„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Maďarsko: Demonstrace proti Světovému židovskému kongresu

Autor: Prvnizpravy.cz | Publikováno: 6.5.2013 | Rubrika: VE SVĚTĚ
Ilustrace

Maďarská krajně pravicová strana Jobbik uspořádala shromáždění v centru Budapešti proti nedělnímu zasedání Světového židovského kongresu. Shromáždění se zúčastnilo několik stovek členů a příznivců strany Jobbik a to i přes  snahu vlády zabránit protestům.


Politická strana Jobbik svolala shromáždění proti tomu, aby zabránila podle jejích slov židovskému pokusu skoupit Maďarsko. Strana tvrdí, že jejím cílem je ochrana maďarských hodnot a zájmů. Jobbik je třetí největší stranou v maďarském parlamentu.

Akce v Budapešti byla ohlášena jako pocta obětem bolševismu a sionismu. Někteří z účastníků měli černé uniformy zakázaného polovojenského křídla Jobbiku.

Premiér Viktor Orbán nařídil policii, aby zakázala pochod, ale budapešťský soud zákaz zrušil s odůvodněním nepodložených domněnek. Bezpečnostní síly uzavřely okolí shromáždění, ale k žádným nepokojům nedošlo.

Zasedání Světového židovského kongresu (WJC)  obvykle hostí  Jeruzalém, ale letos byla vybrána Evropa vzhledem k alarmujícímu nárůstu neonacistických politických stran a antisemitských incidentů a to i včetně Maďarska.

www.prvnizpravy.cz

Klíčová slova: Izrael  | judaismus  | sionismus
3503 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

FreeGlobe.cz

Dvě lesby uřízly malému chlapečkovi… A pak… (+ foto)Googlem ke světovládě? Vyhledávač, po němž se blbne, ale správně volíČetba knih způsobuje změny v mozku!Svět se mění. K lepšímu? Pride 1959 vs Pride 2019Bilderberg! Známe agendu a účastníky letošního setkání šedých korifejů ve Švýcarsku

ePortal.cz

Naprosto neuvěřitelné vyjádření ministra vnitraRobinson musí zmizet. Je málo pokrokový

euPortal.cz

Viděli jste někdy větší příklad arogance a zpupnosti? Poslanec ODS Pavel Žáček hájí fašistické banderovce, kteří masově sadisticky vraždili Čechy, Poláky i Židy, a odporně překrucuje historii a relativizuje zločiny banderovců

Eurabia.cz

Studie: brutální islamizace v britských věznicíchImigranti v detenčním centru se vzbouřili: chtějí kapesné

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životSilnější než chemoterapie: Bylinka na rakovinu, která vám roste přímo pod nosem

euServer.cz

Probíhá pokus spodiny o majdanizaci našich politických poměrů. O fašistický převrat, který se pro tupý dav a herce, nemající o politických faktech zbla tušení, zamaskoval do hávu demokracieMůže vůle 1/3 občanů přetlačit vůli 2/3 občanů?

ParlamentniListy.cz

Pamatujete intervence? ČNB nyní podle Markéty Šichtařové chystá ještě větší hloupostLetná je rozcvička. Babiše to nejhorší čeká za 153 dnů. Má se na co těšit, nebudou mu stačit smajlíky s kupičkami lejn, co prý rozesílá
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny