„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Pokrytec Karel odsoudil "rasistu" Okamuru. Ale myslí si totéž

Autor: -abb- | Publikováno: 2.8.2013 | Rubrika: U NÁS
Ilustrace

Senátor Tomio Okamura na svém facebookovém profilu napsal, že by bylo dobré podpořit vystěhovalectví Romů. Podle Karla Schwarzenberga jde o rasistický výrok. Předseda TOP 09 ale zřejmě zapomněl na své velmi podobné prohlášení.

„Cikáni by měli probudit své elity, semknout se a usilovat o vlastní stát, právo na sebeurčení je právo každého národa, a proto by také Česká republika měla demokraticky podpořit jejich vystěhovalectví například do země, odkud pocházejí jejich prapředci, tedy nejlépe do některého ze států Indie,“ napsal Okamura na sociální sítí Facebook.

Mezi mnoha politiky, které výrok pobouřil, byl i předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg, který se nechal slyšet, že Okamurovo prohlášení je rasistické.

„A kde by takový stát vznikl? Je to bohužel jasný případ dosti ohavného rasismu,“ reagoval Schwarzenberg.

Zřejmě už zapomněl, jak tutéž myšlenku víceméně podpořil v rozhovoru loni v lednu na Primě. Paradoxně v souvislosti právě s Okamurou, protože moderátorka Tachecí tehdy nutila Schwarzenberga, aby se vyjádřil ke starším výrokům Tomia Okamury.

K překvapení diváků tehdy Schwarzenberg myšlenku nezamítl, spíše si posteskl, že je nereálná. "Kdyby našel (Okamura) řešení, tak by to bylo hezké. Ovšem kde, pokud pan Okamura ví místo na světě, který by bylo dobrovolně postoupeno, aby to byl životaschopný stát, tak je to zajímavá myšlenka," řekl Schwarzenberg.

A posteskl si nad tím, že "o něco podobného se pokusili v devatenáctém století Američané, když odsunuli část svých černých otroků, ze špatnýho svědomí, což by nám slušelo taky, a vybudovali pro ně stát Libérii - ale s tím jsou dodnes potíže," řekl Schwarzenberg.

Jinými slovy, konečného řešení cikánské otázky dosáhnout nelze, protože není stát, který by cikáni mohli získat. A i kdyby získali, pak by nejspíše nebyl životaschopný, jako ona Libérie, se kterou jsou dosud problémy.

Zdá se také, že se Schwarzenberg a Okamura vzájemně myšlenkově oplodňují. Tehdejší Schwarzenbergův výrok o Libérii oprášil nyní pro změnu Okamura, když dále rozvíjel svou myšlenku "romského sionismu".

Připomněl, že v historii již podobné příklady známe, když Američané vytvořili v první polovině devatenáctého století v Africe stát Libérie, který se stal novým domovem osvobozených amerických otroků.
 
„Třebaže tahle idea bude asi nakonec bohužel nereálná, nelze na ní shledat nic jiného než inspiraci ve staré sionistické myšlence budování židovského státu a vystěhování do něj, k čemuž, jak víme, došlo za souhlasu mocností v rámci OSN i samotných Židů. Myšlenka romského státu, tzv. Romanistánu, není nová a nepřišli s ní ani extremisté, ani neonacisté, ale přišli s ní v minulosti sami Romové – například v roce 1936 žádal samozvaný cikánský král Matiáš Kwiek fašistického diktátora Mussoliniho, aby mu dal část okupovaného etiopského území, kde by založil Romanistán,“ napsal senátor.

www.prvnizpravy.cz

Klíčová slova: domácí politika  | Česká republika  | Schwarzenberg  | demokracie
3377 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

FreeGlobe.cz

Anarchista chtěl podpálit středisko pro nelegální imigranty! (+ foto)Zoufalí Katalánci zaútočili na středisko pro uprchlíky (+ video)Důvod k válce? Američané se opravdu hodně snaží. Írán prý porušoval smlouvu před její platností (+ foto)Nebývalá upřímnost na parádě deviantů v Paříži! Zničíme vaši... (+ foto)Skandál! Děti ve škole se učily modlit Allahu Akbar (+ video)

ePortal.cz

Rozumek pošpinil památku Nicholase WintonaVítězství ve 2. světové válce už neplatí?

euPortal.cz

Už před sto lety G. K. Chesterton předpověděl temnotu dnešní dobyVatikán rozprášil další řeholní řád. Moc se modlil a byl málo pokrokový

Eurabia.cz

Nový bestseller v češtině: Jak lze obhájit vraždu ze cti?Jejich prezident poučuje celou Evropu a vyznamenává zachránce migrantů a jejich policie s migranty zachází jak GESTAPO

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životMilióny obětí podvodu s cholesterolem. Vejce a tučná jídla potřebujeme! Impotence a infarkty v důsledku "zdravé výživy? Kudy z toho? Nespoléhejme na vědce, ale na rozum

euServer.cz

Jak daleko je Milion chvilek od demokracie a jak blízko má k fašizmuPřesvědčení, že se nemáme starat o vlastní komunitu, ale o trpící menšiny z celého lidstva bez ohledu na to, proč trpí, a zda není lépe jim pomoci, aby si pomohli sami, je přesvědčení nesmyslné

ParlamentniListy.cz

Ubožák. Znemožňuje se před smrtí. „Chvilkaři“ dali najevo, jak vidí Karla Gotta. Je to síla„Prasata!“ Šok, muslimky si máčely nohy ve Vřídle, lid je rudý vzteky
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny