„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Jak šel hloupý Honza do světa

Autor: Lucie Zaoralová | Publikováno: 23.7.2013 | Rubrika: NÁZORY ČTENÁŘŮ
Ilustrace

Jan Fischer – figurka na šachovnici, o které se mluví čím dál více. Figurka, která se dá dosadit všude (a všude jí bude dobře). Figurka, která bude brzy chtě nechtě vyřazena ze hry.

 

Vše to začalo v KSČ – mimochodem zločinecké organizaci vyznávající myšlenku, která má na triku smrt desítek milionů nevinných lidí. V prezidentské kampani nám Fischer podstrkoval, že se členstvím nikdy netajil a vždycky jej zveřejnil. V jeho životopise na webu ČSÚ jaksi chybí …

 

Měl mnoho možností vystoupit ze strany, ale pro něj jako pro odborníka na kariérismus to prostě nešlo! Lidé, kteří v té době měli svou hrdost, nikam nevstoupili, bouřili se a odmítli prosazovat tuhle krvelačnou cestu, kterou prosazovala KSČ. Riskovali životy své i své vlastní rodiny.

Jan Fischer byl členem KSČ 9 let (1980 – 1989)! Shrňme si pár důležitých událostí, které se za tu dobu staly:

 

  • 1983 – perzekuce české alternativní rockové hudby – rocková hudba označována za nástroj diverze, zákazy koncertování.

  • Akce „Vír“ – další část pronásledování katolické církve (tato akce byla konkrétně proti františkánskému řádu.) Domovní prohlídky, násilné výslechy

  • Rozmístění sovětských raket na území Československa. Lidé se vůbec neměli dozvědět, že rakety jsou někde rozmístěny. Bylo založeno několik petic proti šíření jaderných zbraní, aktivisté přicházeli o práce, byli vězněni a sledováni.

  • 1986 – XVII. Sjezd KSČ

  • 1987 – Miloš Jakeš se stal generálním tajemníkem komunistické strany

  • Orgány StB provedly razii proti tzv. Jazzové sekci – zákaz zpívání, nošení dlouhých vlasů apod. Několik lidí uvězněno, sledováno a mučeno.

  • 1989 – shromáždění studentů k 20. Výročí úmrtí Jana Palacha. Tzv. Palachův týden, kde přes tisíc lidí bylo pozavíráno a mučeno.

a tak bych mohla pokračovat dál a dál. Za tohle je Jan Fischer zodpovědný. Nebo na to už si, pane Fischere, nepamatujete?

"Byl jsem řadovým členem, nikomu jsem neubližoval a žádné výhody jsem neměl. Ani jsem díky stranické knížce nedělal kariéru. Jedinou ´výhodou´ bylo, že jsem se mohl věnovat odborné práci". Slovo, které platí… Opravdu, Jane Fischere?

 

Já to nebyl! Letošní volby byly dost zajímavé, to si myslím řekl i Jan Fischer, když se dozvěděl, že bude přímá volba prezidenta. Tak rychle vytvořit nějakou líbivou kampaň! To se ale Janu Fischerovi moc nepovedlo, o kýč z chaloupky nikdo zájem nemá. No a? Když má movité sponzory, na dalším už tak nesejde. Prezidentská kampaň se rozjela jako premiérové díly Superstar, všichni byli spokojení, byl to prostě velký boom!

Když šla ale později popularita z kopce, Janu Fischerovi to neubralo síly na to, aby vrážel peníze do všeho možného, jen aby byl – první, stále první! Miliardář Chrenek vsadil ale na špatného koně, Jan Fischer skončil na třetím místě … a? Zbyly jen dluhy!

Stejně Jan Fischer nezahálel a nějakým způsobem odletěl na dovolenou. Posléze si nechává rekonstruovat i svůj byt, asi ho to moc nerozhodilo – nějaký milion, nic extra. Jak rychle se v médiích objevila zpráva, že se zřejmě ministrem financí stane Fischer, tak rychle se i na účtu Fischera objeví chybějící miliony. Kde soudruzi udělali chybu? Pořád si nějak nedokážu představit, že by Jan Fischer jako ministr financí měl spravovat NAŠE peníze, když sám se neumí postarat o „své“.

A aby toho nebylo málo, Jan Fischer získá zřejmě další funkci a to v Bezpečnostní radě státu. To už je absurdní! Tady se funkce rozdávají asi podle toho, kdo má jak velký nos!

Pane Fischere, upřímně vám přeji vše nejhorší. Jste loutka a podlý lhář. Pro vás bude nejvhodnější si zalézt do své chaloupky a raději nevylézat!

čtěte také:

Výbušná analýza: Jak se kradlo za Fischera

Rozhovor s Fischerem na tělo

Smějeme se s Fischerem

Klíčová slova: domácí politika  | Česká republika  | demokracie
4495 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?Chtějí zrušit výuku hymny na základních školáchVeganství zachrání naši planetu, tvrdí slavný závodník formule 1. Dostal pádné odpovědi od svých kolegů (+ foto)Švédská vláda ztratila kontrolu nad zemí: 120 pumových útoků za půl roku. Integrace migrantů v praxi

ePortal.cz

Forum 24 a Hlídací pes. Dva dezinformační weby, které si hrají na arbitra pravdy, peskují ty druhé a jiný názor než svůj označují za fake news. Sami ale fake news pilně šíříSluníčkáři chtějí vyvolat anarchii a urychlují svou revoluci a totální převzetí moci. Buď se budeme bránit, nebo náš svět zanikne

euPortal.cz

EUROKOMISAŘKA PRO ROVNOST TROUBÍ DO BOJE PROTI NORMÁLNÍ RODINĚ. Vše se točilo kolem utrpení LGBT+ komunity...Sluníčkáři požadují odstranění soch a obrazů „bílého Ježíše“. Prý se jedná o rasismus

Eurabia.cz

I v Polsku změna ústavy: Žádné adopce dětí homosexuály!Nadnárodní firmy požadují cenzuru internetu na Západě! Brzy to bude jako v Číně ...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Evropská komise vyvíjí iniciativu, která má dosáhnout toho, aby se internetem šířila pravda, pouze pravda a nic než pravda... Splnění tohoto plánu garantuje Věra JourováObchod s lidskými orgány odebraným asi třem stům zajatým nebo uneseným Srbům. Měl se na tom podílet právě Hashim Thaçi, tehdy již premiér nezávislého Kosova

ParlamentniListy.cz

Neuvěřitelné věci ve smlouvě ředitele ČT! Nový radní ČT Matocha vypustil výbušný textHeslo Black Lives Matter i v Praze? Ivan Vyskočil zmateně pobíhá: Před kým mám pokleknout? Komu se omluvit?
Aktuálně nejčtenější
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny