„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Jaderný útok na Sýrii

Autor: Jon Snow | Publikováno: 13.8.2013 | Rubrika: VE SVĚTĚ
Ilustrace

Boj proti Asadovu brutálnímu režimu nabral nečekaný obrat ve čtvrtek odpoledne (1. 8. 2013), když ve městě Homs explodoval velký sklad zbraní patřící Národní obranné jednotce.

Exploze se podobala útoku na horu Qasyoon, území syrské armády a místa pro rakety ohrožující Izrael.

Prvně bylo uvedeno, že explodovala stanice pro raketová paliva, což se zdá jako odůvodněná téze, když byl napaden sklad zbraní.

999088_496309993785327_1213966790_n

Jenže dvě exploze v Homsu a Qasyoon mají stejné znaky: Obě dvě podle Grega Thielmanna, experta na politiku kontroly zbraní, se kterým jsem mluvil v sobotu, vystoupily nad zem. Na toto spojení jsem byl upozorněn na Twitteru hned po bombovém útoku v Homsu.

Byl jsem šokovaný tím, co mi řekl dál: “Faktem je, že v obou případech vidíme taktický jaderný výbuch, možná řízenými střelami z letadel z hranic se Sýrií nebo přímo z pobřeží Středozemního moře.”

Neznamenalo by to ale jaderný holokaust? Říká, že ne. “Taktické jaderné zbraně snižují hranici využití jaderné bomby, jejich moderní ztělesnění může mít takový výnos, aby napadaly vojenské zařízení se zastrašujícím účelem a bez jakékoliv eskalace po zničení okolní civilní infrastruktury.”

Pokračoval: Pamatujete si, že jaderná bomba zní jako velké zařízení, může mít ale malý výnos jako ekvivalentní konvenční náklad přenášený formacemi pěti stíhaček F-15. Místa v Sýrii jsou stíhačkám nepřístupná kvůli ruské podpoře v oblasti protivzdušné obrany. Takže tyto útoky jsou možností Západu pro realizaci politiky.”

V obou případech je útočníkem Izrael: “Izrael je jediným národem, který může tyto zbraně nasadit beztrestně a beze strachu z protiútoku. Sýrie neukázala chuť se zapojit do střelby i přes nasazení takových zbraní.”

 

Tohle všechno představuje význačnou možnost odstranění tyrana pomocí všech možných prostředků. “Armáda může být těmito útoky postupně zničena, nebo zničena celá při jednom devastujícím útoku. Anonymní vojenský stratég dodal, že pokud se Asad pokusí o protiútok, města mohou být snadno zničena většími bombami, když vzbouřenci prováděli oslabování Asadova velitelství na zemi.”

A co cena? “Cena představuje problém v podobě omezování obranných misí NATO a kvůli umístění ruských raket, jak tu ale hovořím, tak skupiny Muslimů se ženou do pobřežních měst v nadějích, že zničí tyto zbraně a nechají Izrael a NATO zasáhnout.”

Tohle mi nedává smysl, protože pobřežní města Asada nejvíce podporují. “To není problém, vzbouřenci jsou vyzbrojeni chemickými zbraněmi vyrobenými v Gruzii zvláště pro tento scénář. Asadův puls byl otestován minulý týden v Khan al-Assal, kdy byla celá brigáda zabita chemickými zbraněmi a nebyla provedena žádná odpověď. Ani po dalším využití tohoto nástroje nevidíme pravděpodobnost odezvy.”

Shodli jsme se, že je totálně ironické, že nelidské zbraně, jako ty jaderné a chemické, mohou být využity pro propagaci lidských práv a svobody na celém světě. Syřané, nebo alespoň ti, co z nich po těchto útocích zbydou, si zaslouží stejné svobody jako mají dnes Iráčané.

Další stratég nesouhlasí. “Nebuďte si tak jisti. Hrajeme si s jaderným ohněm a využití všech takových zbraní hromadného ničení určitě přiláká protiútok s obrovskou silou. Jsme v nebezpečné situaci, žádná věc jako limitovaný jaderný útok není, odpověď bude odložena, ale přichází a Bůh nás všechny ochraň, když se jaderný žár rozšíří na naše dvorky. “

Děsivá věc. Vím jen, že následující týdny strávím čas v mém letním domě v lese.

http://www.veteranstoday.com/2013/08/07/nuclear-strike-on-syria/

www.wertyzreport.com

Klíčová slova: USA  | Izrael  | válka  | Sýrie  | sionismus
6906 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?Chtějí zrušit výuku hymny na základních školáchVeganství zachrání naši planetu, tvrdí slavný závodník formule 1. Dostal pádné odpovědi od svých kolegů (+ foto)Švédská vláda ztratila kontrolu nad zemí: 120 pumových útoků za půl roku. Integrace migrantů v praxi

ePortal.cz

Prosíme o pomoc. Buď se budeme bránit, nebo náš svět zanikneIstanbulská pirueta Andreje Babiše

euPortal.cz

Voda je nás všech, ale musíme si ji paradoxně koupit zpětVážení čtenáři, pomozte nám prosím

Eurabia.cz

Kterak realita naučila BISku housti: přešaltovává na TureckoVideo: V tureckém plážovém rezortu zmlátili top-modelku

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Nová ruská ústava Kalousek ví stejně dobře jak to ví generál Flynn, že hnutí Blak Lives Matter je jen dočasnou zástěrkou toho, co má přijít po něm. Což je nová barevná revoluce fašistického střihu

ParlamentniListy.cz

Film Havel? Předvolební agitka, zhnusil se senátní kandidát a bývalý rektor. Rozdrtil Istanbulskou smlouvu a popsal, jak vyhrožují dnešní neziskovkyPodpora pro Jakuba Železného z Reflexu: Prezident Svoboda skutečně zradil národ
Aktuálně nejčtenější
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny