„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Pokrytec Karel odsoudil "rasistu" Okamuru. Ale myslí si totéž

Autor: -abb- | Publikováno: 2.8.2013 | Rubrika: U NÁS
Ilustrace

Senátor Tomio Okamura na svém facebookovém profilu napsal, že by bylo dobré podpořit vystěhovalectví Romů. Podle Karla Schwarzenberga jde o rasistický výrok. Předseda TOP 09 ale zřejmě zapomněl na své velmi podobné prohlášení.

„Cikáni by měli probudit své elity, semknout se a usilovat o vlastní stát, právo na sebeurčení je právo každého národa, a proto by také Česká republika měla demokraticky podpořit jejich vystěhovalectví například do země, odkud pocházejí jejich prapředci, tedy nejlépe do některého ze států Indie,“ napsal Okamura na sociální sítí Facebook.

Mezi mnoha politiky, které výrok pobouřil, byl i předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg, který se nechal slyšet, že Okamurovo prohlášení je rasistické.

„A kde by takový stát vznikl? Je to bohužel jasný případ dosti ohavného rasismu,“ reagoval Schwarzenberg.

Zřejmě už zapomněl, jak tutéž myšlenku víceméně podpořil v rozhovoru loni v lednu na Primě. Paradoxně v souvislosti právě s Okamurou, protože moderátorka Tachecí tehdy nutila Schwarzenberga, aby se vyjádřil ke starším výrokům Tomia Okamury.

K překvapení diváků tehdy Schwarzenberg myšlenku nezamítl, spíše si posteskl, že je nereálná. "Kdyby našel (Okamura) řešení, tak by to bylo hezké. Ovšem kde, pokud pan Okamura ví místo na světě, který by bylo dobrovolně postoupeno, aby to byl životaschopný stát, tak je to zajímavá myšlenka," řekl Schwarzenberg.

A posteskl si nad tím, že "o něco podobného se pokusili v devatenáctém století Američané, když odsunuli část svých černých otroků, ze špatnýho svědomí, což by nám slušelo taky, a vybudovali pro ně stát Libérii - ale s tím jsou dodnes potíže," řekl Schwarzenberg.

Jinými slovy, konečného řešení cikánské otázky dosáhnout nelze, protože není stát, který by cikáni mohli získat. A i kdyby získali, pak by nejspíše nebyl životaschopný, jako ona Libérie, se kterou jsou dosud problémy.

Zdá se také, že se Schwarzenberg a Okamura vzájemně myšlenkově oplodňují. Tehdejší Schwarzenbergův výrok o Libérii oprášil nyní pro změnu Okamura, když dále rozvíjel svou myšlenku "romského sionismu".

Připomněl, že v historii již podobné příklady známe, když Američané vytvořili v první polovině devatenáctého století v Africe stát Libérie, který se stal novým domovem osvobozených amerických otroků.
 
„Třebaže tahle idea bude asi nakonec bohužel nereálná, nelze na ní shledat nic jiného než inspiraci ve staré sionistické myšlence budování židovského státu a vystěhování do něj, k čemuž, jak víme, došlo za souhlasu mocností v rámci OSN i samotných Židů. Myšlenka romského státu, tzv. Romanistánu, není nová a nepřišli s ní ani extremisté, ani neonacisté, ale přišli s ní v minulosti sami Romové – například v roce 1936 žádal samozvaný cikánský král Matiáš Kwiek fašistického diktátora Mussoliniho, aby mu dal část okupovaného etiopského území, kde by založil Romanistán,“ napsal senátor.

www.prvnizpravy.cz

Klíčová slova: domácí politika  | Česká republika  | Schwarzenberg  | demokracie
3552 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

FreeGlobe.cz

Švédská vláda ztratila kontrolu nad zemí: 120 pumových útoků za půl roku. Integrace migrantů v praxiTak tohle nedokážete! Greta prý vidí oxid uhličitý pouhým okem!Hrdinové z Antify proti důchodkyni s chodítkem (+ video)Na antirasistické konferenci zakázali bělochům pokládat otázkyGreta není první! Už před 27 lety tleskali světoví potentáti holčičce, která nechtěla dýchat vzduch a kupodivu dodnes blahobytně žije (+ video)

ePortal.cz

ODS na cestě od modré k červené. K tomu můžeme ještě přičíst návštěvu předsedy ODS Petra Fialy v Řeporyjích, kam přijel podpořit místního hulváta Pavla NovotnéhoExtinction Rebellion patří na seznam teroristických organizací

euPortal.cz

Zdá se, že Západ ve všech ohledech uhání ke svému konci. Konec bílé Ameriky je zajištěnEvropská unie chrání imigrantské kriminálníky a Hamáčkovo ministerstvo vnitra to prosazuje do zákona!

Eurabia.cz

Škoda Auto podporuje ekonomiku vražedného islamistického režimu v Turecku ...Erdogan pochválil Američany za stažení se ze severní Sýrie

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Rasputina na PutinaŽe Praha volí jako rozšířený ústav pro choromyslné, je věcí známou a ostatním lidem českým , moravským i slezským svorně proklínanou

ParlamentniListy.cz

Za státní peníze vám říkají, co si máte myslet? V Brně si na náměstí postavili toto, reakce přišla hned„Jste sráči!“ Zákulisní dohoda o ČT, Dvořák se kritikům vysměje. A zatím tvrdě udeřilo
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny