„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

USA nabízejí mučící balíček dalším zemím

Autor: WertyzReport | Publikováno: 24.5.2013 | Rubrika: VE SVĚTĚ
Ilustrace

WMR (Wayne Madsen Report) se od bývalého agenta americké rozvědky, který sloužil v Iráku, dozvěděl, že se Obamova administrace rozhodla prodat do dalších zemí komplexní balík “únosů pro zadržování a mučení” pro ty, kteří jsou považovány za hrozby národní bezpečnosti.

Během Bushovy administrace vytvořila CIA a Pentagon systém pro intimidaci muslimských vězňů na to, aby se stali informátory a zpravodajskými donašeči pomocí sexuálního ponížení a vyhrožování, že fotografie a videa pak budou poslány jejich příbuzným a přátelům. Jednou z preferovaných taktik sexuálního ponižování bylo tzv.”lahvové mučení,” při kterém byla do konečníku vězně strčena rozbitá láhev. Vězeňská stráž v Abú Ghraib donutila sedm iráckých vězňů se svléct, nakládat se do lidské pyramidy, masturbovat, a jak bylo nařízeno vydírací částí zpravodajského náborového programu, nechat se tak vyfotit.

Zpráva generálmajora Antonia Taguby z května 2004 o týrání vězňů v Abú Ghraib obsahuje příklady sexuálního obtěžování:

  • Nahrávání a fotografování nahých mužů a vězeňkyň
  • Násilím postavit vězně do několika sexuálních pozic pro fotografování
  • Donucení vězňů se svléct a nechat je po několik dní nahé
  • Donucení mužských vězňů nosit ženské spodní prádlo
  • Donucení skupinek vězňů masturbovat při fotografování a natáčení
  • Dát nahé vězně na hromadu a pak na ně skočit
  • Nastavit nahé vězně na MRE Box s pytlem na hlavě, připnout k jeho prstům, palcům a penisu dráty pro elektrické mučení
  • Napsat na nohu vězně, který údajně pod nátlakem znásilnil 15ti letého spoluvězně, “Jsem násilíník” a pak ho vyfotit nahého
  • Okolo krku mu dát psí řetěz nebo popruh a pak nechat ženu zapózovat na fotografii
  • Soulož dozorce s vězeňkyní

Americká vojenská stráž, která takové sexuální ponížení prováděla, následovala příkazy činitelů, kteří veleli projektu ve jménu CIA, Ministerstva obrany a Buhova Bílého domu. Procedury sexuálního ponižování proti muslimům a Arabům byly napsány kulturními antropology a psychology na výplatní pásce CIA a Pentagonu, kteří zjistili, že muslimské oběti sexuálního mučení budou známky ponížení nosit do smrti a po zveřejnění budou vyloučeni rodinou a komunitou. Z tohoto důvodu spousta souhlasila se stát agenty, než aby jejich rodiny a přátelé viděli fotografie a videa. Ačkoliv byli běžně terčem vydírání muži, byly také sexuálně zneužívány ženy, aby se staly zpravodajskými spojkami a kolaboranty.

Jádro programu Komplexních vyslýchacích technik bylo produktem Johna Bruce Jessena a Jamese Elmera Mitchella, psychology a bývalými činiteli Letectva, kteří během své aktivní služby vytvořili program SERE – Přežití, vyhýbání, odboj, útěk. V roce 2005 vytvořili vlastní firmu Mitchell Jessen and Associates, která byla mezi společnostmi, které nabízely programy komplexního mučení a sexuálního ponižování v zahraničí. Jessen a Mitchell jsou také aktivními v Církvi Ježíše Krista Svatých posledních dnů, nebo také mezi Mormony. Mitchell Jessen and Associates se sídlem ve Spokane ve Washingtonu je od roku 2009 zaznamenaná jako neaktivní.

Ponižovací operace byla součástí vyslýchacího a zpravodajského programu COPPER GREEN. Ponižovací taktiky používáné pro rekrutování muslimských agentů byly známy také jeho MATCHBOX.

Američtí vojenští strážci a vyslýchatelé své sexuální zneužívání maskovali jako “prohlídku dutin.” Sexuální ponížení bylo součástí “komplexního vyslýchacího” programu, který složil personál CIA a Ministerstva obrany, a zahrnoval izolaci, extrémní teploty a odepírání spánku. Prezident Obama oficiálně oznámil, že jeho administrace vyslýchací praktiky opustila a místo toho se spoléhá na procedury Polního manuálu pro výslechy.

WMR se dozvěděl, že procedury komplexního výslechu jsou nabízeny kontraktory Ministerstva obrany národům se slabými záznamy lidských práv, to zahrnuje Jordánsko, Austrálii, Polsko, Spojené království, Francii, Řecko, Maroko, Spojené Arabské Emiráty, Itálii, Indii, Singapur, Švédsko, Kanadu, Japonsko a Německo.

Velká část amerického programu “rozšířených výslechů” mířená na Araby a muslimy byla převzata od Izraelců, kteří se takových procedur účastnili v Kampu 1391, který je přezdíván “Izraelské Guantanámo,” a stojí mezi Kibbutz Barkai a kibbutz Ma’anit v severním Izraeli.

Níže je překlad zprávy arabského překladatele Titan Corporation o mučení iráckých vězňů. Překladatel byl později Titanem vyhozen. Titan a další podpůrčí kontraktor, CACI, byli známí, pro adoptování některých procedur sexuálního ponižování, které prováděli Izraelci na Palestincích. Obě společnosti údajně využily izraelské sub-kontraktory, kteří byli zapojeni v komplexním vyslýchání zadržovaných v Iráku.

stažený soubor

stažený soubor (1)

http://www.waynemadsenreport.com/articles/20130521

http://wertyzreport.com/

Klíčová slova: USA  | tajné služby  | terorismus  | válka
3955 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Aktuálně nejčtenější
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny