„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Státní převrat v USA

Autor: Dr. Paul Craig Roberts | Publikováno: 23.7.2013 | Rubrika: OBČANSKÉ SVOBODY
Ilustrace

Američané se stali obětí státního převratu, ale stále si nechtějí přiznat celou pravdu. Režimu, jenž nyní vládne ve Washingtonu, chybí ústavní a právní legitimita. Američany ovládli násilničtí uchvatitelé, kteří tvrdí, že exekutivní moc je nadřazena zákonu a americká ústava je pouhým„cárem papíru.“

Neústavní vláda je nelegitimní vláda. Slib věrnosti státu vyžaduje obranu ústavy „proti všem nepřátelům, zahraničním i domácím.“ Jak objasnili otcové-zakladatelé, hlavním nepřítelem ústavy je sama vláda. Moc nemá ráda, je-li spoutávána a svazována a trvale pracuje na tom, aby se vymanila z těchto omezení.
 
Podstatou režimu ve Washingtonu není nic jiného, než nelegitimní uchvácení moci. Obamův režim, stejně tak jako režim Bush/Cheney, postrádá legitimitu. Američané jsou utiskováni nelegitimní vládou. Nevládne jim právo a ústava, ale jsou ovládáni prostřednictvím lží a hrubou silou. Tito lidé, kteří jsou ve vládě, vnímají americkou ústavu jako „řetěz, který jim svazuje ruce.“ Apartheidní režim Jižní Afriky měl větší legitimitu, než má dnešní režim ve Washingtonu. Apartheidní režim Izraele v Palestině má větší legitimitu. Taliban má větší legitimitu. Muhammar Kaddáfí a Saddám Hussain měli větší legitimitu.

Jedinou ústavní ochranu, kterou režim Bush/Cheney ponechal v platnosti, je druhý dodatek ústavy. Tento dodatek je však nesmyslný, pokud si uvědomíme, jaká existuje nerovnováha mezi zbraněmi, které má Washington k dispozici, a zbraněmi, které jsou povoleny občanům. Žádný občan s puškou nemůže ochránit ani sebe ani svoji rodinu před jediným z 2700 obrněných transportérů, jež vlastní Ministerstvo pro státní bezpečnost (DHS), nebo před bezpilotním letounem či před těžkooděnci v neprůstřelných vestách SWAT týmu.

Američtí občané mohou být dnes, stejně jako nevolníci v temných dobách, vybráni prostřednictvím nějaké jim neznámé osoby z exekutivy, mohou být uvrženi do žaláře a mučeni, aniž by byl soudu předložen jediný důkaz a příbuzné této osoby nemusí nikdo informovat o tom, kde se daná osoba nachází. Nebo mohou být tito lidé, bez jakéhokoli vysvětlení přidáni na seznam, jenž omezuje jejich právo cestovat letadlem. Každá komunikace každého jednotlivého Američana, s výjimkou rozhovoru tváří v tvář na místě, kde nejsou umístěny štěnice, je odposlouchávána a nahrávána prostřednictvím Národní Stasi Agentury. Z této komunikace lze snadno pospojovat fráze, jež pomohou vyprodukovat „domácího radikála.“

Pokud by mělo být uvržení daného člověka do žaláře příliš obtížnou záležitostí, je možné tohoto občana prostě vyhodit do vzduchu prostřednictvím pekelného ohně řízené střely vystřelené z bezpilotního letounu. Není zapotřebí žádného vysvětlení. Pro tyrana Obamu je tato zavražděná lidská bystost pouhým jménem na seznamu.
Prezident Spojených států vyhlásil, že mu přináleží toto, ústavou zakázané, právo a jeho režim tohoto práva použil při vraždách občanů USA. Prezidentovo tvrzení, že jeho vůle je nadřazena právu i ústavě, je všeobecně známé. Nicméně neozývá se požadavek, aby se začalo s obžalobou, která by zbavila tohoto uzurpátora jeho funkce. Kongres je netečný. Otroci jsou poslušní.

Jedním z těch, kteří pomohli s transformací demokraticky se zodpovídajícího prezidenta do podoby Césara, byl i John Yoo, který byl za svoji vlastizradu odměněn postem vyučujícího profesora na Boaltově právnické škole na Kalifornské univezitě v Berkeley. Jeho kolega, další vlastizrádce, Jay Scott Bybee, byl odměněn tak, že byl jmenován federálním soudcem U.S. Odvolávacího soudu pro devátý soudní okres. Máme tedy nyní profesora práva na Berkeley a federálního soudce, kteří oba tvrdí, že exekutivní větev stojí nad zákonem.

Státní převrat exekutivní moci proti Americe se zdařil. Otázkou je: zůstane to tak i nadále? V dnešní době se exekutivní větev skládá ze lhářů, kriminálníků a zrádců. Veškeré zlo světa se,  jak se zdá, nyní koncentrovalo do Washingtonu.

Odpověd Washingtonu na důkazy Edwarda Snowdena o tom, že Washington naprosto porušuje jak domácí, tak i zahraničního právo, když špehuje celý svět,  potvrdila všem zemím, že Washington upřednostňuje radost z odplaty před právem.

Na příkaz Washingtonu odmítly evropské loutkové země přelet bolívijského prezidentského speciálu, na jehož palubě byl prezident Morales a donutily toto letadlo přistát v Rakousku, aby mohlo být prohledáno. Washington se domníval, že by na palubě mohl být Edward Snowden. Chytit Snowdena bylo pro Washington důležitější, než respekt k mezinárodnímu právu a diplomatické imunitě.

Jak dlouho to bude ještě trvat, než Washington nařídí svým anglickým loutkám, aby pro Juliana Assange poslali na ekvádorskou ambasádu v Londýně SWAT týmy, předali ho poté CIA a podrobili ho mučení simulovaným topením (waterboardingem)?

Dne 12.července se Snowden setkal na moskevském letišti se zástupci organizací pro lidská práva z celého světa. Prohlásil, že ilegální výkon moci Washingtonu mu zabraňuje v tom, aby mohl odcestovat do jedné ze tří latinskoamerických zemí, kde mu byl nabídnut azyl. Snowden uvedl, že z tohoto důvodu akceptoval podmínky ruského prezidenta Putina a požádal o azyl v Rusku.

Ti z Američanů, kteří tyto záležitosti ignorují, jakož i ti, kteří jsou příliš mladí na to, aby si to mohli pamatovat, nevědí, co toto znamená. V průběhu mého profesionálního života (P. C. Roberts pracoval jako ekonomický poradce prezidenta Reagana –p.p.) to bylo Sovětské Rusko, které perzekuovalo ty, kteří říkali pravdu. Těmto lidem udělovala Amerika azyl a snažila se je ochraňovat. V dnešní době je to Washington, který perzekuuje ty, kteří vysloví pravdu a Rusko tyto lidi ochraňuje.

Americká veřejnost tentokrát odmítla lež Washingtonu, podle níž je Snowden zrádce. Výzkumy veřejného mínění ukazují, že většina Američanů vnímá Snowdena jako legitimního informátora.

Nejsou to Spojené státy, jež by byly poškozeny Snowdenovými odhaleními, ale poškozeny byly ty kriminální elementy v americké vládě, které provedly státní převrat proti demokracii a proti ústavě a tím, kdo byl tímto převratem poškozen, je americký lid. Snowdenův skalp nepožadují Američané, ale zločinci, kteří uchvátili moc v zemi.

Pod Obamovou tyranií to není pouze Snowden, jenž je terčem pro eliminaci, ale je to každý Američan, který říká v této zemi pravdu. Vedoucí Ministerstva pro státní bezpečnost (DHS), Janet Napolitano, která byla nedávno odměněna za to, že sloužila tyranii takovým způsobem, že byla jmenována rektorkou kalifornského univerzitního systému, prohlásila, že Ministerstvo pro státní bezpečnost přesunuje svoji pozornost od muslimských teroristů na „domácí extrémisty.“ Tento termín je tak elastický, že zahrne i jedince, kteří odhalují pravdu, jako je Bradley Manning a Edward Snowden. Tito lidé překážejí vládě, protože odhalují její zločiny. Zločinci, kteří nelegitimním způsobem uchvátili moc ve Washingtonu, nemohou přežít, pokud by nebyli s to pravdu potlačit či redefinovat jako vlastizradu.

Pokud se Američané s tímto státním převratem bez protestu smíří, budou již zcela ve spárech tyranie.     

The Unspoken Truth: Coup d´etat in America, vyšel 14.07. na globalresearch.ca, překlad R. Václav.

čtěte také:

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová manipulace trhu se zlatem

Tváří v tvář Armagedonu, který je skrýván pomocí mediálních lží

Zmanipulované zprávy o střelbě ve škole v Connecticutu

Klíčová slova: USA  | světovláda  | soukromí  | tajné služby  | terorismus
6674 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také
Aktuálně nejčtenější
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny