„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Nový člen Bildebergu?

Autor: Ivo Krieshofer | Publikováno: 2.6.2013 | Rubrika: ZA OPONOU
Ilustrace

Téměř všechny sdělovací prostředky se věnují nejaktuálnější zprávě dne: Nizozemsko má ode dneška nového krále Willema-Alexandera. Panovník žezlo přebírá od své matky, populární královny Beatrix, která se dopoledne po 33 letech vzdala trůnu. Všude se probírá její záslužný život a zobrazuje se hold lidu jejímu majestátu.

Podle zpráv v tisku po abdikačním aktu pozdravila bývalá panovnice a její nástupce asi 25 000 nadšených Nizozemců, kteří zaplnili v typických nizozemských oranžových barvách náměstí před královským palácem v Amsterodamu.

Nový král byl odpoledne oficiálně uveden do úřadu v nedalekém gotickém chrámu Nieuwe Kerk. Tam za přítomnosti oficiálních hostů včetně zástupců královských rodů ze zahraničí a poslanců obou komor parlamentu složil přísahu a přijal od nizozemských zákonodárců slib věrnosti.

Nikde se však nedočtete, že se královna Beatrix zúčastnila  v letech 1997, 2000, 2006, 2008-2011 uzavřených tzv. bildebergských konferencí významných osobností z Ameriky i Evropy. Na nich se probírá politická i hospodářská situace ve světě a spřádají plány na další vývoj.

Tato setkání se konají  od konce května roku 1954 a jsou pojmenována právě podle hotelu de Bilderberg, nedaleko Arnhemu v Nizozemsku. Sešla se z iniciativy prince Bernharda z Lippe-Biesterfeldu, který si v roce 1937 vzal za ženu budoucí nizozemskou královnu Juliánu. Měli spolu 4 dcery, mezi něž patří abdikující nizozemská královna Beatrix.  

Ta se pro většinu Holanďanů stala skutečným symbolem země. V průzkumech její obliba přesahovala 80 procent. Její poddaní jí odpouštěli i to, že vedla nejnákladnější monarchii v Evropě, která je loni stála 39,4 milionu eur (miliardu korun).

V minulých letech se bildebergských schůzek zúčastňovali, kromě třetiny politiků a různých královských osobností, také členové představenstev mnoha velkých veřejně obchodovatelných korporací, např. ze společností IBM, Xerox, Royal Dutch Shell, Nokia, Daimler a Google. Další firmy jako Xerox, Heinz, Fiat, Barclays nebo Nokia spadají do statusu "spřátelených" firem, od kterých výbor konference přijímá finanční dary (v řádech až tisíců liber).

O prvních  letech existence je prakticky nemožné najít o setkáních Bilderberg nějakou zprávu v médiích. Od roku 1975 se skupinou a její činností začal zabývat novinář James P. Tucker Jr., redaktor American Free Press, který nedávno zemřel.

Z českých politiků se konference účastnili Karel Schwarzenberg, Jiří Pehe, Michael Žantovský, Karel Kovanda a Vladimír Dlouhý. Svého času vzbudila pozornost zpráva, že účastníkem byl i Miroslav Ransdorf.

Podle kompletního seznamu účastníků na adrese http://www.reformy.cz/zpravy/bilderberg-2011/ si lze udělat představu, že všechny významné světové události probíhají podle předem projednaného scénáře.

Volba nového nizozemského krále je tedy událostí významnou pro nejen Nizozemí, ale i pro  Bildeberg, protože v něm nový král bezpochyby zasedne.

 V nedávném televizním rozhovoru řekl, že chce stavět na tradici svých předchůdců, ale také "být králem 21. století, který může společnost spojovat, reprezentovat a povzbuzovat".

Nechme se překvapit.

http://www.czechfreepress.cz

čtěte také:

VIDEO: Alexandr Vondra mluví o Bilderbergu a Trilaterální komisi

Královna kulturní revoluce je zpátky u vesla aneb Itálie v područí Bilderbergu

Václav Klaus poprvé o Bilderbergu a zednářích

Klíčová slova: světovláda  | Bilderberg  | NWO
4139 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

FreeGlobe.cz

Člověk málem přišel o hlavu! Zvířeckoprávním aktivistům se protest vymkl z rukou (+ video)Íránský útok na tankery? Japonci zpochybňují americkou a saúdskoarabskou propaganduDvě lesby uřízly malému chlapečkovi… A pak… (+ foto)Googlem ke světovládě? Vyhledávač, po němž se blbne, ale správně volíČetba knih způsobuje změny v mozku!

ePortal.cz

Na Letné umělci lámali čínské hůlky i rdousili ruského plyšového medvěda. Zazářili nahatí Jarda Hutka a Kačka Jacques BursíkováÚnos a znásilnění, které otřáslo Izraelem

euPortal.cz

Podle sluníčkářů imigrace a islám není hrozbou. Ale zpráva odhalila, že islámské teroristické útoky v Evropě vzrostly mezi lety 2007 a 2017 o 725 procent!Armáda potřebuje vrtulníky, nikoliv ale ty předražené z USA. Odborník hovoří

Eurabia.cz

Imigrant z Nepálu podřezal v Itálií Poláka. Polák mu nechtěl totiž dát peníze ...Cikáni pořádají loupežné nájezdy v Itálií již za bílého dne ... Mladý Ital se stal jejich cílem a bojuje o život

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životMilióny obětí podvodu s cholesterolem. Vejce a tučná jídla potřebujeme! Impotence a infarkty v důsledku "zdravé výživy? Kudy z toho? Nespoléhejme na vědce, ale na rozum

euServer.cz

Přesvědčení, že se nemáme starat o vlastní komunitu, ale o trpící menšiny z celého lidstva bez ohledu na to, proč trpí, a zda není lépe jim pomoci, aby si pomohli sami, je přesvědčení nesmyslnéZtrapní se Vojtěch Filip jako přízemní lhář? Filip drží rekord v disciplínách, jak skončit v každých volbách hůř, než jeho předchůdce i on sám v těch předchozích, a jak se z debaklů vylhat na cizí konto

ParlamentniListy.cz

Pamatujete intervence? ČNB nyní podle Markéty Šichtařové chystá ještě větší hloupostMoravec chtěl pitvat Babišův audit, ale narazil. A zněla Havlova slova
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny