„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Už zase: Další schůzka na Zbraslavi. Opět Šlachta a redaktor ČT

Autor: -abb- | Publikováno: 22.8.2013 | Rubrika: U NÁS
Ilustrace

Uplynul jen měsíc a týden od schůzky Bradáčová, Šlachta a Moravec na Zbraslavi a je tu další podobné setkání. Robert Šlachta si na Zbraslavi dává dostaveníčka s novináři. V pondělí tu byl viděn s redaktorem ČT Jiřím Hynkem.

I způsob, jakým se redakce o schůzce dozvěděla tentokrát, je podobně náhodný jako v prvním případě. Třebaže šéf Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) vybral pro setkání jinou restauraci - Keltský pub Opidum kousek od zbraslavského náměstí - i v ní měla naštěstí redakce Prvnizpravy.cz své náhodné informátory.

Čtenářka serveru Prvnizpravy.cz, která do restaurace, místními nazývané "keltovna", dorazila se svým přítelem, si během hovoru povšimla dvou nově příchozích, které nešlo přehlédnout: ušatý šéf elitní policejní jednotky v doprovodu reportéra České televize Jiřího Hynka usedl totiž rovnou k vedlejšímu stolu.

Když žena chtěla dvojici vyfotografovat (zpráva o první schůzce na Zbraslavi, o které vydatně informovala média, visela dokonce na hlavním zbraslavském internetovém portálu, takže se v městečku stala malou senzací), oba muži se zalekli.

Moravec se konečně vyjádřil. A Ištvan byl asi na koberečku

Na jejich tváři byla vidět nechuť při představě, že by fotografie měla opět uniknout do médií, vypověděl zdroj redakce. Šlachta proto ženu poprosil, zda-li by nemohla mobilní telefon schovat a nepořizovat žádné snímky. Dvojici jsem vyhověla, řekla redakci Prvnizpravy.cz svědkyně schůzky.

Celou událost může doložit i její přítel u téhož stolu, stejně jako řada dalších lidí v restauraci.

Důvod, proč si Šlachta jako místo schůzky vybral opět Zbraslav, když únik informace o schůzce v prvním případě vyvolal u jejich aktérů nevoli, je prostý. Na Zbraslavi totiž sídlí ÚOOZ, kterému Šlachta šéfuje. Pohodlný ředitel si schůzky sjednává v místě svého působiště, aby se nemusel nikam pracně přesouvat. A to i za cenu, že bude pozornými Zbraslaváky viděn.

Tajná schůzka na Zbraslavi: Bradáčová, Šlachta, Moravec

Zajímavé je opět propojení s Českou televizí - moderátora pořadu OVM Václava Moravce sice vystřídal Jiří Hynek, i ten ale patří ke stálicím ČT. Potvrzuje se tak tendenční a jednostranné informování ČT o zákroku elitních detektivů a státních žalobců proti některým politikům, třebaže většina mainstreamu už opatrně připouští, že celý případ je více než podezřelý.   

Redakce se pokusila oslovit redaktora Hynka s podobným dotazem, jaký před časem adresovala už jeho kolegovi Václavu Moravcovi. Jak ČT zajistí objektivní zpravodajství o raziích Šlachty, Bradáčové a Ištvana, když se její reportéři a moderátoři evidentně stále schází jen s jednou stranou politického sporu? Hynek podle očekávání na emailový dotaz dosud nereagoval.

Pražská vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová, šéf Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Robert Šlachta a moderátor České televize Václav Moravec se sešli v jedné restauraci na pražské Zbraslavi už 13. července.

Jakl Moravcovi: Nechodím si pro rozumy k Bradáčové jako vy

O schůzce informoval redakci čtenář serveru Prvnizpravy.cz, který byl schůzky náhodně svědkem. Při obědě v restauraci U přístavu v Praze-Zbraslavi ho zaujalo, když u vedlejšího stolu rozpoznal tyto tři známé tváře.

Trojice byla zabraná do rozhovoru natolik, že si ani nevšimla, když si ji zvědavý zákazník restaurace zvěčnil fotoaparátem. Na jedné z fotografií je Václav Moravec zachycen při pečlivém psaní zápisků...

www.prvnizpravy.cz

čtěte také:

Show time

Horší než za komunistů: Když mne zatýkala StB, přišli pro mne tři muži. Ištván nasadil na několik lidí 400 těžkooděnců

Obrana „kmotrů“ za časů policejně-justiční zvůle: Média pěstují „třídní nenávist“ a soudce Lynč se příznačně jmenuje advokát Láska. Komu zvoní hrana?

Klíčová slova: domácí politika  | Česká republika  | justice  | demokracie
4512 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Aktuálně nejčtenější
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny