„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Už zase: Další schůzka na Zbraslavi. Opět Šlachta a redaktor ČT

Autor: -abb- | Publikováno: 22.8.2013 | Rubrika: U NÁS
Ilustrace

Uplynul jen měsíc a týden od schůzky Bradáčová, Šlachta a Moravec na Zbraslavi a je tu další podobné setkání. Robert Šlachta si na Zbraslavi dává dostaveníčka s novináři. V pondělí tu byl viděn s redaktorem ČT Jiřím Hynkem.

I způsob, jakým se redakce o schůzce dozvěděla tentokrát, je podobně náhodný jako v prvním případě. Třebaže šéf Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) vybral pro setkání jinou restauraci - Keltský pub Opidum kousek od zbraslavského náměstí - i v ní měla naštěstí redakce Prvnizpravy.cz své náhodné informátory.

Čtenářka serveru Prvnizpravy.cz, která do restaurace, místními nazývané "keltovna", dorazila se svým přítelem, si během hovoru povšimla dvou nově příchozích, které nešlo přehlédnout: ušatý šéf elitní policejní jednotky v doprovodu reportéra České televize Jiřího Hynka usedl totiž rovnou k vedlejšímu stolu.

Když žena chtěla dvojici vyfotografovat (zpráva o první schůzce na Zbraslavi, o které vydatně informovala média, visela dokonce na hlavním zbraslavském internetovém portálu, takže se v městečku stala malou senzací), oba muži se zalekli.

Moravec se konečně vyjádřil. A Ištvan byl asi na koberečku

Na jejich tváři byla vidět nechuť při představě, že by fotografie měla opět uniknout do médií, vypověděl zdroj redakce. Šlachta proto ženu poprosil, zda-li by nemohla mobilní telefon schovat a nepořizovat žádné snímky. Dvojici jsem vyhověla, řekla redakci Prvnizpravy.cz svědkyně schůzky.

Celou událost může doložit i její přítel u téhož stolu, stejně jako řada dalších lidí v restauraci.

Důvod, proč si Šlachta jako místo schůzky vybral opět Zbraslav, když únik informace o schůzce v prvním případě vyvolal u jejich aktérů nevoli, je prostý. Na Zbraslavi totiž sídlí ÚOOZ, kterému Šlachta šéfuje. Pohodlný ředitel si schůzky sjednává v místě svého působiště, aby se nemusel nikam pracně přesouvat. A to i za cenu, že bude pozornými Zbraslaváky viděn.

Tajná schůzka na Zbraslavi: Bradáčová, Šlachta, Moravec

Zajímavé je opět propojení s Českou televizí - moderátora pořadu OVM Václava Moravce sice vystřídal Jiří Hynek, i ten ale patří ke stálicím ČT. Potvrzuje se tak tendenční a jednostranné informování ČT o zákroku elitních detektivů a státních žalobců proti některým politikům, třebaže většina mainstreamu už opatrně připouští, že celý případ je více než podezřelý.   

Redakce se pokusila oslovit redaktora Hynka s podobným dotazem, jaký před časem adresovala už jeho kolegovi Václavu Moravcovi. Jak ČT zajistí objektivní zpravodajství o raziích Šlachty, Bradáčové a Ištvana, když se její reportéři a moderátoři evidentně stále schází jen s jednou stranou politického sporu? Hynek podle očekávání na emailový dotaz dosud nereagoval.

Pražská vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová, šéf Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Robert Šlachta a moderátor České televize Václav Moravec se sešli v jedné restauraci na pražské Zbraslavi už 13. července.

Jakl Moravcovi: Nechodím si pro rozumy k Bradáčové jako vy

O schůzce informoval redakci čtenář serveru Prvnizpravy.cz, který byl schůzky náhodně svědkem. Při obědě v restauraci U přístavu v Praze-Zbraslavi ho zaujalo, když u vedlejšího stolu rozpoznal tyto tři známé tváře.

Trojice byla zabraná do rozhovoru natolik, že si ani nevšimla, když si ji zvědavý zákazník restaurace zvěčnil fotoaparátem. Na jedné z fotografií je Václav Moravec zachycen při pečlivém psaní zápisků...

www.prvnizpravy.cz

čtěte také:

Show time

Horší než za komunistů: Když mne zatýkala StB, přišli pro mne tři muži. Ištván nasadil na několik lidí 400 těžkooděnců

Obrana „kmotrů“ za časů policejně-justiční zvůle: Média pěstují „třídní nenávist“ a soudce Lynč se příznačně jmenuje advokát Láska. Komu zvoní hrana?

Klíčová slova: domácí politika  | Česká republika  | justice  | demokracie
3910 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

FreeGlobe.cz

Člověk málem přišel o hlavu! Zvířeckoprávním aktivistům se protest vymkl z rukou (+ video)Íránský útok na tankery? Japonci zpochybňují americkou a saúdskoarabskou propaganduDvě lesby uřízly malému chlapečkovi… A pak… (+ foto)Googlem ke světovládě? Vyhledávač, po němž se blbne, ale správně volíČetba knih způsobuje změny v mozku!

ePortal.cz

Na Letné umělci lámali čínské hůlky i rdousili ruského plyšového medvěda. Zazářili nahatí Jarda Hutka a Kačka Jacques BursíkováÚnos a znásilnění, které otřáslo Izraelem

euPortal.cz

Podle sluníčkářů imigrace a islám není hrozbou. Ale zpráva odhalila, že islámské teroristické útoky v Evropě vzrostly mezi lety 2007 a 2017 o 725 procent!Armáda potřebuje vrtulníky, nikoliv ale ty předražené z USA. Odborník hovoří

Eurabia.cz

Imigrant z Nepálu podřezal v Itálií Poláka. Polák mu nechtěl totiž dát peníze ...Cikáni pořádají loupežné nájezdy v Itálií již za bílého dne ... Mladý Ital se stal jejich cílem a bojuje o život

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životMilióny obětí podvodu s cholesterolem. Vejce a tučná jídla potřebujeme! Impotence a infarkty v důsledku "zdravé výživy? Kudy z toho? Nespoléhejme na vědce, ale na rozum

euServer.cz

Přesvědčení, že se nemáme starat o vlastní komunitu, ale o trpící menšiny z celého lidstva bez ohledu na to, proč trpí, a zda není lépe jim pomoci, aby si pomohli sami, je přesvědčení nesmyslnéZtrapní se Vojtěch Filip jako přízemní lhář? Filip drží rekord v disciplínách, jak skončit v každých volbách hůř, než jeho předchůdce i on sám v těch předchozích, a jak se z debaklů vylhat na cizí konto

ParlamentniListy.cz

Erik Best a Milion chvilek: Čapí hnízdo? O to nejde. Pravdu hledejte jindePamatujete intervence? ČNB nyní podle Markéty Šichtařové chystá ještě větší hloupost
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny