„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Justiční junta. Topolánek bije na poplach. Největší ohrožení svobody od roku 1989

Autor: monitor | Publikováno: 20.6.2013 | Rubrika: U NÁS
Ilustrace

Bývalý premiér a předseda ODS Mirek Topolánek je přesvědčen, že události posledních dní jsou největším ohrožením svobody od roku 1989. Justiční mafii podle něj vystřídala justiční junta, řekl Topolánek v rozhovoru pro Právo.

"Tzv. mediálně vytvořená ´justiční mafie´ byla vystřídána naprosto nekontrolovatelnou, neřízenou justiční juntou. Je do očí bijící neadekvátnost toho zákroku. Čtyři sta ozbrojenců v kuklách, s beranidly, zatýká v noci teatrálním způsobem lidi, kteří možná jsou podezřelí ze spáchání trestného činu, nicméně nikdo z nich nikoho nezabil, nevlastní zbraň, není nebezpečný svému okolí. A zcela evidentně by se dostavil na požádání sám. To nebyla žádná teroristická skupina nebo Cosa Nostra," zlobí se Topolánek.

Vadí mu také propojení různých kauz rozdílné společenské důležitosti a nebezpečnosti. "Mediální propojení všech těch kauz a vytvoření dojmu, že se jedná o jednu skupinu, je tak účelové, že nemůže jít o náhodu," řekl.

Odsoudil také roli médií, která na politiky vytvářejí nátlak. To vše podle něj vytváří atmosféru lynčování a honu na čarodějnice.

"Ti lidé z pohledu práva jsou pouze podezřelí, případně obvinění, nikoliv viníci. Pokud se mediálními hvězdami stávají prokurátor, případně šéf policejního útvaru, tak je něco v této zemi špatně. Pokud navíc komentují celý případ a vyjadřují se např. k odposlechům premiéra, tak je to podle mého názoru protiústavní záležitost."

Topolánek také zpochybnil legitimitu celého zásahu. "Aby čtyři sta ozbrojenců bez souhlasu volených zástupců demokratického státu provedlo zásah tohoto typu, tak to je na okamžité odvolání ministra vnitra, spravedlnosti a nejvyššího státního zástupce. Není možné, aby nevolené, státem zřízené orgány prováděly a vyhodnocovaly svévolně situaci, jako se stalo v tomto případě. Je to skandální," řekl Právu.

www.prvnizpravy.cz

poznámka freeglobe: reakce Mirka Topolánka je správná. Jen by se měl zamyslet, čím k danému stavu přispěl. Mnoho jím kritizovaných záležitostí (posilování policejního státu apod.) se dělo za jeho vlády.

Klíčová slova: pravdoláska  | domácí politika  | Česká republika  | propaganda  | demokracie
2433 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

FreeGlobe.cz

Váš příspěvek porušuje právo šaría, vzkázal známé aktivistce... Twitter. Její odpověď byla dost drsnáChaluhy, třeste se! Bílí dredaři ve skutečnosti šíří rasismus. Taková je dikce nového stupně politické korektnosti (+ foto)Ruské špičky: USA nemají prostředky k nátlaku na politiku RuskaEuroopilec Juncker si užívá za naše peníze! Vůbec se s tím nemazlí. Podívejte se, jak si žije šlechta, poddaníBrutalita francouzské policie. Milovníci demokracie mlčí, není to v Rusku (+ foto)

ePortal.cz

Kniha Prolomení hradeb od Petra Hampla určitě stojí za přečtení. Už ji máte doma? Správnej chlap je ženská

euPortal.cz

Video: Svět podle České televize aneb Islámská modlitba léčí bolesti zad a předškoláci zpívají Eid MubarakTi, kteří si myslí, že migrace již není hrozbou, by se měli seznámit s těmito daty...

Eurabia.cz

Právnička Samková zveřejnil důkazy o tom, jak Český rozhlas manipuloval s veřejným míněním při eurovolbách v roce 2014Italští lepšolidé a dobroseři urážejí voliče Salviniho

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

euServer.cz

Čtete tyhle vznešeně vyhlížející řádky a nevěříte svým očím. Propánakrále, kdo tohle psal? Někdo v ČT...Bandera se prokazatelně 13x tajně setkal s představiteli CIA. Například: 22.3.1950 v Hamburku, 17.5.1950 s CIA, 7.5.1951 na letecké základně USA ve Wiesbadenu...

ParlamentniListy.cz

Režisér Magnusek: Přestaňte svádět lidské charaktery na komunismus. Při sametové revoluci byla jedna generace zneužita, čas ukážePoslední dny Lenina: Kecalové, poslouchejte, rozzlobil se Josef Skála a dal na stůl fakta
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny