„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Jak šel hloupý Honza do světa

Autor: Lucie Zaoralová | Publikováno: 23.7.2013 | Rubrika: NÁZORY ČTENÁŘŮ
Ilustrace

Jan Fischer – figurka na šachovnici, o které se mluví čím dál více. Figurka, která se dá dosadit všude (a všude jí bude dobře). Figurka, která bude brzy chtě nechtě vyřazena ze hry.

 

Vše to začalo v KSČ – mimochodem zločinecké organizaci vyznávající myšlenku, která má na triku smrt desítek milionů nevinných lidí. V prezidentské kampani nám Fischer podstrkoval, že se členstvím nikdy netajil a vždycky jej zveřejnil. V jeho životopise na webu ČSÚ jaksi chybí …

 

Měl mnoho možností vystoupit ze strany, ale pro něj jako pro odborníka na kariérismus to prostě nešlo! Lidé, kteří v té době měli svou hrdost, nikam nevstoupili, bouřili se a odmítli prosazovat tuhle krvelačnou cestu, kterou prosazovala KSČ. Riskovali životy své i své vlastní rodiny.

Jan Fischer byl členem KSČ 9 let (1980 – 1989)! Shrňme si pár důležitých událostí, které se za tu dobu staly:

 

  • 1983 – perzekuce české alternativní rockové hudby – rocková hudba označována za nástroj diverze, zákazy koncertování.

  • Akce „Vír“ – další část pronásledování katolické církve (tato akce byla konkrétně proti františkánskému řádu.) Domovní prohlídky, násilné výslechy

  • Rozmístění sovětských raket na území Československa. Lidé se vůbec neměli dozvědět, že rakety jsou někde rozmístěny. Bylo založeno několik petic proti šíření jaderných zbraní, aktivisté přicházeli o práce, byli vězněni a sledováni.

  • 1986 – XVII. Sjezd KSČ

  • 1987 – Miloš Jakeš se stal generálním tajemníkem komunistické strany

  • Orgány StB provedly razii proti tzv. Jazzové sekci – zákaz zpívání, nošení dlouhých vlasů apod. Několik lidí uvězněno, sledováno a mučeno.

  • 1989 – shromáždění studentů k 20. Výročí úmrtí Jana Palacha. Tzv. Palachův týden, kde přes tisíc lidí bylo pozavíráno a mučeno.

a tak bych mohla pokračovat dál a dál. Za tohle je Jan Fischer zodpovědný. Nebo na to už si, pane Fischere, nepamatujete?

"Byl jsem řadovým členem, nikomu jsem neubližoval a žádné výhody jsem neměl. Ani jsem díky stranické knížce nedělal kariéru. Jedinou ´výhodou´ bylo, že jsem se mohl věnovat odborné práci". Slovo, které platí… Opravdu, Jane Fischere?

 

Já to nebyl! Letošní volby byly dost zajímavé, to si myslím řekl i Jan Fischer, když se dozvěděl, že bude přímá volba prezidenta. Tak rychle vytvořit nějakou líbivou kampaň! To se ale Janu Fischerovi moc nepovedlo, o kýč z chaloupky nikdo zájem nemá. No a? Když má movité sponzory, na dalším už tak nesejde. Prezidentská kampaň se rozjela jako premiérové díly Superstar, všichni byli spokojení, byl to prostě velký boom!

Když šla ale později popularita z kopce, Janu Fischerovi to neubralo síly na to, aby vrážel peníze do všeho možného, jen aby byl – první, stále první! Miliardář Chrenek vsadil ale na špatného koně, Jan Fischer skončil na třetím místě … a? Zbyly jen dluhy!

Stejně Jan Fischer nezahálel a nějakým způsobem odletěl na dovolenou. Posléze si nechává rekonstruovat i svůj byt, asi ho to moc nerozhodilo – nějaký milion, nic extra. Jak rychle se v médiích objevila zpráva, že se zřejmě ministrem financí stane Fischer, tak rychle se i na účtu Fischera objeví chybějící miliony. Kde soudruzi udělali chybu? Pořád si nějak nedokážu představit, že by Jan Fischer jako ministr financí měl spravovat NAŠE peníze, když sám se neumí postarat o „své“.

A aby toho nebylo málo, Jan Fischer získá zřejmě další funkci a to v Bezpečnostní radě státu. To už je absurdní! Tady se funkce rozdávají asi podle toho, kdo má jak velký nos!

Pane Fischere, upřímně vám přeji vše nejhorší. Jste loutka a podlý lhář. Pro vás bude nejvhodnější si zalézt do své chaloupky a raději nevylézat!

čtěte také:

Výbušná analýza: Jak se kradlo za Fischera

Rozhovor s Fischerem na tělo

Smějeme se s Fischerem

Klíčová slova: domácí politika  | Česká republika  | demokracie
3948 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

FreeGlobe.cz

Velká multikulturní rvačka Arabů a Turků (+ video)Senegalec unesl autobus s dětmi a podpálil ho. Nesouhlasil s imigrační politikou italské vlády (+ foto)Teroristický útok v pražském metru: Hřib naštěstí nebyl atomovýBílé feministky sklízejí plody své tolerance! Barevné sestry jim nadávají do bílých ku.ev (+ video)Každý druhý mladý Němec se bojí vyjádřit svoje politické názory. Tomu se říká svobodná společnost!

ePortal.cz

Klaus ml. se odklonil od ODS. Novotný vyzývající k "utrácení" lidí program reprezentuje? Sociální sítě zaplavily fotky nahaté Kateřiny Bursíkové Jacques. Hodlá se stát českou Cicciolinou a vrátit se do politiky

euPortal.cz

Přesto, že se zbláznil jeden pomatenec, potrestány jsou tisice lidí, sportovní střelci a lovci. Okamžitě musi odevzdat zbraně, nic platno, že se ničeho nedopustili. Co jiného je to, než uplatnění principu kolektivní viny?V roce 1999 se všelijací pragováci v čele s principálem Havlem předháněli ve schvalování útoku NATO na Jugoslávii. Někteří tak spláceli svůj dluh novému protektorovi a zajišťovali si pohodlnou budoucnost...

Eurabia.cz

Konvička: Čučkaři z BIS zatím bojují s "dezinformačními zdroji" a mezitím Muslimskou komunitu v Praze ovládli radikální muslimovéCenzura na internetu zesiluje. Česko-švédská spisovatelka je cenzurovaná kvůli Tommymu Robinsonovi

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

euServer.cz

Nadšená Schwarzenbergova chvála Petříčka je nejtěžší obžalobou současné ČSSDMadeleine Albrightová a obchod s drogami, prostituce, krádeže aut a obchod s orgány zavražděných. 11. výročí vyhlášení samostatnosti Kosova

ParlamentniListy.cz

Hanba Havlovi, fuj! znělo poblíž Sněmovny. Na dav dohlížel FoldynaZeman proti Čaputové: „A teď můžeme držet hubu,“ utrousil lídr kavárny. A hovořil Drahoš
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny