„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Pohádka o zemi krále Klidomila

Autor: Ondřej Štěpánek | Publikováno: 22.5.2013 | Rubrika: VE SVĚTĚ
Ilustrace

Za devatero horami a devatero řekami se rozprostírá království, kde vládne král Klidomil. Lidé ho mají rádi, protože vládne spravedlivě, ku prospěchu a koneckonců také proto, že si jej za krále sami regulérně zvolili. Klidomilovo království ale sousedí s královstvím, kde vládne král Bohorov. A ten Klidomila tuze nemá rád, jako ostatně nikoho, kromě sebe.

Důvodů k tomu má hned několik, počínaje tím, že Klidomil odmítá skákat tak, jak Bohorov píská, a konče tím, že v Klidomilově zemi lidé věří v jiného neviditelného pána, než lidé v zemi krále Bohorova. Čert aby Klidomila spral, kleje Bohorov, jak jen se ho zbavit? Rozdrtit ho pěkně postaru a bez řečí? To by jistě šlo, armádu má Bohorov daleko silnější než Klidomil, koneckonců, kdo by měl mít silnější armádu než země, která jediná věří v toho správného neviditelného mírumilovného pána, který jí ještě k tomu předurčil vládu nad světem? Něco takového už ale dnes bohužel není možné, k útoku je potřeba pádný důvod, jinak Bohorovovi hrozí tvrdý odsudek ba i odveta od ostatních království.

A tak se Bohorov obrátí na svého dlouhodobého ochránce, mocného krále Mírotvora, vládnoucího v daleké zemi za velkým mořem. Je to vlastně království krále Mírotvora, kterému vděčí království krále Bohorova za svou samotnou existenci. Předchůdce krále Mírotvora kdysi uměle vytvořil království krále Bohorova, aby měl v budoucnu za velkým mořem dobrý opěrný bod pro šíření svého blahodárného vlivu. A tak je mezi oběma královstvími od počátku silné pouto. Mírotvor prosbu Bohorova o pomoc vítá. Jemu samému leží Klidomil už nějaký čas v žaludku, opovažuje se totiž nesouhlasit s tou verzí míru a blahobytu, kterou dobrotivý Mírotvor již po desetiletí pracně ohněm a mečem šíří.

Mít Mírotvora za spojence se vyplatí, ten ví, jak se s nezbedníky jako Klidomil vypořádat. Zrovna nedávno si Mírotvor a jeho věrní spojenci připsali další úspěch na cestě k světovému míru, když zničili zpupného krále Afromila. Teď už je v zemi zesnulého krále Afromila vše v pořádku, politický rozvrat, ekonomika a infrastruktura v troskách, ale černé zlato a další bohatství země svědomitě spravuje Mírotvor a jeho spojenci. A teď se dobrým úmyslům krále Mírotvora vzpírá i král Klidomil, pošetilec.

Mírotvor pískne a na pomoc přispěchá další z Klidomilových nedalekých sousedů a Mírotvorových spojenců, král Krutoslav. Krále Krutoslava na rozdíl od krále Klidomila v jeho zemi nikdo nevolil, volby tam totiž neexistují, a na místě vás tam zastřelí, když kýchnete směrem k zámku. To ale urputnému obhájci lidských práv Mírotvorovi vůbec nepřekáží v tom, aby byl s Krutoslavem výborný dlouholetý kamarád. Krutoslav jej totiž levně zásobuje černým zlatem. A tak Mírotvor, Bohorov a Krutoslav použijí navlas stejné schéma, jako nedávno proti Afromilovi. Tajně najmou a vyzbrojí několik tisíc žoldnéřů, aby plenili zemi krále Klidomila. Vše musí samozřejmě navenek vypadat tak, že žoldnéři jsou ve skutečnosti bojovníci za svobodu z řad nespokojeného a utlačovaného lidu krále Klidomila. Žoldnéři ničí, pálí, vyhazují do povětří veřejná prostranství, dopravní prostředky, školy, nemocnice, průmyslové komplexy, někdy motorovou pilou uřezávají hlavy vojákům, policistům a pošťákům, jindy vtrhnou do obyčejného domu a umučí k smrti celou rodinu od prababičky až po nemluvně. Je to náramná legrace a ještě dobře zaplacená, kdo by odolal. Jsou-li ovšem nablízku kamery, plení se výhradně v převleku za vojáky krále Klidomila. Že jsou kamery ve správný čas na správném místě, to zajišťuje zkušený novinářský tým krále Krutoslava, který se nezřídka ujme i scénáře a režie.

Celý svět vidí, jakých zvěrstev se dopouští Klidomil a jak se pár statečných hrdinů staví jeho zvůli na odpor. Nyní nastal ten pravý okamžik, teď už mají poslové míru jasné oprávnění k vojenskému zásahu, jako kdysi u Afromila. Tak hurá na něj!… Ale to je nemilé, mírovou válečnou intervenci tentokrát vetuje král Vladimír a jeho spojenci. Vladimírovo království, to je tvrdý oříšek, je to největší království na světě, i když nedisponuje tak silnou armádou jako Mírotvor. Aby také ano, vždyť na sebe nevzalo to těžké a úctyhodné břímě šíření míru. Přesto jej ale nelze ignorovat, přes Vladimíra neprojdou, zatím. Vladimír totiž dobře ví, že to, co se děje nyní u krále Klidomila, může se zítra dít u něj. Vladimír ví, jak jsou Mírotvor a jeho nohsledi záludní, jaké používají prostředky a že kdo je dnes jejich spojencem, může být zítra nepřítelem. Vladimír a jeho spojenci jsou poslední bariérou pro Mírotvora na jeho cestě k dokonalému světu.

Takže se to v zemi krále Klidomila nějak nevyvíjí dobře. Záměr se nedaří. Bohorov prská na všechny strany, Mírotvor dál hlásá mír, ale přítok zbraní a peněz pro žoldáky se tenčí, spousta jich opouští zemi. Klidomil ale ještě nemá vyhráno, Mírotvor se totiž nevzdává lacino, natož Bohorov. Lidé v zemi Klidomila nepřestávají kroutit hlavami, jak je něco takového možné. Jak to, že skoro celý svět přihlížel těm lžím a hrůzám u Afromila, přihlíží jim znova u Klidomila a neudělá vůbec nic, ba dokonce stojí po boku Mírotvora. Cožpak si nikdo neuvědomuje, že může být zítra na jejich místě?

Tak končí, vlastně dosud nekončí, pohádka o zemi krále Klidomila. Její konec, stejně jako další díly, záleží jen na nás.

Klíčová slova: USA  | světovláda  | Izrael  | válka  | Sýrie  | sionismus
3012 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

FreeGlobe.cz

Íránský útok na tankery? Japonci zpochybňují americkou a saúdskoarabskou propaganduDvě lesby uřízly malému chlapečkovi… A pak… (+ foto)Googlem ke světovládě? Vyhledávač, po němž se blbne, ale správně volíČetba knih způsobuje změny v mozku!Svět se mění. K lepšímu? Pride 1959 vs Pride 2019

ePortal.cz

Naprosto neuvěřitelné vyjádření ministra vnitraRobinson musí zmizet. Je málo pokrokový

euPortal.cz

V devadesátých letech probíhal poměrně ostrý boj mezi dvěma skupinami: a) havlisté chtěli všechno rozdat nadnárodním korporacím, b) klausovci chtěli vytvořit vrstvu domácích podnikatelů a národní kapitalismusPokud by nebyl ministrem vnitra Hamáček, tak standardní ministr vnitra by měl po německé vládě požadovat vysvětlení, proč z Německa vyhoštěný imigrant znásilňoval v ČR

Eurabia.cz

Jak Salvini «obrátil» katolické voliče?Africký uprchlík znásilnil šestnáctiletou Češku u Terezína! Multikulturní obohacení dorazilo ze Západu již i k nám ...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životSilnější než chemoterapie: Bylinka na rakovinu, která vám roste přímo pod nosem

euServer.cz

Probíhá pokus spodiny o majdanizaci našich politických poměrů. O fašistický převrat, který se pro tupý dav a herce, nemající o politických faktech zbla tušení, zamaskoval do hávu demokracieMůže vůle 1/3 občanů přetlačit vůli 2/3 občanů?

ParlamentniListy.cz

Jan Schneider: Babiš čelí Kubiceho zprávě číslo 2. Byl jsem u toho, viděl jsem ty lži z PrahyMilion chvilek: Pravda o Mikuláši Minářovi
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny