Teroristické činy nikdy neprospějí obyčejným lidem. Ty prospějí jen těm, co jsou u moci.

To je proč Nero všechny podvedl, zatímco Řím hořel. Dalo mu to možnost zbavit se křesťanského společenství a znovuvystavět hlavní město římského impéria k obrazu svému.

To je proč Hearst a válečníci vynořujícího se amerického impéria byli tak nadšeni zničením USS Maine v Havanském přístavu v r. 1898: Dalo jim to záminku, kterou potřebovali, aby zatáhli americkou veřejnost do podpory Španělsko-Americké války.

To je proč Izrael zaútočil na USS Liberty v r. 1967 během šestidenní války. Vytrvalými nálety a torpédováním po celé hodiny v marné snaze ji poslat ke dnu. Izraelci věřili, že ztráta Liberty může být svedena na Egypťany, a zatáhnout tak Američany do oné války.

To je proč existují stovky zdokumentovaných příkladů jak vlády inscenují útoky, aby je svedly na své politické protivníky. V každé civilizaci, v každé kultuře, v každé historické době tyrani věděli, že okázalé akty násilí pomohly dále upevnit jejich vlastní moc a vládu. A je smutné, že v průběhu dějin bylo vždy příliš mnoho vůle dovolit, aby došlo k útokům, předstírat, že došlo k útokům, nebo dokonce zaútočit na vlastní obyvatelstvo za účelem podpoření svých politických cílů.

Myslet si, že takovéto zinscenované provokace a útoky pod falešnou vlajkou se už nedějí, by bylo stejně nerealistické, jako si myslet, že lidská přirozenost se změnila, že mocní už neusilují o další posilování své moci, že už není vliv užíván k podvádění a manipulaci, že už se nelže z hrabivosti nebo z touhy po ovládání lidí. Znamenalo by to věřit, že naše společnost je imunní proti těmto jevům, které jsme viděli v každé jiné společnosti ve všech historických epochách. Jednnalo by se zkrátka o nebezpečný sebeklam.

Lidé znovu zjišťují sílu této iluze. Objevují rozsah toho, jak byli obelháváni. Znovu studují svou historii.

Rusové se dozvídají jak byla FSB přistižena při kladení bomb v Moskvě v r. 1999, během teroristické kampaně, která vynesla Putina k moci a vmanipulovala veřejnost do podpory druhé čečenské války. Dozvídají se, jak jejich autokratický exprezident přišel k moci v kampani na hrobech těch, které staří kámoši z FSB zabili.

Izraelci se dozvídají, jak byl Mossad znovu a znovu přistižen, vydávajíce se za ty samé muslimské teroristy, proti nimž tvrdil že bojuje. Dozvídají se, jak Izrael užívá strašidla teroru k zvyšování bianko šeku z amerických fondů, aby doma rozšířoval policejní stát a udržoval tvrdou linii. Šestá největší jaderná velmoc, prý ohrožená možností, že některý z jejích sousedů jednoho dne získá nějakou jadernou zbraň.

Britové se dozvídají, jak byli důstojníci jejich SAS přistiženi, jak převlečeni za araby s náklaďákem plným munice stříleli na policii, aby vyvolali etnické napětí - aby se zajistilo, že budou v regionu vybudovány stálé základny. Dozvídají se, jak Harun Aswat prý hlavní zosnovatel útoků ze 7/7 pracoval pro britskou tajnou službu. Dozvídají se jak se britská vojenská tajná služba podílela na bombových útocích IRA.

Indové se dozvídají, jak s útokem v Mumbaji pomáhal agent americké tajné služby, který pak spolupracoval s vyšetřovateli, takže nebude čelit vyšetřování v zahraničí.

Kanaďani se dozvídají, jak v r. 2007 příslušníci jejich vlastní policie převlečení za protestující hrozili násilím proti jiným policistům, aby vyvolali tvrdý zákrok proti pokojným protestům.

A Američané. Američané se dozvídají, že bylo vícero bomb, které byly nalezeny, rozebrány a odvezeny z budovy A.P.Murrah 19. dubna 1995. Dozvídají se, že Timothy McVeigh napsal dopis své sestře, kde tvrdil, že pracuje pro speciální jednotky americké armády.

Dozvídají se, že bombový útok byl řízen informátory FBI úplně stejně jako bombový útok ve WTC v r. 1993. Dozvídají se o 11. září a incidentu v Tonkinském zálivu a operaci Northwoods a o protipovstaleckých manuálech vlastní armády, které učí důstojníky, jak provádět útoky pod falešnou vlajkou, které mají pak být svedeny na nepřítele.

Zkrátka, lidé se dozvídají pravdu.

A nyní vidíme stejnou situaci, směřující k podobnému útoku pod falešnou vlajkou, který jsme viděli v roce 1995. V té době měly USA korporátní média, co zoufale házela špínu na každého, kdo šťoural do akcí vlády, a na druhé straně vládu, která byla zoufale nepopulární. Dnes vidíme ve hře stejné faktory.

Pokud něco, tak je situace dnes horší, než byla před bombovými útoky v Oklahoma City, s médii spřaženými tak, že skupiny angažovaných občanů jako Oath Keepers jsou napadány cvičenými patolízaly jak na pravici tak na levici. A teď už to není jen domobrana, která je establishmentem démonizována. Jsou to veteráni a majitelé zbraní, stoupenci jiných stran a libertariáni, protiváleční demonstranti a bojovníci za lidská práva, lidé kteří jsou naštvaní, že vláda dává bilióny bankám, které zavinily současnou finanční krizi. Zkrátka každý je teď potencionální terorista - alespoň podle vládních a mediálních agentur, snažících se omezovat rámec přijatelného názoru a ovládat opozici.

Dokonce i to slovo terorista dnes znamená víc než v tom roce 1995. Po anthraxovém útoku pod falešnou vlajkou v r. 2001, který umožnil protlačení Patriot Act. Černoty al-CIAdy daly NSA příležitost oznámit, že sbírají všechny emaily a telefonní hovory. A poté, co se bývalý šéf Homeland Security (ministerstva vnitřní bezpečnosti) uřekl, že Bushova vláda si vymýšlela teroristické hrozby, aby vyděsila lidi do podpory vlády - nyní už víme, co je skutečnou definicí terorismu. Je to strašení obyvatelstva, aby se pěkně postavilo do řady.

Ale oproti roku 1995 jsou také rozdíly. Lidé se dozvídají také něco jiného o terorismu: Lidé nejsou přece teroristé proto, že vystupují proti své vládě. Nejsou teroristy, když chtějí aby vláda přestala prodávat jejich děti do otroctví zadlužení, proto aby se zaplatily bankéřům bonusy. Nejsou teroristé, když upozorňují, že FBI a CIA a Mossad a MI6... lze nalézt za každým větším útokem mezinárodního terorismu.

Lidé nejsou teroristé, když už nechtějí vidět více smrti, nechtějí už více destrukce. Prolévání krve jejich spoluobčanů není v jejich zájmu. Smrt a ničení vždy slouží vládním, finančním a průmyslovým zájmům, které vždy získávají více moci a bohatství ve spojení s každou tragédií.

Znovu a znovu lidé platí svými životy a vlády, banky a válečná mašinerie jen rostou a prosperují.

Lidé nechtějí terorismus, protože z něj žádný prospěch nemají. Z toho těží jen existující struktura moci.

A tak tentokrát, pokud pokud dojde k dalšímu zinscenovanému útoku, který bude sveden na ty které zrovna nepřátele vlády, lidé budou vědět, kdo za tím stojí.

---------------------------------

Původní text s odkazy na zdroje informací http://www.corbettreport.com

Video alternativně na stream.cz a Youtube