„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

NS-LEV21: Schwarzenberg je jedním z největších škůdců našeho zahraničního obchodu. Nečasi, distancujte se od něho

Autor: -abb- | Publikováno: 29.5.2013 | Rubrika: U NÁS
Ilustrace

Ministr zahraničí Karel Schwarzenberg zjevně přestává vnímat důležitost svého resortu. Zejména v době hospodářské krize by se diplomacie měla snažit o navázání nových a udržování stávajících ekonomických styků, tvrdí národní socialisté.

"Mezi takové země, se kterými bychom měli rozvíjet své obchodní vztahy patří vedle států rozvojových i významné světové ekonomiky jako Čína či Rusko. Schwarzenbergova strategie jde však přímo opačným směrem," tvrdí Jaromír Novotný, odborný mluvčí LEV 21 pro oblast vnější bezpečnosti státu .

Zmiňuje také poslední mezinárodní ostudu ministra Schwarzenberga, o které informovalo sobotní Právo. Ta se opět přímo neblaze dotkne českých podnikatelů.

"Urážející byly výroky českého ministra na adresu představitelů státu Ázerbájdžán a rovněž zjednodušující a svým způsobem Ázerbájdžánce také urážející výroky vzhledem k masakru šesti set lidí ve městě Chodžali v roce 1992. Ázerbájdžán dává prostřednictvím svých diplomatů jasně najevo, že pokud vláda takové výroky svého ministra nebude dementovat, české firmy mohou na dlouhou dobu přijít o přístup k tamním veřejným zakázkám," varuje Novotný.

Vyzval proto premiéra Nečase, aby dostál svým nedávným slovům o podpoře českých podnikatelů a aby se jako premiér české vlády distancoval od urážlivých slov ministra Schwarzenberga.

"ODS by pak ve své snaze tak vehementně podporovat české podnikatele měla vyvinout úsilí o odvolání ministra Karla Schwarzenberga z postu ministra zahraničních věcí. Ten je totiž jedním z největších škůdců českého zahraničních obchodu za posledních 20 let."

www.prvnizpravy.cz

Klíčová slova: pravdoláska  | Česká republika  | Schwarzenberg
3735 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?Chtějí zrušit výuku hymny na základních školáchVeganství zachrání naši planetu, tvrdí slavný závodník formule 1. Dostal pádné odpovědi od svých kolegů (+ foto)Švédská vláda ztratila kontrolu nad zemí: 120 pumových útoků za půl roku. Integrace migrantů v praxi

ePortal.cz

Ještě v pátek 6. března demonstrovalo v Bruselu několik tisíc mladých lidí v čele s Gretou Thunbergovou za účinnější boj proti klimatickým změnám. Přitom již ke 2. březnu bylo v Evropě hlášeno již 2199 nakažených... Koronavirus jako chřipka, neomarxismus jako mor

euPortal.cz

Řekové našli pod Aténami tunel plný zbraní, zatýkají turecké teroristyČR nezíská dodatečnou víc než miliardu eur z rozpočtu EU, nejedná se o nové prostředky

Eurabia.cz

Koronavirus: USA vyzývají lékaře všech zemí světa, ať v pandemii Covid19 opustí svoji vlast a urychleně jdou léčit AmeričanyNerozumím tomu. EU na nás kašle, NATO na nás kašle, a my stále "plníme závazky vůči spojencům"

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Podpora migrace na západě Evropy kvůli zjevné neochotě migrantů podrobit se omezením, zkomplikuje průběh epidemie. Co se stane, až následná hospodářská krize omezí jejich sociální podporu...Přežije EU pandemii?

ParlamentniListy.cz

Chrliči kravin. Bába od plotny, která díky Milionu „chlívek“ objevila patent na rozum, radí premiérovi! Ivan Vyskočil vstupuje do vřavy v době koronaviru„Zisk je přednější než život důchodce? Za takový názor by se styděla i vyhladovělá hyena!“ Jaroslav Bašta zuří
Aktuálně nejčtenější
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny