„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Šifra mistra Dominika

Autor: Michal Vimmer | Publikováno: 10.7.2013 | Rubrika: U NÁS
Ilustrace

Mocní velkého světa sjíždějí různé Gé sedmičky, osmičky, dvacítky a Bildrbergy, aby stranou rušivého a zvědavého davu řešili vážné výzvy současnosti.  U Nás je to jednodušší. Máme Vary a Velehrad.

Česká polistopadová politika má dva každoroční vrcholy: Karlovarský filmový festival (Čechy) a vzápětí Setkání lidí dobré vůle na Velehradě (Morava). Co se upeče ve Varech, sní se pod Hostýnem.

Letošní menu je hodně mastné a horké.

O čem že se bude po letošním karlovarském festivalu mluvit mezi lidmi dobré vůle?

Podívejme se nejprve na anketní otázky, po jejichž správném zodpovězení dostanou pozvaní hosté VIP visačku Cyril $ Metoděj All Inclusive a budou zařazeni do slosování s lákavou šancí výhry hodnotných cen od sponzora :

1. Hitem letošní festivalové, dříve okurkové sezóny je :

a) pád vlády

b) dostavba elektrárny rusko-amerického přátelství (Temelín)

c) církevní restituce

2. Zastupitelská demokracie je:

a) lid je zastoupen v parlamentě poslanci zvolenými ve svobodných volbách

b) všechna moc ve státě je v rukou státních zástupců

c) nesmysl

3. Právní stát je :

a) vláda práva

b) utopie

c) všechna moc ve státě je v rukou právníků

Jak vidno, na stole jsou otázky zásadní a naléhavé. Za zavřenými dveřmi velehradských sálů se ale budou přetřásat jiné, nesmírně palčivé, neodkladné a velmi konkrétní problémy. 

dojemný obrázek z loňského Velhradu viz http://www.denik.cz/galerie/narodni-pout-velehrad-g0712.html?mm=3875572

 

Jaké téma asi má letošní Velehrad alias moravský Bildrberg?

Jak víme, Církev Svatá vedla nějakých 18 let majetkový spor s českým státem o "katedrálu Sv. Víta"

Jádro nepochopitelně vleklého, spletitého a únavného sporu zůstalo před veřejností po celou dobu ukryto.

Vysvětlení, oč Církvi celou dobu vlastně šlo, najdeme až v tajném dodatku prohlášení Duka + Klaus z května 2010 "o úpravě vztahů při péči o katedrálu." viz http://www.lidovky.cz/konec-sporu-o-katedralu-cirkev-ustoupila-dostala-za-to-dva-domy-psl-/zpravy-domov.aspx?c=a100524_112910_ln_domov_mev

Prezident Václav Klaus a pražský arcibiskup Dominik Duka podepsali dohodu o úpravě vzájemných vztahů při péči o katedrálu.

Šifra "katedrála" ve skutočnosti bezmála dvě destiletí skrývala tikající časovanou bombu církevních restitucí pod "atomovou katedrálou" = jadernou elektrárnou Dukovany.

Dnem schválení církevních restitucí bomba explodovala.

Jak se dovídáme z české Wikipedie "...původ Dukovan sahá hluboko do středověku. Prvně jsou písemně zmiňovány v roce 1279 v listině olomouckého biskupa, který potvrzuje templářům právo nad kostelem sv. Václava v Dukovanech. Od roku 1295 se psal „z Dukovan“ zemanský rod, v listinách poprvé připomínaný Alšíkem z Dukovan..."

Restituční nárok Církve Svaté zastoupené primasem Dukou je tedy nezpochybnitelný.

Dukovany byly prokazatelně templářským (řádovým) majetkem a rod Alšíků se táhne dějinami až k dnešnímu pražskému arcibiskupovi, jehož rodina z praktických důvodů zkrátila přízvisko "z Dukovan"      na pádné a důrazné  "Duka."

Kontury dilematu, zda a s kým stavět další bloky, Temelína jsou nyní nad slunce jasnější.

http://www.csfd.cz/film/42879-atomova-katedrala/

Neboť:

1. Co provede Duka, až mu bude v restituci vrácena jaderná elektrárna Dukovany?

a) vypne to

b) nechá si to

c) prodá to

Z krátké analýzy je jasné, že tzv. energetická bezpečnost ČEZka se ocitá na tenkém ledě přízně Vatikánu. Jestliže jezuita Svatý Otec František svým prstem na Vysočině Msgr. Dukou rozhodne odstavit Dukovany, prodat je nějakému zbožnému mexickému kartelu či nebývale zvýšit cenu katolického proudu o desátek, máme před sebou spíše temnou budoucnost při kostelních svíčkách.

Pokud nepřistavíme Temelín.

Zasvěcencům je naprosto jasné, že Nečasův rychlý konec nezavinila červená sukně paní Naďové.

 

Daleko spíš na něj dopadla odveta kardinálského sboru za jeho pikle proti Svatému Stolci. Nečasova past (viz http://vimmer.blog.idnes.cz/c/272893/Necasova-past-na-papeze.html ) sice sklapla podle plánu, ale pan Čistý se do jámy „církevních restitucí“, kterou tak precizně vykopal, poroučel zakarátko po stařičkém Ratzingerovi.

 

 Divíte se?

 

 Čtěte ještě jednou pozorně: "...původ Dukovan sahá hluboko do středověku. Prvně jsou písemně zmiňovány v roce 1279 v listině olomouckého biskupa, který potvrzuje templářům právo nad kostelem sv. Václava v Dukovanech...“

 Ano. Právo templářům. Hic Rhodos, hic salta.

 Templáři upadli v nemilost světské a církevní moci začátkem 14. století, byli rozehnáni a vyvlastněni v roce 1307. Dnes píšeme červenec 2013, neboli 07/13. Netřeba být zrovna šifrantem, aby bylo jasno, že karta se obrací.

Včerejší templáři = dnešní zednáři a betonáři se hlásí o svá práva.

 To je, oč tu běží.

 A co bude dál?

viz http://www.zvedavec.org/komentare/2012/01/4777-na-rade-jsou-narkorestituce.htm

Bůh s námi !

http://vimmer.blog.idnes.cz

Klíčová slova: domácí politika  | Česká republika  | církev
4387 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

FreeGlobe.cz

Vědci odhalili údajný rasismus už u nemluvňat! Prý se s tím má něco udělatV budoucnu bude genetická zbraň schopna vyhlazovat určité národnostiŠílená hysterie feministek. Zmlátily lidský plod tyčí a pak ho zapálily (+ video)Anarchista chtěl podpálit středisko pro nelegální imigranty! (+ foto)Zoufalí Katalánci zaútočili na středisko pro uprchlíky (+ video)

ePortal.cz

Nemilého překvapení se dočkali rodiče z Konga. Jejich děti adoptovala europoslankyně ŠojdrováPalestinský kult smrti

euPortal.cz

Jak je to s klimatickými změnami aneb stručný průvodce historií bludů o globálním oteplování a skutečnými příčinami změn klimatu na ZemiVatikán má kancelář pro řízený zánik. Místo kostela raději mešitu nebo noclehárnu?

Eurabia.cz

Greta se chystá do Ameriky, ale nechce tam kvůli ochraně klimatu letět letadlem. Přejde tam po moři jako JežíšDříve obdivovali SSSR, dnes plivou na Rusko a oslavuji socialistickou EU při výročí sovětské agrese z 1968

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Otázka nejen pro pražskou smečku: Co je demokratičtější?Jak daleko je Milion chvilek od demokracie a jak blízko má k fašizmu

ParlamentniListy.cz

Jako pád Říma. Lidé na sebe nemají čas, drolí se hodnoty. Jsme v krizi, říká pokořitel La Manche Richard BlatnýFOTO VIDEO „Švábi, pr**l, hanba, vrazi, rudá špína,“ před sídlem komunistů se strhlo peklo. V hlavní roli Milion chvilek
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny