„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Nový člen Bildebergu?

Autor: Ivo Krieshofer | Publikováno: 2.6.2013 | Rubrika: ZA OPONOU
Ilustrace

Téměř všechny sdělovací prostředky se věnují nejaktuálnější zprávě dne: Nizozemsko má ode dneška nového krále Willema-Alexandera. Panovník žezlo přebírá od své matky, populární královny Beatrix, která se dopoledne po 33 letech vzdala trůnu. Všude se probírá její záslužný život a zobrazuje se hold lidu jejímu majestátu.

Podle zpráv v tisku po abdikačním aktu pozdravila bývalá panovnice a její nástupce asi 25 000 nadšených Nizozemců, kteří zaplnili v typických nizozemských oranžových barvách náměstí před královským palácem v Amsterodamu.

Nový král byl odpoledne oficiálně uveden do úřadu v nedalekém gotickém chrámu Nieuwe Kerk. Tam za přítomnosti oficiálních hostů včetně zástupců královských rodů ze zahraničí a poslanců obou komor parlamentu složil přísahu a přijal od nizozemských zákonodárců slib věrnosti.

Nikde se však nedočtete, že se královna Beatrix zúčastnila  v letech 1997, 2000, 2006, 2008-2011 uzavřených tzv. bildebergských konferencí významných osobností z Ameriky i Evropy. Na nich se probírá politická i hospodářská situace ve světě a spřádají plány na další vývoj.

Tato setkání se konají  od konce května roku 1954 a jsou pojmenována právě podle hotelu de Bilderberg, nedaleko Arnhemu v Nizozemsku. Sešla se z iniciativy prince Bernharda z Lippe-Biesterfeldu, který si v roce 1937 vzal za ženu budoucí nizozemskou královnu Juliánu. Měli spolu 4 dcery, mezi něž patří abdikující nizozemská královna Beatrix.  

Ta se pro většinu Holanďanů stala skutečným symbolem země. V průzkumech její obliba přesahovala 80 procent. Její poddaní jí odpouštěli i to, že vedla nejnákladnější monarchii v Evropě, která je loni stála 39,4 milionu eur (miliardu korun).

V minulých letech se bildebergských schůzek zúčastňovali, kromě třetiny politiků a různých královských osobností, také členové představenstev mnoha velkých veřejně obchodovatelných korporací, např. ze společností IBM, Xerox, Royal Dutch Shell, Nokia, Daimler a Google. Další firmy jako Xerox, Heinz, Fiat, Barclays nebo Nokia spadají do statusu "spřátelených" firem, od kterých výbor konference přijímá finanční dary (v řádech až tisíců liber).

O prvních  letech existence je prakticky nemožné najít o setkáních Bilderberg nějakou zprávu v médiích. Od roku 1975 se skupinou a její činností začal zabývat novinář James P. Tucker Jr., redaktor American Free Press, který nedávno zemřel.

Z českých politiků se konference účastnili Karel Schwarzenberg, Jiří Pehe, Michael Žantovský, Karel Kovanda a Vladimír Dlouhý. Svého času vzbudila pozornost zpráva, že účastníkem byl i Miroslav Ransdorf.

Podle kompletního seznamu účastníků na adrese http://www.reformy.cz/zpravy/bilderberg-2011/ si lze udělat představu, že všechny významné světové události probíhají podle předem projednaného scénáře.

Volba nového nizozemského krále je tedy událostí významnou pro nejen Nizozemí, ale i pro  Bildeberg, protože v něm nový král bezpochyby zasedne.

 V nedávném televizním rozhovoru řekl, že chce stavět na tradici svých předchůdců, ale také "být králem 21. století, který může společnost spojovat, reprezentovat a povzbuzovat".

Nechme se překvapit.

http://www.czechfreepress.cz

čtěte také:

VIDEO: Alexandr Vondra mluví o Bilderbergu a Trilaterální komisi

Královna kulturní revoluce je zpátky u vesla aneb Itálie v područí Bilderbergu

Václav Klaus poprvé o Bilderbergu a zednářích

Klíčová slova: světovláda  | Bilderberg  | NWO
4061 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

FreeGlobe.cz

Euroopilec Juncker si užívá za naše peníze! Vůbec se s tím nemazlí. Podívejte se, jak si žije šlechta, poddaníBrutalita francouzské policie. Milovníci demokracie mlčí, není to v Rusku (+ foto)Neuvěřitelná epidemie útoků kyselinou! Policie si neví rady. Další kulturní obohacení EvropyTohle si myslí někteří přední evropští politici: Díky omezení naší porodnosti bychom mohli lépe přijímat migrantyFeministky zrušily připravovanou manifestaci. Byla rasově nevyvážená. Uhodnete, jaká rasa převažovala?

ePortal.cz

Nedopusťme, aby nám za dvacet let vládli tito lidéŠest důvodů, proč nelze Palachův čin hodnotit kladně

euPortal.cz

Jel podezřele rychle a nezastavil. Česká policie zadržela auto s nelegálními migrantyJen nevinná recese ve škole? Tady máte šílené případy zvráceného genderu v praxi

Eurabia.cz

Dnešní pojetí práva v Německu: Policista zajistil zatčení vraha německé dívky a teď je za to stíhán, prý neměl právo zajistit zatčeni vahaVraždění žen a dívek v Rakousku nepolevuje

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

euServer.cz

Bandera se prokazatelně 13x tajně setkal s představiteli CIA. Například: 22.3.1950 v Hamburku, 17.5.1950 s CIA, 7.5.1951 na letecké základně USA ve Wiesbadenu...Přemrštěné náklady nekončící války mohou vést k tomu, že Spojené státy budou muset překonat pocit ponížení a z Afghánistánu se stáhnou. Už dnes Čína, Rusko a Indie přebírají v oblasti politickou inciativu

ParlamentniListy.cz

Bára Štěpánová promluvila k divákům ČT: Nemalé části společnosti nejde o svobodu. Stačí jim ty jogurty a lepší oblečení. A že jim někdo dá tisícovku k důchodu„Chová se jako vůl!“ Známý herec si to jednou pro vždy vyřídil s Hřebejkem, který svolává národ do ulic. A přidali se další umělci
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny