„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Angelino, styď se!

Autor: Lucie Zaoralová | Publikováno: 3.6.2013 | Rubrika: NÁZORY ČTENÁŘŮ
Ilustrace

Světová média mají zase na dlouhou dobu o kom psát. Plastická chirurgie se může radovat a celá tato reklamní kampaň herečky Angeliny Jolie profituje z utrpení žen postižených rakovinou.

„Rozhodla jsem se být proaktivní a minimalizovat riziko, co nejvíc to jde. Rozhodla jsem se pro preventivní dvojitou mastektomii. Začala jsem s prsy, protože riziko onemocnění rakovinou prsu je mnohem vyšší a operace je složitější,“ uvedla Jolie. (Novinky.cz)

Angelinu Jolie stále pohání myšlenka, že díky svému sebezmrzačení pomohla miliardě žen, které trpí rakovinou prsu. Omyl, Angelino, propadla jsi pouze rakovinovému průmyslu!

Rakovina, která se v těle objeví, se nezaměřuje pouze na konkrétní část těla. Jestliže je v našem těle vyhovující prostředí (nezdravá výživa, chemikálie apod.), rakovina se bude rozvíjet tam. Je absurdní si nechat odstranit orgán, kde se nejčastěji rakovinotvorné buňky vyskytují.

Gen BRCA1, který putuje v těle Angeliny, putuje také v milionech dalších žen, u kterých se rakovina ani neprojeví, jestliže vedou zdravý životní styl. Místo toho, aby se A. Jolie snažila změnit svůj životní styl, raději si nechá uříznout svá prsa - pozitivní vidina pro OPRAVDU nemocné ženy!

Zajímalo by mne, jak by Angelina pokračovala se svou kampaní, kdyby se v jejím těle rozšířila rakovina na jiná místa. Co potom? Angelina bez mozku?

Většina médií nazývá Angelinin krok jako hrdinství. Já si tedy představuji hrdinství jinak, než si uříznout zdravá prsa. V tomto případě se dá potrat nazvat také hrdinství: raději aby se dítě nenarodilo, než aby se u něj rozvinul nádor, ne?

Běhá mi mráz po zádech z tohoto marketingového humbuku, který nutí lidi mrzačit svá těla. Je to hanebnost, když i odborní lékaři k tomuto tématu mlčí a nesnaží se tento čin odsoudit. Tohle se naprosto vymyká zdravému rozumu.

Nemusíme být žádní odborní lékaři, abychom věděli, že uříznout si z těla orgán, který je naprosto zdravý, je absurdní! A chlubit se tím, je podlý čin.

„Píšu o tom, protože doufám, že další ženy můžou z mé zkušenosti čerpat,“ vysvětlila Jolie. Čerpat z čeho?  To rovnou mohou kampaně proti rakovině vytvořit nějaké líbivé motto: “Díky uříznutí prsou vyhrajete boj s rakovinou!“ Angelina je hodně naivní dáma, ale co, už ji dlouho nebylo slyšet, nikoho nového neadoptovala, tak proč ne?

Tímto chci hlavně apelovat na ženy, které se rozhodnou pro tento krok – miliony lidí vyhrály boj s rakovinou jinými způsoby, bojujte tak jako bojovali ostatní. Je to složitá cesta, ale v konečné fázi jste vyhráli vy, vy jste hrdinové. Ne Angelina Jolie. Nenechte se zmrzačit a zmanipulovat.

čtěte také:

Mozart a svobodné zednářství

Budeme mít v nejbližší budoucnosti právo dýchat?

Klíčová slova: média  | zdraví  | propaganda  | manipulace
5004 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?Chtějí zrušit výuku hymny na základních školáchVeganství zachrání naši planetu, tvrdí slavný závodník formule 1. Dostal pádné odpovědi od svých kolegů (+ foto)Švédská vláda ztratila kontrolu nad zemí: 120 pumových útoků za půl roku. Integrace migrantů v praxi

ePortal.cz

Prosíme o pomoc. Buď se budeme bránit, nebo náš svět zanikneRasismus je zpátky a sílí

euPortal.cz

Zapomenutý rozhovor se sestrou Lucií Obrana státu bez funkční domobrany je nemyslitelná

Eurabia.cz

Český antiislám žije! Pomozte nám jej propagovat - nové propagační předmětyUSA vyhlásily EU válku. Hospodářskou. Pompeo si jede koupit východňáry

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Nová ruská ústava Kalousek ví stejně dobře jak to ví generál Flynn, že hnutí Blak Lives Matter je jen dočasnou zástěrkou toho, co má přijít po něm. Což je nová barevná revoluce fašistického střihu

ParlamentniListy.cz

Exkurze do nitra komunistické strany. Těžce nemocný Kohlíček promluvil: Husák, Bil'ak, Štrougal, Jakeš, Ransdorf...Loď migrantů pluje do Evropy. Jeden vytáhne mobil, další doklady, zbylí kreditky. Pak udělají absolutně nečekanou věc. A ještě se u toho nahrají
Aktuálně nejčtenější
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny