„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Aktivisté, populisté, havlisté – nebezpeční političtí lobbisté

Autor: Dušan Streit | Publikováno: 11.6.2013 | Rubrika: U NÁS
Ilustrace

Ještě nedozněl „úspěch“ Karla Janečka, jenž dotáhl na vařené nudli senátory k žalobě na prezidenta pro údajnou velezradu, a už je to tady zase. S jídlem roste chuť.

Teď se zase zviditelňují „protikorupční aktivisté“ a loví – docela úspěšně – své ovečky mezi poslanci a senátory (viz iDnes). Až nádech absurdního výsměchu má skutečnost, že iniciátory akce jsou lobbisté z Ekologického právního servisu. To jsou opravdu ti praví, jimž budeme věřit snahu zamezit neprůhledným tokům z veřejných peněz na soukromé účty. Celá ta institucializovaná ekologie se vyznačuje gigantickými přesuny veřejných prostředků do soukromých kapes a na druhé straně zdražováním života náš všech.

Nikým nevolení Karel Janeček ani David Ondráčka pro mě nemohou být garanty boje proti korupci. Jejich aktivity se zcela míjejí s podstatou, která tkví pouze v omezení dotací a přerozdělování na nejnižší možnou úroveň. To ovšem nechtějí. Jen chtějí mít příslušné toky pod kontrolou. Nijak se neliší od Karolíny Peake, která se přihlašuje ke stejným prázdným gestům a kontraproduktivním nástrojům.

Hitem teď jsou zase majetková přiznání. Populisticky se k tomu přihlásil i Zeman ve svém inauguračním projevu. Chápu, že lidé jsou závistiví a že zejména ti, kteří nic nemají, se chtějí šťárat v majetcích těch úspěšnějších. Ale samotný majetek přece není trestným činem. Neměl by se prokazovat majetek, ale trestný čin. Kriminalizace majetku je prvním krokem k honu na čarodějnice a nesvobodě.

Co je komu do soukromých věcí? Ono to vypadá bohulibě a nevinně. Jenže každá taková administrativa zatěžuje i 99% poctivých občanů, kteří nic neprovedli. Vždy je s tím spojena nějaká zátěž – administrativní, časová i finanční. Stát tady přenáší svou neschopnost vybrat daně a stíhat trestné činy na občany. Lidé by si museli nechat dělat třeba odhady a podstoupit další buzeraci. Vydělají na tom zase jen podnikatelé a firmy, které v tom kolotoči klientelismu pojedou.

Když jsme u těch ekologistů, vzpomeňme na nesmyslné náklady, které budeme muset vynaložit kvůli energetickým štítkům budov. Samozřejmě že to zatíží nejen bohaté vlastníky, ale i nemajetné nájemce. Krátkozraké by bylo si myslet, že tento trend se nás netýká a zastaví se u těch bohatých.

Stejným způsobem dnes Kalousek přenáší daňová rizika na odběratele, kteří ručí za zaplacení DPH. Vymýšlí blbosti typu přenesené daňové povinnosti, která zapleveluje daňovou legislativu. Dokonce vytváří další registry, kam se musíme registrovat, nechceme-li být považováni za nedůvěryhodné. Stát nás buzeruje a kriminalizuje, pokud nebudeme skákat, jak píská. Tento trend už dávno překročil hranice svobody.

Neznalí občané často podlehnou populismu takových Janečků a vyvzdorovali si šílený zákon o zákazu akcií na držitele. Jsou přesvědčeni, že akcie na jméno odhalí všechny lumpy. Ale chyba lávky. Ti, kdož opravdu mají co skrývat, už dávno mají akcie ve vlastnictví právnických osob registrovaných anonymně někde v Dominikánské republice, na Kypru nebo na Seychelách.

Ten bič dopadne na stovky akciových společností, které jsou natolik malé, že akciemi na držitele šetřili náklady na obesílání akcionářů na jméno a/nebo náklady na registraci akcií. Vím o čem mluvím. Jsem předsedou představenstva dvou takových společností. Nikdy jsme nežádali o žádnou dotaci ani nesoutěžili o veřejnou zakázku. Svůj spoluvlastnický podíl netajím, daně platím, vše je legální. Ale teď budeme muset hradit změny stanov, valné hromady, notáře, rejstříkové soudy, změnu akcií (dosud listinných), depozitáře nebo registrační poplatky a příště i poštovné za pozvánky.

A proč? Aby se vlk nažral, zařehtal úřední šiml a koza zůstala celá někde na Bahamách. Zato české firmy nenapojené na státní rozpočet a na tyto hrátky budou muset místo podnikání násilně a draze řešit vnitřní poměry, které vyhovovaly. Stát tím nic nezíská, jen alibi. A napojené osoby budou krást nerušeně dál...

Podezírám, že někteří z těch aktivistů jsou vlastně lobbisté, kteří chtějí na svých aktivitách vydělat. Vymyslí se líbivé heslo a vzhůru do nepolitické politiky podle Havla. Účet zaplatí ošálení občané, a to penězi i svobodou.

http://streit.blog.idnes.cz

Klíčová slova: pravdoláska  | domácí politika  | Česká republika  | Janeček
3681 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

FreeGlobe.cz

Němečtí vědci tvrdí, že lidské rasy neexistují. Vede je k tomu věda nebo náboženství politické korektnosti?Černý raper integrovaný v Evropě vyzývá k zotročení a zabíjení bělochů (+ video)Špiclovali Židi Trumpa a nasadili na něj odposlechy?Tyranie pánů sociálních sítíDobře holky! Studentky protestovaly proti genderově neutrálním uniformám (+ video)

ePortal.cz

Glosy: O zahraniční politice a Andrejově beztrestnostiNaděje pro Izrael? Švédská ministryně zahraničí Margot Wallström odstupuje

euPortal.cz

Ukazuje se, že fanatická feministická genderistická neomarxistická ideologie škodí samotným ženám. Muži se v důsledku kampaně #MeToo proti sexuálnímu obtěžování stále více zdráhají spolupracovat se ženamiPomozte, prosím, bránit Vaše blízké, Vaše domovy a naši vlast

Eurabia.cz

Bičování mužů a žen za nemanželský sex v Indonésií. Brzy i v Evropě? Francouzský stát podporuje islamizaci formou propagace muslimské kultury ...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Krutá nemoc Karel Gotta. Pražská kavárna a ubožáci na FB si mohou opět do mistra kopnoutJako republika jsme Koněva prohráli

ParlamentniListy.cz

Že Babiše chtěli vydat dva měsíce před volbami, to opravdu není náhoda. Jiřímu Čunkovi kauza Čapí hnízdo potvrdila vlastní šílené zkušenosti se státními zástupciKdyž ptáčka lapají, pěkně mu zpívají. Prezidentský kandidát Jiří Hynek vypráví, co s námi dnes dělají Američané kvůli armádnímu kšeftu na vrtulníky
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny