„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Řád teplých bratří aneb Kdo (všechno) jsou "katolické" buzny?

Autor: Adam B. Bartoš | Publikováno: 27.5.2013 | Rubrika: U NÁS
Ilustrace

Když Martin C. Putna držel na pražském pochodu hrdosti gayů dnes už proslavený transparent "Katolické buzny zdraví Bátoru", plurál tam nebyl nahodile. Putna evidentně není sám, kdo mezi pravdoláskařskými "katolíky" dokáže zahořet láskou k muži.

Kdo jsou tedy další členové řádu teplých bratří?

Odpadlý kněz a svobodný zednář Ivan Odilo Štampach je také homosexuál. Promlouvá na aktivitách homosexuálních sdružení (Logos), stejně jako Putna chodí na Gay Pride, je spoluautorem prohlášení "Církev, křesťané a homosexualita" a udržuje poměr s různými muži, například s Adamem Borzičem, vystudovaným teologem a homosexuálním "básníkem" (i ten chodí na Prague Pride, stejně jako na demonstrace proti Bátorovi) či s dalším homosexuálním poetou Petrem Řehákem. Pikantní přitom je, že Štampach je s Borzičem i Řehákem členem křesťansko-sociální platformy ČSSD.

Štampacha se vždy zastává (otázka je, zda pro jeho pravdoláskařství, svobodozednářství či homosexualismus, ale nejspíše pro to všechno dohromady) Tomáš Halík, který se Štampachem několik dlouhých let bydlel na společném pokoji a který v jedné ze svých knih popisuje, jak mezi oběma muži "sílilo opravdové kněžské přátelství a lidské bratrství". "Jsi to nejsympatičtější odilo, které znám," vyznal se kdysi Halík Štampachovi, když tento přijal řádové jméno "Odilo".

Ale pojďme dále. Dvojici Halík a Štampach vždy doplňuje další odpadlý kněz, Jan Jandourek, absolvent katolické teologické fakulty a FSV na UK, který působil mimo jiné v kostele Nejsvětějšího Salvátora (jako Halík). I on se ve svých textech zastává homosexuálů (podepsal se také pod prohlášení Žijeme tu společně: "Zákon o partnerském soužití by umožnil řadu konkrétních praktických věcí. Avšak smyslem zákona je ještě něco více: To, aby veřejnost vzala na vědomí, že partnerské dvojice žen nebo mužů a obecně lidé citově vázaní na stejné pohlaví jsou její nedílnou součástí"), homosexuálové jeho texty otiskují na svých webech. Když v ČR vyšla kniha, kterou napsal britský homosexuální rabín Lionel Blue (Zadními vrátky do nebe), oba (Jandourek i Halík) ji nadšeně chválili. Jandourek také pochvalně píše o Putnovi. Nejsem si vědom toho, že by Jandourek učinil nějaký coming-out, ale jeho aktivistická obrana homosexuálů je minimálně podezřelá.

Můj kamarád mi také vyprávěl, jak potkal jednoho známého havlistického kněze v plaveckém bazénu v Tyršově domě na Malé Straně. Líčil mi vysoce nepříjemný zážitek, kdy mu tento kněz ve sprše narušil jeho osobní zónu a dokonce mu pod jednou záminkou sahal na ramena. Kamarád je od té doby přesvědčen, že dotyčný kněz musí být teplý, protože normální chlap na druhého chlapa ve sprše nesáhne.

Přemýšlím, zda do toho výčtu patří i Daniel Herman, další odpadlý kněz, který se dal na kabalu a čte knihy o tantrickém sexu. I on totiž vystupuje v gay sdružení Logos (stejně jako Putna, Štampach či další pravdoláskařský kněz a návštěvník Lions clubu Marek Orko Vácha). Jeho obliba knih o tantrickém sexu ještě nemusí znamenat, že tantrický sex provozuje s muži, ale protože kamarádí s výše uvedenými, není to možné vyloučit.

Máme tu tak krásné teplé postkoncilně-"katolické" bratrstvo, spojené havlistickými idejemi, sympatiemi k zednářské struktuře či přímo členstvím v ní, sympatiemi k židovství (Borzič byl předsedou Společnosti křesťanů a Židů, Herman má židovský původ, Halík se obklopuje sedmiramennými svícny, Herman, Štampach i Halík píší pro bulletin Společnosti křesťanů a Židů a provádějí odborné revize příruček pro učitele na téma holokaust apod.) a umocněné i homosexuálními prožitky.

Zbývá jen dodat, že s katolictvím (a obecně s křesťanskou vírou) nemá sodomie co dělat, jak dokazuje nejen Nový zákon, ale i těmito muži tolik obdivovaný Zákon starý.

"Proto je Bůh vydal v moc hanebných vášní. Jejich ženy zaměnily přirozený styk za nepřirozený a stejně i muži zanechali přirozeného styku s ženami a vzplanuli žádostí jeden k druhému, muži s muži provádějí hanebnosti, a tak sami na sobě dostávají zaslouženou odplatu za svou scestnost." (Římanům 1:26-27)

"Nebudeš obcovati s mužským pohlavím, scházeje se s ním jako s ženou; nebo ohavnost jest. (...) A kdož by se scházel s pohlavím mužským jako s ženou, ohavnost učinili oba dva. Smrtí umrou, krev jejich bude na ně." (Levitikus 18:22, 20:13)

čtěte také:

Ruští anti-gay aktivisté poslali Madonně oficiální předvolání k soudu

Šokující statistika o tom, jak trpí děti v homosexuálních párech

Paralelní deník čtenáře (33) Katolické buzny zdraví Bátoru

Klíčová slova: pravdoláska  | církev  | Homosexualismus
16451 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

FreeGlobe.cz

Chaluhy, třeste se! Bílí dredaři ve skutečnosti šíří rasismus. Taková je dikce nového stupně politické korektnosti (+ foto)Ruské špičky: USA nemají prostředky k nátlaku na politiku RuskaEuroopilec Juncker si užívá za naše peníze! Vůbec se s tím nemazlí. Podívejte se, jak si žije šlechta, poddaníBrutalita francouzské policie. Milovníci demokracie mlčí, není to v Rusku (+ foto)Neuvěřitelná epidemie útoků kyselinou! Policie si neví rady. Další kulturní obohacení Evropy

ePortal.cz

Jan Palach nebyl hrdina. To opravdu neRazítkovací mánie snad nikdy neskončí

euPortal.cz

V minulosti Kliniku podpořil Andrej Babiš a dokonce hrál roli při jakési provizorní užívací smlouvě, za což byl tehdy levičáckými kruhy adorovánTvrdá realita: V Británii díky muslimům 15 útoků kyselinou týdně. Z toho 3/4 v Londýně

Eurabia.cz

Jak muslimové skrývají svou agresivitu za obviňování druhých z perzekuce muslimů Anketa: Měl by se zpřísnit imigrační zákon? 92% (!) ano. Hlasujte!

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

euServer.cz

Bandera se prokazatelně 13x tajně setkal s představiteli CIA. Například: 22.3.1950 v Hamburku, 17.5.1950 s CIA, 7.5.1951 na letecké základně USA ve Wiesbadenu...Přemrštěné náklady nekončící války mohou vést k tomu, že Spojené státy budou muset překonat pocit ponížení a z Afghánistánu se stáhnou. Už dnes Čína, Rusko a Indie přebírají v oblasti politickou inciativu

ParlamentniListy.cz

Tohle je smrtelné. Blíží se k TOP 09. A Petříček do vedení? Ne! Bývalý vysoký funkcionář ČSSD jde do akceRodinu tvoři máma, táta a děti! Senátor Valenta je pobouřen tím, co ČT pustila dětem
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny