„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Justiční junta. Topolánek bije na poplach. Největší ohrožení svobody od roku 1989

Autor: monitor | Publikováno: 20.6.2013 | Rubrika: U NÁS
Ilustrace

Bývalý premiér a předseda ODS Mirek Topolánek je přesvědčen, že události posledních dní jsou největším ohrožením svobody od roku 1989. Justiční mafii podle něj vystřídala justiční junta, řekl Topolánek v rozhovoru pro Právo.

"Tzv. mediálně vytvořená ´justiční mafie´ byla vystřídána naprosto nekontrolovatelnou, neřízenou justiční juntou. Je do očí bijící neadekvátnost toho zákroku. Čtyři sta ozbrojenců v kuklách, s beranidly, zatýká v noci teatrálním způsobem lidi, kteří možná jsou podezřelí ze spáchání trestného činu, nicméně nikdo z nich nikoho nezabil, nevlastní zbraň, není nebezpečný svému okolí. A zcela evidentně by se dostavil na požádání sám. To nebyla žádná teroristická skupina nebo Cosa Nostra," zlobí se Topolánek.

Vadí mu také propojení různých kauz rozdílné společenské důležitosti a nebezpečnosti. "Mediální propojení všech těch kauz a vytvoření dojmu, že se jedná o jednu skupinu, je tak účelové, že nemůže jít o náhodu," řekl.

Odsoudil také roli médií, která na politiky vytvářejí nátlak. To vše podle něj vytváří atmosféru lynčování a honu na čarodějnice.

"Ti lidé z pohledu práva jsou pouze podezřelí, případně obvinění, nikoliv viníci. Pokud se mediálními hvězdami stávají prokurátor, případně šéf policejního útvaru, tak je něco v této zemi špatně. Pokud navíc komentují celý případ a vyjadřují se např. k odposlechům premiéra, tak je to podle mého názoru protiústavní záležitost."

Topolánek také zpochybnil legitimitu celého zásahu. "Aby čtyři sta ozbrojenců bez souhlasu volených zástupců demokratického státu provedlo zásah tohoto typu, tak to je na okamžité odvolání ministra vnitra, spravedlnosti a nejvyššího státního zástupce. Není možné, aby nevolené, státem zřízené orgány prováděly a vyhodnocovaly svévolně situaci, jako se stalo v tomto případě. Je to skandální," řekl Právu.

www.prvnizpravy.cz

poznámka freeglobe: reakce Mirka Topolánka je správná. Jen by se měl zamyslet, čím k danému stavu přispěl. Mnoho jím kritizovaných záležitostí (posilování policejního státu apod.) se dělo za jeho vlády.

Klíčová slova: pravdoláska  | domácí politika  | Česká republika  | propaganda  | demokracie
2832 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?Chtějí zrušit výuku hymny na základních školáchVeganství zachrání naši planetu, tvrdí slavný závodník formule 1. Dostal pádné odpovědi od svých kolegů (+ foto)Švédská vláda ztratila kontrolu nad zemí: 120 pumových útoků za půl roku. Integrace migrantů v praxi

ePortal.cz

Koronavirus jako chřipka, neomarxismus jako morV případě, že by se nepodařilo déle sehnat více peněz, činnost Eportalu bude ukončena

euPortal.cz

Virus totálního blbství: USA se zničí samy. Učit se budete jen o islámu a černoších. Pryč s hnusnou evropskou rasistickou klasikou! Na sever Čech přichází stále více Romů ze Slovenska. Za stěhováním jsou hlavně výrazně vyšší sociální dávky a pro muže dostupná práce načerno

Eurabia.cz

Byla to ministryně za KDU-ČSL, kdo zrušil českou civilní obranu a proto jsme dnes bez ochranyKorona: Došlo na imigranstké čtvrti. "Tyranie menšiny"! Povolat armádu !

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Podpora migrace na západě Evropy kvůli zjevné neochotě migrantů podrobit se omezením, zkomplikuje průběh epidemie. Co se stane, až následná hospodářská krize omezí jejich sociální podporu...Přežije EU pandemii?

ParlamentniListy.cz

Slavný Čech udeřil: Karanténa? Teď můžete pozorovat, kdo je kokot. Největší bojovníci za něčí práva a za menšiny řvou, že nemůžou chodit ven!Milan Syruček sleduje dramatické dění ve světě: Koronavirus v kanceláři Putina. Ruské letouny na letišti NATO. Ve Francii proběhla operace, která od války nemá obdoby...
Aktuálně nejčtenější
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny