ale pak mu zavolal občan. O Drahošovi
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny