„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Tomáš Halík zrušil svůj web. Čeho se bojí?

Autor: -abb- | Publikováno: 24.8.2013 | Rubrika: U NÁS
Ilustrace

Webové stránky Tomáše Halíka věrně odrážely jeho narcistní povahu. Byly v několika jazycích, s několika verzemi CV, s informacemi o tom, kde bude podepisovat jakou knihu, kde bude řečnit a kde všude řečnil v minulosti. Nyní už ale několikátý týden nefungují.

Redakci na tento fakt upozornilo už několik čtenářů, kteří si povšimli, že webové stránky www.halik.cz neběží. Není ale na nich žádné upozornění, že by procházely přestavbou či jiné návěští, kterým by se překvapenému uživateli internetu sdělovalo, proč web nefuguje.

Mstivý Halík: Kádruje a udává. Pro jiný názor

Stránky zkrátka neexistují. Ať se na ně člověk pokouší dostat jakkoli, i přes vyhledávače, vždy skončí u obecné hlášky webových prohlížečů, že stránka nemohla být nalezena nebo že neexistuje.

Co se stalo? Tomáš Halík, tak úzkostlivě dbající o svůj mediální obraz, je už několik týdnů bez webové prezentace. Čím to?

Vzorný soudruh Halík: Připravoval kádry na ministerstvu

Nabízí se spekulace, že stránky, které byly plné nepřesností a polopravd o jeho životě, se už pro Tomáše Halíka staly přítěží. Redakce Prvnizpravy.cz například upozornila na nesrovnalosti mezi tím, jak svoji kariéru v době normalizace Halík prezentuje na internetu a co o něm říkají archivní záznamy v Archivu bezpečnostních složek.

Podobných přehmatů bylo v jeho životopisných údajích více. Zavdávaly příčinu k mnoha otázkám, do jaké míry si Halík svoji pověst vylepšoval a vylepšuje. Další drobný příklad Halíkovy prostořekosti mohou být přehnaná tvrzení o tom, kterak řečnil před 11 tisíci poutníků v jisté aule, která má přitom kapacitu lehce přes 6.000 míst. Takových nadnesených tvrzení bylo na stránkách více.

komentář: Ostuda Tomáše Halíka

Maže za sebou Halík stopy nebo snad nechce, aby se přišlo na další rozpory mezi jeho skutečnou minulostí a tím, co o sobě říká v médiích?

Je to možné. Redakce Prvnizpravy.cz oslovila webmastera Halíkových stránek s dotazem, proč web už několik dnů nefunguje.

"Byl vytvořen nový web, který má být spuštěn, a ten původní byl zrušen. Bylo provedeno přesměrování na nový server, kde jsou stránky uloženy, ale ten nemám pod svou správou a nemohu tedy říct, proč zatím neběží. Předpokládám, že se to v nejbližších dnech rozběhne," odpověděl pro Prvnizpravy.cz webmaster Dominik Turchich, který spravoval Halíkovy staré stránky.

Profesor Halík se hájí: Mé knihy jsou odborné

Uvidíme. Buď Tomáš Halík pro svůj fanklub chystá nějaké překvapení a nebo tato diplomatická odpověď potvrzuje výše naznačené: Halíkovy stránky ve své minulé podobě byly už pro svůj obsah zkrátka neúnosné a jejich majitel se jich raději sám zbavil, aby ho tolik nekompromitovaly.

Halík by se měl kát. Je v konfliktu s vědeckou etikou

Naštěstí se na ně lze stále ještě podívat přes jisté webové archivní nástroje. Jeden z nich je třeba zde.

www.prvnizpravy.cz

Klíčová slova: pravdoláska  | církev
4389 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?Chtějí zrušit výuku hymny na základních školáchVeganství zachrání naši planetu, tvrdí slavný závodník formule 1. Dostal pádné odpovědi od svých kolegů (+ foto)Švédská vláda ztratila kontrolu nad zemí: 120 pumových útoků za půl roku. Integrace migrantů v praxi

ePortal.cz

Ekonomický pád bude větší, než vláda tušíJe to neskutečné, jak je lidstvo nepoučitelné. Posledních sto let to zkoušelo znovu a znovu. Socialismus tuhle a onde, tudy a jinudy. Vždycky se spálilo

euPortal.cz

Migrační lež v záři koronaviru a lenost dekadentního Západu. Kde je ekonomický přínos migrantů? Rychle pryč z Evropské unieSalvini: EU je doupě zmijí a hyen. Epidemie změnila myšlení Italů. Solidarita na bruselský způsob

Eurabia.cz

Děsivé svědectví z Řecka. Muslimští uprchlíci ze rabují a kradou co mohouFeminismus zabíjí

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Pražská špína se vypořádala s maršálem, který Prahu uchránil před osudem VaršavyČT v nejvyšším vzepětí své nestrannosti. Zatím vystoupili herec Mádl, kněz Halík, sportovec Hašek a dramatik Svěrák. Další podobní jsou připraveni...

ParlamentniListy.cz

Lidi jsou spodina? Ne! udeřil Okamura na TOP 09. A rozbalil to proti EU: Vytáhl zlé věciTotální vynadání novinářům. Kvůli Prymulovi: „Co to píšete? Vždyť to je jinak“
Aktuálně nejčtenější
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny