„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Angelino, styď se!

Autor: Lucie Zaoralová | Publikováno: 3.6.2013 | Rubrika: NÁZORY ČTENÁŘŮ
Ilustrace

Světová média mají zase na dlouhou dobu o kom psát. Plastická chirurgie se může radovat a celá tato reklamní kampaň herečky Angeliny Jolie profituje z utrpení žen postižených rakovinou.

„Rozhodla jsem se být proaktivní a minimalizovat riziko, co nejvíc to jde. Rozhodla jsem se pro preventivní dvojitou mastektomii. Začala jsem s prsy, protože riziko onemocnění rakovinou prsu je mnohem vyšší a operace je složitější,“ uvedla Jolie. (Novinky.cz)

Angelinu Jolie stále pohání myšlenka, že díky svému sebezmrzačení pomohla miliardě žen, které trpí rakovinou prsu. Omyl, Angelino, propadla jsi pouze rakovinovému průmyslu!

Rakovina, která se v těle objeví, se nezaměřuje pouze na konkrétní část těla. Jestliže je v našem těle vyhovující prostředí (nezdravá výživa, chemikálie apod.), rakovina se bude rozvíjet tam. Je absurdní si nechat odstranit orgán, kde se nejčastěji rakovinotvorné buňky vyskytují.

Gen BRCA1, který putuje v těle Angeliny, putuje také v milionech dalších žen, u kterých se rakovina ani neprojeví, jestliže vedou zdravý životní styl. Místo toho, aby se A. Jolie snažila změnit svůj životní styl, raději si nechá uříznout svá prsa - pozitivní vidina pro OPRAVDU nemocné ženy!

Zajímalo by mne, jak by Angelina pokračovala se svou kampaní, kdyby se v jejím těle rozšířila rakovina na jiná místa. Co potom? Angelina bez mozku?

Většina médií nazývá Angelinin krok jako hrdinství. Já si tedy představuji hrdinství jinak, než si uříznout zdravá prsa. V tomto případě se dá potrat nazvat také hrdinství: raději aby se dítě nenarodilo, než aby se u něj rozvinul nádor, ne?

Běhá mi mráz po zádech z tohoto marketingového humbuku, který nutí lidi mrzačit svá těla. Je to hanebnost, když i odborní lékaři k tomuto tématu mlčí a nesnaží se tento čin odsoudit. Tohle se naprosto vymyká zdravému rozumu.

Nemusíme být žádní odborní lékaři, abychom věděli, že uříznout si z těla orgán, který je naprosto zdravý, je absurdní! A chlubit se tím, je podlý čin.

„Píšu o tom, protože doufám, že další ženy můžou z mé zkušenosti čerpat,“ vysvětlila Jolie. Čerpat z čeho?  To rovnou mohou kampaně proti rakovině vytvořit nějaké líbivé motto: “Díky uříznutí prsou vyhrajete boj s rakovinou!“ Angelina je hodně naivní dáma, ale co, už ji dlouho nebylo slyšet, nikoho nového neadoptovala, tak proč ne?

Tímto chci hlavně apelovat na ženy, které se rozhodnou pro tento krok – miliony lidí vyhrály boj s rakovinou jinými způsoby, bojujte tak jako bojovali ostatní. Je to složitá cesta, ale v konečné fázi jste vyhráli vy, vy jste hrdinové. Ne Angelina Jolie. Nenechte se zmrzačit a zmanipulovat.

čtěte také:

Mozart a svobodné zednářství

Budeme mít v nejbližší budoucnosti právo dýchat?

Klíčová slova: média  | zdraví  | propaganda  | manipulace
4476 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

FreeGlobe.cz

Velká multikulturní rvačka Arabů a Turků (+ video)Senegalec unesl autobus s dětmi a podpálil ho. Nesouhlasil s imigrační politikou italské vlády (+ foto)Teroristický útok v pražském metru: Hřib naštěstí nebyl atomovýBílé feministky sklízejí plody své tolerance! Barevné sestry jim nadávají do bílých ku.ev (+ video)Každý druhý mladý Němec se bojí vyjádřit svoje politické názory. Tomu se říká svobodná společnost!

ePortal.cz

Klaus ml. se odklonil od ODS. Novotný vyzývající k "utrácení" lidí program reprezentuje? Sociální sítě zaplavily fotky nahaté Kateřiny Bursíkové Jacques. Hodlá se stát českou Cicciolinou a vrátit se do politiky

euPortal.cz

Přesto, že se zbláznil jeden pomatenec, potrestány jsou tisice lidí, sportovní střelci a lovci. Okamžitě musi odevzdat zbraně, nic platno, že se ničeho nedopustili. Co jiného je to, než uplatnění principu kolektivní viny?V roce 1999 se všelijací pragováci v čele s principálem Havlem předháněli ve schvalování útoku NATO na Jugoslávii. Někteří tak spláceli svůj dluh novému protektorovi a zajišťovali si pohodlnou budoucnost...

Eurabia.cz

Konvička: Čučkaři z BIS zatím bojují s "dezinformačními zdroji" a mezitím Muslimskou komunitu v Praze ovládli radikální muslimovéCenzura na internetu zesiluje. Česko-švédská spisovatelka je cenzurovaná kvůli Tommymu Robinsonovi

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

euServer.cz

Nadšená Schwarzenbergova chvála Petříčka je nejtěžší obžalobou současné ČSSDMadeleine Albrightová a obchod s drogami, prostituce, krádeže aut a obchod s orgány zavražděných. 11. výročí vyhlášení samostatnosti Kosova

ParlamentniListy.cz

Hanba Havlovi, fuj! znělo poblíž Sněmovny. Na dav dohlížel FoldynaZeman proti Čaputové: „A teď můžeme držet hubu,“ utrousil lídr kavárny. A hovořil Drahoš
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny