„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

NS-LEV21: Schwarzenberg je jedním z největších škůdců našeho zahraničního obchodu. Nečasi, distancujte se od něho

Autor: -abb- | Publikováno: 29.5.2013 | Rubrika: U NÁS
Ilustrace

Ministr zahraničí Karel Schwarzenberg zjevně přestává vnímat důležitost svého resortu. Zejména v době hospodářské krize by se diplomacie měla snažit o navázání nových a udržování stávajících ekonomických styků, tvrdí národní socialisté.

"Mezi takové země, se kterými bychom měli rozvíjet své obchodní vztahy patří vedle států rozvojových i významné světové ekonomiky jako Čína či Rusko. Schwarzenbergova strategie jde však přímo opačným směrem," tvrdí Jaromír Novotný, odborný mluvčí LEV 21 pro oblast vnější bezpečnosti státu .

Zmiňuje také poslední mezinárodní ostudu ministra Schwarzenberga, o které informovalo sobotní Právo. Ta se opět přímo neblaze dotkne českých podnikatelů.

"Urážející byly výroky českého ministra na adresu představitelů státu Ázerbájdžán a rovněž zjednodušující a svým způsobem Ázerbájdžánce také urážející výroky vzhledem k masakru šesti set lidí ve městě Chodžali v roce 1992. Ázerbájdžán dává prostřednictvím svých diplomatů jasně najevo, že pokud vláda takové výroky svého ministra nebude dementovat, české firmy mohou na dlouhou dobu přijít o přístup k tamním veřejným zakázkám," varuje Novotný.

Vyzval proto premiéra Nečase, aby dostál svým nedávným slovům o podpoře českých podnikatelů a aby se jako premiér české vlády distancoval od urážlivých slov ministra Schwarzenberga.

"ODS by pak ve své snaze tak vehementně podporovat české podnikatele měla vyvinout úsilí o odvolání ministra Karla Schwarzenberga z postu ministra zahraničních věcí. Ten je totiž jedním z největších škůdců českého zahraničních obchodu za posledních 20 let."

www.prvnizpravy.cz

Klíčová slova: pravdoláska  | Česká republika  | Schwarzenberg
3859 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Aktuálně nejčtenější
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny