„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Zeman versus Pravda a Láska

Autor: Nautilus | Publikováno: 23.5.2013 | Rubrika: U NÁS
Ilustrace

Neprofesor KatBuz Putna – první výstřel dlouhé války.

Pominu diskuse, zda na to má Zeman právo, protože tato otázka je zcela v našem systému gumovém právním systému nepodstatná. V zemi, kde je bezplatné zdravotnictví placené, právo vlastnit majetek je relativizováno exekutorskými excesy a svoboda slova ohraničena bezpáteřnými „znalci“, je rozbor ústavy celkem bezpředmětný.

Vyhněme se i diskusi o akademických „svobodách“, jejíž samotná existence je víc než diskutabilní. Školy jsou řízeny ekonomickými nástroji z centra a svoboda spočívá hlavně v tom, jak se bude jmenovat rektor, který neodvratné důsledky ekonomicko-politických rozhodnutí přenese do praxe.

Daleko zajímavější je politický rozměr aféry. Z prostředí Havlových pochlebovačů se vyvinulo neformální hnutí, často nazývané PravdaaLáska (PaL), které má přímo neuvěřitelný vliv v řadě institucí a médií. Dokáže rozpoutat vše objímající propagandistickou kampaň, čehož jsme byli svědky naposled při prezidentské volbě.

Je tu však jeden problém, PaL je záležitost pouze privilegovaných vrstev, „intelektuálů“, humanitních „vědců“, umělců, herců, novinářů. Všech těch, jejichž povolání hodnoty (resp. daně) většinou spotřebovávají, místo toho, aby je vytvářela. Proto také ta jednotná fronta, chcete-li se „přisát“ na daňového poplatníka, musí vás tam dostat někdo již „přisátý“.  Je to takový autoselektivní mechanismus.

Mimo elitu je to ale s podporou PaL velmi slabé, snad s výjimkou Prahy by se ve spravedlivých volbách její představitel nemohl stát ani předsedou zahrádkářů. Prezident to ví, a proto si mohl dovolit tento útok na významného člena  PaL, kterému měl co vracet.

Zeman vykopal válečnou sekeru. Stačí mu jen vytrvat, nebo jakkoli si do nich kopnout a sympatie veřejnosti budou na jeho straně. Toto hnutí je přežitek, jeho ideje usvědčeny z pokrytectví a tak se hraje jen o politické body, spojené s jeho likvidací.

Válka to ale bude dlouhá a těžká.

Pozn.: KatBuz. = katolická buzna

http://nautilus2.wordpress.com

čtěte také:

President, který kopl do vosího hnízda?

Zeman v Havlových stopách

Glosy FreeGlobe (22) Je Miloš Zeman svobodný zednář?

Klíčová slova: pravdoláska  | domácí politika  | Česká republika  | demokracie  | Zeman
4793 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Aktuálně nejčtenější
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny