„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

David Rath: Popravy pokračují

Autor: David Rath | Publikováno: 22.6.2013 | Rubrika: U NÁS
Ilustrace

Napadá mě přísloví: „Kdo jinému jámu kopá …“ Petr Nečas nese svůj díl odpovědnosti na tom, že už přes rok jsem ve vězení. Skoro jako vyjádření legendárního Koziny mi dnes připadají má loňská slova vyřčená ve sněmovně, že pokud policie nasadí odposlechy do okolí vládních politiků, tak za chvíli bude celá vláda zasedat ve vězení. Zatím tedy ne celá, ale možná její premiér.

Zařízli vládu jako slepici

Vláda končí a je to dobře. Bohužel nekončí proto, že by jí občané řekli „ne“ za to, jak jim snížila životní úroveň a jak drží naši zemi v čím dál hlubší krizi. Končí proto, že ji zařízl vlastní represivní aparát. To mi připadá naprosto děsivé. Plukovníci a podplukovníci poslali Nečasovi jasnou odpověď na jeho slova, že oni nebudou rozhodovat, kdo bude či nebude ve vládě.

Čiň čertu dobře…

Nečas si svůj osud rozhodl sám tím, že pustil do našeho života praktiky komunistické normalizace a otevřel dveře k rozmachu policejního státu. Jmenoval plukovníka Kubiceho ministrem vnitra a tím vyslal jasný signál, že policejní složky mohou zasahovat do politického vývoje. Kubice měl být potrestán za svoje opakované zásahy do volebních kampaní. Místo toho byl povýšen a tím premiér Nečas legitimizoval takové praktiky.

Smáli se svému osudu

Premiér Nečas i řada dnešních obviněných exposlanců mlčela ve chvíli, kdy jsem byl zatčen, přitom viděli celou řadu nestandardností, co mojí kauzu od počátku provázejí. Vše začalo asi policejním provokatérem, dříve pracujícím na ÚOOZ, pokračovalo přes angažmá prvního náměstka Nejvyššího státního zástupce, po neadekvátní masivní nasazení odposlechů v obývácích, kuchyních a ložnicích. Nešlo o jejich obýváky a tak je to nezajímalo. Dnes to už pochopili, ale pozdě. Vydali mě, aniž by se seznámili s odposlechy a aniž by je zajímalo, proč kdosi účelově zmanipuloval přepisy odposlechů, a protokol o zadržení. Mnozí opakovali záměrně šířené lži o milionech pod podlahou. Ušklíbali se mým slovům o vazbě jako donucovacím prostředku, tedy moderní tortuře. Teď se mohou přesvědčit o tom, zda jsem mluvil pravdu. Vůbec jim to nepřeji. Je mi jich líto. Kriminál by měl být jen pro nebezpečné násilníky. U nás je vazba zneužívána.

Nečas se diví svému zákonu

Pokud skončila paní Nagyová ve vazbě, pak tam musí skončit i Petr Nečas. Nemá to smysl, ale trestní právo prosazené ministrem Pospíšilem je takto nastavené. Do vazby mohou poslat kohokoli a držet ho tam třeba 3 roky a více, a pak mu můžou dát až 12 let. To je novela, pro kterou Nečas a dnes uvěznění exposlanci hlasovali. Nečas se diví, že lukrativní “pozice“ je úplatek. Ať si přečte svůj zákon a pochopí, že úplatek je cokoli co represivní složky vidí jako úplatek.

Gumové paragrafy

Paragrafy zákonů jsou gumou. To ví každý. Já jsem vězením pochopil, že je to horší. Co je napsáno, je úplně jedno. Důležité je jak to vykládá konkrétní státní zástupce a soudce. Když nejsou důkazy? Soud je může dovodit. Třeba v mém případě si myslí, že bych mohl utéci. Žádné důkazy proto nemá. Trestní zákon přijatý poslanci koalice situaci jen zhoršil. Petr Nečas sklízí, co sám zasel. Až mě to děsí.

Jakobínská likvidace

ČSSD se raduje. Rozumím tomu a chápu, že se raduje i většina lidí. Nenáviděná vláda končí. To je dobrá zpráva a jakoby svítá naděje, že konečně bude lidem lépe. To však nenastane, pokud udělá ČSSD stejnou chybu jako Nečas. Boj s korupcí nemůže být Jakobínskou likvidací. Represivní složky musí striktně dodržovat všechna pravidla, nesmí se chovat účelově, a ohýbat gumové paragrafy. Vazba nesmí být torturou, co zpracuje kohokoli, aby říkal, co se po něm chce. Realita je však diametrálně odlišná.

Další na řadě

Bohuslav Sobotka a Michal Hašek by měli projevit více prozíravosti než Petr Nečas a měli by si bez růžových brýlí odpovědět, zda oni až budou premiéři a ministři nemohou skončit jako Nečas, pokud jim budou odposlouchávat okolí po měsíce a roky v jejich ložnicích a kuchyních. Jak jsem to před rokem předpověděl Nečasovi, tak to předpovídám i Sobotkovi a Haškovi, a nejenom jim…

ODS je v troskách, varování pro ČSSD

To co se děje není samo sebou. Naše parlamentní demokracie stojí na dvou pilířových stranách. Původně nejpevnější a organizačně jednotnou byla ODS. ČSSD se to postupně naučila a stala se pro ODS rovnocenným soupeřem. ODS je dnes v naprostých troskách. ČSSD špatně skrývá radost, ale ve stejných troskách se může ocitnout za dobu ještě kratší, než to trvalo ODS. Pak už u nás neexistuje žádná stabilní strana s pevnější strukturou, až na KSČM. Do toho došlo prakticky k privatizaci justice ze strany exministra Pospíšila.

Co se připravuje?

Nabízí se otázka, zda to celé není plán na likvidaci našeho ústavního systému, který je založen na střídání stran v moci. Plán začal mojí připravenou likvidací. Na mé kauze si odzkoušeli, co vše jim projde. Předem vybraná skupina státních zástupců a policistů propojených osobními vazbami, masivní odposlechy, monstrózní nasazení policistů, obsazení sněmovny těžkooděnci, umístění poslance do vazební věznice, manipulace a upravování důkazů etc. Zjišťovali, kam až můžou zajít a zjistili, že kamkoli. Není zde žádná zpětná vazba. Nikdo nikoho nevolá k odpovědnosti za porušování zákonů, zneužití pravomoci či neúměrná opatření. Represivním složkám je vše tolerováno. Pokud si to ČSSD neuvědomí, pak dopadne jako dnešní ODS. To bude konec demokratického systému politických stran. To jsou dveře dokořán vládě různých nepředvídatelných excesů.

Aby vám nezmrzl úsměv

A všem, kteří se dnes smějí osudu paní Nagyové, exposlanců a nespíš i Nečase bych rád vzkázal, ať potlačí škodolibost a uvědomí si, že zítra se mohou v kriminále ocitnout oni a budou na to koukat s otevřenou pusou, že nikomu neublížili, nikoho neohrožují a najednou mají život v troskách. Takových případů jsou u nás stovky. Vítejte v policejním státě.

http://www.vasevec.cz

 

Klíčová slova: domácí politika  | Česká republika  | justice  | demokracie
3853 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?Chtějí zrušit výuku hymny na základních školáchVeganství zachrání naši planetu, tvrdí slavný závodník formule 1. Dostal pádné odpovědi od svých kolegů (+ foto)Švédská vláda ztratila kontrolu nad zemí: 120 pumových útoků za půl roku. Integrace migrantů v praxi

ePortal.cz

Ještě v pátek 6. března demonstrovalo v Bruselu několik tisíc mladých lidí v čele s Gretou Thunbergovou za účinnější boj proti klimatickým změnám. Přitom již ke 2. březnu bylo v Evropě hlášeno již 2199 nakažených... Koronavirus jako chřipka, neomarxismus jako mor

euPortal.cz

Řekové našli pod Aténami tunel plný zbraní, zatýkají turecké teroristyČR nezíská dodatečnou víc než miliardu eur z rozpočtu EU, nejedná se o nové prostředky

Eurabia.cz

Koronavirus: USA vyzývají lékaře všech zemí světa, ať v pandemii Covid19 opustí svoji vlast a urychleně jdou léčit AmeričanyNerozumím tomu. EU na nás kašle, NATO na nás kašle, a my stále "plníme závazky vůči spojencům"

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Podpora migrace na západě Evropy kvůli zjevné neochotě migrantů podrobit se omezením, zkomplikuje průběh epidemie. Co se stane, až následná hospodářská krize omezí jejich sociální podporu...Přežije EU pandemii?

ParlamentniListy.cz

Primář Brančík: Koronavirus. Jde o vážnou věc! Je zcela nesmyslné v této situaci vykřikovat něco o lidských právech a právu na volný pohybPolitickým neziskovkám už ani korunu! Padla výzva premiérovi. A je zde otevřený dopis
Aktuálně nejčtenější
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny