„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Maďarsko: Demonstrace proti Světovému židovskému kongresu

Autor: Prvnizpravy.cz | Publikováno: 6.5.2013 | Rubrika: VE SVĚTĚ
Ilustrace

Maďarská krajně pravicová strana Jobbik uspořádala shromáždění v centru Budapešti proti nedělnímu zasedání Světového židovského kongresu. Shromáždění se zúčastnilo několik stovek členů a příznivců strany Jobbik a to i přes  snahu vlády zabránit protestům.


Politická strana Jobbik svolala shromáždění proti tomu, aby zabránila podle jejích slov židovskému pokusu skoupit Maďarsko. Strana tvrdí, že jejím cílem je ochrana maďarských hodnot a zájmů. Jobbik je třetí největší stranou v maďarském parlamentu.

Akce v Budapešti byla ohlášena jako pocta obětem bolševismu a sionismu. Někteří z účastníků měli černé uniformy zakázaného polovojenského křídla Jobbiku.

Premiér Viktor Orbán nařídil policii, aby zakázala pochod, ale budapešťský soud zákaz zrušil s odůvodněním nepodložených domněnek. Bezpečnostní síly uzavřely okolí shromáždění, ale k žádným nepokojům nedošlo.

Zasedání Světového židovského kongresu (WJC)  obvykle hostí  Jeruzalém, ale letos byla vybrána Evropa vzhledem k alarmujícímu nárůstu neonacistických politických stran a antisemitských incidentů a to i včetně Maďarska.

www.prvnizpravy.cz

Klíčová slova: Izrael  | judaismus  | sionismus
4363 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Aktuálně nejčtenější
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny