„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Generál Robert E. Lee měl pravdu. Ze Spojených států amerických se stala tyranská agresivní říše zla

Autor: LP | Publikováno: 5.8.2013 | Rubrika: HISTORIE
Ilustrace

„The consolidation of the States into one vast empire, sure to be aggressive abroad and despotic at home, will be the certain precursor of ruin which has overwhelmed all that preceded it.“

Robert. E. Lee

 

Generál Robert E. Lee měl naprostou pravdu, když řekl, že pokud se Unie suverénních států přemění v konsolidované centralizované impérium, stane se agresivní navenek a despotickou doma.

To, co jižanský patriot, gentleman a jeden z nejctihodnějších lidí v historii lidstva předpovídal, se stalo realitou. Yankeeskou despocii zažil sám na vlastní kůži při invazi unionistické armády na území suverénních států Konfederace: loupení, pálení, vraždění, znásilňování – bílých i černých Jižanů ze strany seveřanských okupantů. O zrušení občanských svobod a protiústavnímu chování Lincolna na Severu ani nemluvě.

Ostatně sám generál Lee prohlásil v srpnu 1870 o důsledcích seveřanské okupace a „Rekonstrukce“ (reálně dekonstrukce) Jihu: „Kdybych předvídal, jak tito lidé využijí toho, co rozumějí svým vítězstvím, nikdy bych nekapituloval v Appomattox Courthouse. Ne, já nikdy. Kdybych býval viděl výsledek našeho zotročení, raději bych zemřel u Appomatoxu po boku svých statečných mužů se svou šavlí v pravé ruce.“

Ačkoli Lee nebyl zastáncem odtržení, současně prohlásil, že Unie, která má být udržena pouze šavlemi a bajonety, pro něho ztrácí veškeré kouzlo a respektoval rozhodnutí svého rodného státu – Virginie.

 

Rasističtí otrokáři ze Severu

O tom, že válka Severu proti Jihu nebyla vůbec o otroctví, o tom, že Jih platil více než 2/3 státního rozpočtu Unie (a Seveřané se báli o příjmy do rozpočtu), o tom, že Yankeeové se báli Konfederace, že je ekonomicky porazí díky tomu, že rapidně sníží cla a zboží bude proudit přes jižanské přístavy, že akumulace kapitálu na Severu vznikla díky tomu, že Yankeeové provozovali výhodný obchod s otroky, že dokonce byli otroci dováženi do Latinské Ameriky v lodích s vlajkou Unie ještě během Války Severu proti Jihu, že se Jižané chovali mnohem lépe k černochům než rasističtí Seveřané a že seveřanské státy nedávaly volební právo černochům a zakazovaly jejich imigraci na jejich území, jak unionistické jednotky násilně začleňovaly černochy do vojsk Unie, že byl Abraham Lincoln rasista, který chtěl deportovat černochy do Afriky a že otroctví „zrušil“ jen na územích, které nekontrolovala Unie a mnoho dalších zajímavostí se můžete dočíst ve výborné knize Kennedy, James Ronald and Kennedy, Walter Donald. The South Was Right!, Pelican Publishing Company, Gretna 1994. O této knize ještě pojednáme v recenzi příště.

Vraťme se ale k citátu generála Lee. Co to může být za federaci, která násilím nutí jiné státy, aby ji byly podřízeny? Co to může být za stát, který podnikne invazi proti svým bývalým spoluobčanům a za tichého souhlasu federální vlády vraždí a znásilňuje civilní obyvatelstvo (černé i bílé) a díky krádežím a spálení zázemí ho nechá vyhladovět? Co to je za stát, který vypálil celé oblasti a celá města. Yankeeové by se za své vraždění a vypalování Jihu nemuseli stydět srovnávat s jednotkami SS či jednotkami francouzské jakobínské republiky při vypalování Vendée.

Poté, co proklatí Yankeeové vypálili Jih, uskutečnili plánovanou genocidu indiánských kmenů a často "hrdinně" podobně jako v případě invaze Jihu zabíjeli bezbranné ženy a děti. Naopak některé indiánské kmeny, například Cherokee, Creek a Chactaw, bojovaly za Konfederaci. Na území dnešního státu Oklahoma měly své teritorium pod ochranou Konfederace. Stand Watie z kmene Cherokee byl brigádním generálem CSA.

 

Despotické uvnitř a agresivní navenek

Nyní vidíme, že Spojené státy americké jsou despotické uvnitř a agresivní navenek. USA špehují a fízlují své občany, patrioté a obhájci občanských svobod jsou považováni za teroristy a extremisty. Velký bratr by měl radost. Vidíme, jak Spojené státy destabilizují a napadají jednu zemi za druhou: od Iráku, Libye po Sýrii… Vraždí srbské i irácké děti.

Ve jménu Nového světového řádu.

Je to pořád stejné. Yankeeové mají plná ústa boje za lidská práva, ale kamkoli vstoupí, je jen spálená zem a krev civilistů a tráva tam již neroste.

Vidíme, že generál Robert E. Lee měl pravdu. A měl pravdu i viceprezident Konfederace Alexander S. Stephens, který prohlásil, že „Kauza Jihu byla kauzou nás všech.“

Proč? Dobře to vysvětlil historik a katolický konzervativec Thomas E. Woods:Po celém světě se hemží hnutí za národní suverenitu, dokonce i Evropská unie může být někdy slyšena, jak uzná touhu po decentralizaci. Bitevní vlajka Konfederace ignorantsky americkými jakobíny odsouzena jako symbol otroctví, jež má být násilně vykořeněno všude, kde existuje, je viděna vlát po světě všude, kde lidé odporují podřízenosti nekontrolovatelné centrální autority. Toto jsou hodnotné věci, které Richard M. Weaver shledal na jižanské civilizaci a proč můžeme společně s viceprezidentem Konfederace říct, ´že kauza Jihu je kauzou nás všech´.“

Bojujme proti tyranské Americké i Evropské unii.

Čtěte také:

Robert E. Lee o tom, zda by šel znovu bránit svou vlast proti agresi Unie

Abraham Lincoln o nerovnosti mezi bílou a černou rasou

Obamovo vítězství: další důvod proč se přimknout k Putinově Rusku a proč rozbít USA

Klíčová slova: USA  | světovláda  | stát  | NWO
5150 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Aktuálně nejčtenější
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny