„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Tamerlan Carnajev prošel kursy „Kavkazského fondu“ a Nadace Jamestown

Autor: odjinud | Publikováno: 13.5.2013 | Rubrika: VE SVĚTĚ
Ilustrace

Tamerlana Carnajeva zverboval "Kavkazský fond". Ze zdrojů gruzínské kontrarozvědky o tom informuje ruský deník Izvěstija: "´Kavkazský fond´ byl založen 7. listopadu 2008, krátce po gruzínsko-osetinském konfliktu s cílem ovlivňovat ´procesy probíhajícími v severokavkazském regionu´. Základním úkolem Fondu bylo rekrutovat mládež a inteligenci pro podněcování nestability a extremistických nálad a jižních regionech Ruska. Návazně rozvinula kontrarozvědná správa Ministerstva vnitra Gruzie zpravodajskou operaci ´Darjal´."
 
Deník pak cituje i z čerstvého interního dokumentu gruzínského Ministerstva vnitra:
"Ministerstvo rozhodlo, že financování organizace a její činnost budou ukončeny, v souvislosti s tím, že provedla několik nezbytných kroků při náboru představitelů severokavkazských regionů Ruska. Koncem roku 2012 se objevily indicie, že o činnost Fondu projevuje zájem ruská rozvědka." Dokument zároveň zmiňuje pravděpodobnost, že po uzavření Fondu bude zřízena nová organizace s "alternativními zdroji financování a pod jiným názvem".
 
Gruzínské ministerstvo vnitra na žádost o vyjádření nereaguje. Že Fond končí, potvrdil listu i jeho viceprezident Gela Chmaladze. Politolog Sergej Čerňachovskij v tom spatřuje souvislost právě s tím, co Tamerlana Carnajeva "zviditelnilo" v Bostonu: "Nelze vyloučit, že sama obvinění vedla k situaci, kdy ´Kavkazský fond´ už nemohl pokračovat v činnosti."
 
"Kavkazský fond" - stojí i v dokumentaci, zveřejněné Washington´s Blog - byl "konspirativní strukturou gruzínské kontrarozvědky", mající ovšem zázemí i v americké Jamestown Foundation. Jako "nevládní" nadaci ji spoluzakládal William Casey, bývalý ředitel CIA. Nadace je "napojena na řadu zpravodajských a bezpečnostních institucí USA". V její správní radě dříve zasedal osobně i Zbigniew Brzezinski.
 
V hlášení plukovníka Grigorije Čanturiji, náčelníka kontrarozvědné správy, gruzínskému ministru vnitra Irakli Garibašvilimu, je řeč i o "workshopech a seminářích pro mládež z Kavkazu, včetně jeho ruské části", pořádaných loni v létě společně "Kavkazským fondem" a Jamestown Foundation.
 
Části z nich se zúčastnil i Tamerlan Carnajev. Takovým mouřenínům je - jakmile svou mission splní - souzeno přežít jen zcela výjimečně.
 
 
čtěte také:

Klíčová slova: USA  | tajné služby  | terorismus  | válka
3428 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?Chtějí zrušit výuku hymny na základních školáchVeganství zachrání naši planetu, tvrdí slavný závodník formule 1. Dostal pádné odpovědi od svých kolegů (+ foto)Švédská vláda ztratila kontrolu nad zemí: 120 pumových útoků za půl roku. Integrace migrantů v praxi

ePortal.cz

Ještě v pátek 6. března demonstrovalo v Bruselu několik tisíc mladých lidí v čele s Gretou Thunbergovou za účinnější boj proti klimatickým změnám. Přitom již ke 2. březnu bylo v Evropě hlášeno již 2199 nakažených... Koronavirus jako chřipka, neomarxismus jako mor

euPortal.cz

Řekové našli pod Aténami tunel plný zbraní, zatýkají turecké teroristyČR nezíská dodatečnou víc než miliardu eur z rozpočtu EU, nejedná se o nové prostředky

Eurabia.cz

Koronavirus: USA vyzývají lékaře všech zemí světa, ať v pandemii Covid19 opustí svoji vlast a urychleně jdou léčit AmeričanyNerozumím tomu. EU na nás kašle, NATO na nás kašle, a my stále "plníme závazky vůči spojencům"

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Podpora migrace na západě Evropy kvůli zjevné neochotě migrantů podrobit se omezením, zkomplikuje průběh epidemie. Co se stane, až následná hospodářská krize omezí jejich sociální podporu...Přežije EU pandemii?

ParlamentniListy.cz

Chrliči kravin. Bába od plotny, která díky Milionu „chlívek“ objevila patent na rozum, radí premiérovi! Ivan Vyskočil vstupuje do vřavy v době koronaviru„Zisk je přednější než život důchodce? Za takový názor by se styděla i vyhladovělá hyena!“ Jaroslav Bašta zuří
Aktuálně nejčtenější
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny