„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Aféra Edward Snowden a fašistický lhář Obama

Autor: Jaroslav Moučka | Publikováno: 10.7.2013 | Rubrika: OBČANSKÉ SVOBODY
Ilustrace

Evropští lídři hrají překvapené hejly, že náš největší přítel a ochránce USA špehuje všechny a všechno. Americký nezávislý žurnalista Wayne Madsen přitom dodal jednoznačné důkazy o tom, že evropské vlády o tomto fízlování nejenže věděly, ale dokonce se na něm i aktivně podílely. Jeho článek na toto téma nejprve zveřejnil The Guardian a vzápětí, zřejmě na nátlak britské vlády, jej stáhnul. (screenshoty zde http://www.waynemadsenreport.com/)

Odtajněné dokumenty NSA s názvem Patneři a cíle, které hovoří o anglicky hovořících zemích USA, UK, Austrálie a Nový Zéland (tedy USA + země Commonwealthu, přičemž USA, které nikdy nepřestaly platit britské královně royalties, zřejmě nikdy nepřestaly právně být britskou kolonií) coby první a druhé strany a pak hovoří o třetích stranách, což jsou evropské země Německo, Dánsko, Norsko, Nizozemsko, Itálie a Španělsko.

Na území Španělska byla pro monitorování elektronické komunikace vybudována stanice pro sledování optických transatlantických kabelů, v Nizozemsku a Dánsku jsou zachycující stanice. Na vybudování stanice ve Španělsku se podílelo Německo. Uvedené země jsou v dokumentech nazývány „partnery NSA pro sběr a výměnu signálových informací“. Takže když jsou führer Angelina Merkel a další potentáti jednotlivých států i EU před kamerami šokováni z toho, že NSA šmíruje veškerý elektronický provoz v Evropě, tak se jedná o kolektivní oscarové výkony. Navíc se politici tváří jak Kryštof Kolumbus, když objevil Ameriku. Přitom každý, kdo se pohybuje po zpravodajských serverech (mimo idnes, lidovky, hn a podobný bulvár) o absolutním dozoru agentur USA nad veškerou elektronickou komunikací dávno ví. Je to přímý důsledek Bushova Patrit Actu, takže to, že se mi nějaký americký maník hrabe v poště a v bankovních transakcích a sleduje s kým si telefonuju, je v duchu litery tohoto zákona pro moje dobro. Co kdybych byl (islámský nebo extrémně pravicový) terorista připravující bombový útok, že?

Dalším vodítkem k tomu, že přes teatrální vystoupení politiků ve skutečnosti evropské země koordinují svůj postup s Američany je zcela bezprecedentní odmítnutí průletu bolivíjského prezidentského letounu s prezidentem Evo Morálesem na palubě při cestě z Moskvy. Letoun musel přistát ve Vídni. Aby se diplomatický incident trochu vyžehlil, přišel za Evo Morálesem na palubu letounu rakouský prezident s doprovodem, aby zkontrolovali, jestli letoun nepřeváží Snowdena do Bolívie.

Když si uvědomíme všechny události, které se teď aktuálně odehrály, máme tady konferenci Bilderbergu ve Velké Británii, zahájení rozhovorů o obchodní smlouvě mezi EU a USA, aféra Snowden o úniku informací a odtajnění dokumentů NSA, které natvrdo pojmenovávají soudruhy ve fízlování světa.

A když si k tomu všemu připočtu nebývalou publicitu, kterou aféře věnují mainstreamová média, jenž nás jinak neinformují ani o tom, co se děje v Polsku, když se to nehodí do propagandistických schémat, vychází mi z toho, že Edward Snowden je podobně jako Julian Assange s největší pravděpodobností nastrčeným agentem. Otázkou je, čemu tato aféra slouží. Jedná se o kampaň na odvedení pozornosti nebo se hraje podstatně složitější hra? A pokud se má odvést pozornost tak od čeho? Od stále se vyhrocující situace v Sýrii nebo od samotného vyjednávání obchodní smlouvy mezi USA a EU, která pro nás bude mimo jiné znamenat definitivní zaplevelení trhu geneticky modifikovanými potravinami a další korporátní „dobra“? Odpověď na tuto otázku znají ti, kdož tuto hru rozehráli a která možná časem vyplave na povrch. Zatím můžeme konstatovat jen to, že žijeme ve světě, kde se socialistický lídr největší světové velmoci už ani nepokouší zakrývat svou věrolomnost. Nejprve prohlásí, že se nebude dopouštět vůči Snowdenovi žádných diplomatických čachrů a pak vyvíjí nátlak na politiky všech zemí, aby neposkytli Snowdenovi azyl, následně neodsouzenému člověku zruší platný pas a do třetice se dopustí diplomatického incidentu, když  donutí přistát letadlo legitimního prezidenta suverénního státu ač předtím prohlásí, že se USA nepokusí zastavit letadlo se Snowdenem na palubě. No co asi tento lhář dělá, když na něj není vidět? V jednom ale Edwardu Snowdenovi dávám za pravdu. Levičák Obama a další politici se nebojí whistleblowerů jako je Snowden. Oni se bojí nás, Bojí se. že by nám, stamiliónům lidí, došla trpělivost a začali bychom zápas o stržení fašistického režimu, který během našeho apatického přihlížení kolem nás vyrostl.

http://moucka.blog.idnes.cz

 

Klíčová slova: USA  | technologie  | tajné služby  | stát
4718 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také
Aktuálně nejčtenější
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny