„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Okamura se odkopal: Je iluminát?

Autor: Adam B. Bartoš | Publikováno: 5.5.2013 | Rubrika: U NÁS
Ilustrace

V minulém komentáři jsem psal o tom, kterak je Babišova politická strana ANO 2011 jen dalším chystaným pravdoláskařským podvodem na voličích. Psal jsem také o rozzlobených podnikatelích a miliardářích.

Dalším z rozzlobených podnikatelů je i Tomio Okamura. Třebaže si ho lze za některé názory (a odvahu je říkat) vážit (jako když se třeba v době bátoriády zastal Ladislava Bátory), jeho počínání sleduji s opatrností. Co když je to celé jen hra?

Jeho nejnověji ohlášená iniciativa se pak zdá veškeré mé dosavadní pochybnosti potvrzovat. Tomio Okamura totiž chystá politické hnutí s příznačným názvem Úsvit. Úsvit přímé demokracie. Ale zkráceně o něm mluví jako o Úsvitu.

Už jen ten název by nás měl trknout do očí. Ačkoli to bude popírat, inspiruje se Okamura zjevně názvem oblíbené řecké pravicové strany Zlatý úsvit (angl. Golden Dawn). Ale proč se pravicová strana v Řecku jmenuje podle jednoho z hermetických řádů? Proč si za své jméno zvolila termín, který patří do svobodného zednářství? A proč si ho zvolil i Okamura?

Profesor Milan Nakonečný ve své knize "Novodobý český hermetismus" popisuje Zlatý úsvit jako "nejvýznamnější anglický a patrně světový hermetický řád, jehož programem bylo studium všech druhů hermetismu."

U jeho počátků stál zednář W. W. Westcott, založen byl roku 1888 v Londýně, ale vztahuje se přirozeně k mnohem starším esoterickým tradicím, protože vycházel ze zednářských a rosekruciánských idejí. Členem řádu bylo mnoho známých postav (Meyrink, Yeats, Stoker, Wilde, Roosevelt či zakladatelka Teosofické společnosti Blavatská), stejně jako neblaze proslulý Aleister Crowley. Zasvěcenci se v řádu zabývali magií, kabbalou, astrologií či alchymií. Od Zlatého úsvitu se později odštěpilo další hnutí - Thule...

Ale pojďme ještě dále: The Golden Dawn se někdy překládá nejen jako Zlatý úsvit, ale i jako Jitřenka.

A Jitřenka (jitřní hvězda, Venuše) je jen jiný název pro Lucifera. Světlonoše. Předkřesťanští astrologové nazývali planetu Venuši Luciferem.

Je to pořád dokola: Lucifer. Světlonoš. Osvícený. Osvícenství. Ilumináti.

Není divné, když Okamura pro svůj projekt zvolí název velmi podobný jednoznačně zednářskému Zlatému úsvitu?

Někdo by mohl namítnout, že Úsvit není totéž co Zlatý úsvit, že úsvit je běžné neutrální slovo. Jenže v politice se nic neděje náhodou a nebývá obvyklé, aby někdo pojmenoval své politické hnutí slovem, které má jasné esoterické konotace.

ZASE DALŠÍ SOROŠOVINA

Co je však ještě vážnější, je politický cíl, který si Úsvit vytkl. "Cílem hnutí je prosazení změny politického systému v České republice směrem k přímé demokracii," píše se v první tiskové zprávě.

Veškeré dosavadní pokusy o přímou demokracii v ČR pocházely z havlistických či kryptohavlistických pozic. Na Okamurově současném projektu proto není nic nového, nic unikátního - je to jen už několikátý pokus v řadě o nahrazení parlamentní zastupitelské demokracie.

Prakticky totiž slibuje podporovat to samé, o co se skrze různé iniciativy a NGO´s snaží už roky Soros a další, jako například zavedení přímé volby poslanců (například zde - http://www.primavolbaposlancu.cz/).

Podle Okamury je jediným úkolem hnutí "spojovat a podporovat osobnosti z celého spektra společnosti a politiky, regionální hnutí, sdružení a aktivisty, jejichž hlavním cílem pro nadcházející volby je prosazení změny ústavy ve smyslu přímé demokracie". Dodává také, že "cílem hnutí není účastnit se koaličních vlád, ale Hnutí podpoří takovou vládu, která společně s ním prosadí ústavní změny směrem k přímé demokracii." Jako bychom slyšeli Karla Janečka, který sice nechce zakládat žádnou politickou stranu, ale usiluje o změnu volebního systému a podpoří všechny, kteří usilují o totéž, co on.

A když jsme u toho, nebyl to snad Karel Janeček, kdo se na jednom ze svých mítinků nechal slyšet, že podpoří vznik dvou nových stran - jedné levicové a druhé pravicové? Nemohl by tou pravicovou stranou být Okamurův Úsvit, byť se zatím tváří pouze jako hnutí?

I následné tvrzení, že "Hnutí Úsvit se neřadí napravo ani nalevo - prosazuje pouze principiální změny politického systému", jako bychom už tak nějak důvěrně znali.

KOHOUT OHLAŠUJE ÚSVIT

Tomio Okamura by na to asi řekl, že jsem zcela vedle, protože Úsvit nijak nesouvisí s řeckým Zlatým úsvitem, potažmo se zednáři, Jitřenkou a Luciferem, neb je Hnutí inspirováno pouze "myšlenkami ústavní reformy podle knihy Úsvit, jejímž autorem je ekonom Pavel Kohout".

To ale nic nedokazuje. Můžeme se stejně tak ptát, proč Kohout nazývá svou knihu právě Úsvit? Nepatří také do stejné skupiny lidí?

Sám o své knize tvrdí, že jím propagované myšlenky nejsou nové, pouze "tlumočí názory autorů, mezi něž patří Benjamin Franklin, George Washington, Charles Montesquieu a další." Je to jenom náhoda, že všichni jím jmenovaní pánové nosili zednářskou zástěru?
A je to jen náhoda, že oznámení o založení hnutí dostala média tiskovou zprávou ze dne 30. dubna, tedy na den, kdy se "pálí čarodějnice" a kdy začíná noc, která má jistý magický význam?

Webové stránky Hnutí ještě neexistují (prezentace se prý připravuje), ale už nyní je možné leccos vypozorovat z webové stránky Pavla Kohouta (http://www.novaustava.cz/), na kterých prezentuje svoji novou knihu (mimochodem s vydařenými expresionistickými ilustracemi, trochu připomínajícími silně esoterický a iluminátský film Metropolis režiséra kabalisty Fritze Langa). Už na první pohled je jasné, že Úsvit je větší projekt a že nemůže jít jen o knihu, kterou se inspiroval Okamura. "Úsvit" je více než kniha a byl jím už ve chvíli, kdy Kohout knihu vydával. Kohoutovi jde o zavedení amerického politického systému v ČR, což se podle něho "bohužel nestalo ani po roce 1918 ani po roce 1989."

Připomeňme ještě podivnosti kolem samotného Okamury, jeho vystupování proti Václavu Klausovi a snahu zažalovat Klause za amnestii, s čímž přišel Okamura jako první, ale dokončil to až Karel Janeček. Jistě ne náhodné bylo vyřazení Okamury z boje o křeslo prezidenta - mnohem spíše šlo o předem domluvený postup, aby Okamura získal aureolu oběti a pověst muže nepohodlného systému, což bude důležité právě třeba ve chvíli, kdy oznámí, že své Hnutí Úsvit přemění na politickou stranu a půjde s ní do voleb.

A najdeme i řadu dalších nejasností, které Okamuru halí do podivné mlhy - na jednu stranu mediálně vystupuje proti Transparency International (čímž by mohl být řadě lidí včetně mne sympatický), ale zmiňovaný Pavel Kohout přitom sedí ve správní radě české pobočky Transparency International. Opět se můžeme ptát, zda tedy nejde jen o loutkové divadlo pro voliče.

To vše, spolu s ohlášeným založením okultně znějícího hnutí, by nás mělo vést k obezřetnosti.

Okamura možná není, čím se zdá být...

www.prvnizpravy.cz

čtěte také:

Iluminátské umění: Filmová hypnóza

Symbol „victory“ - ďáblovo vítězství?

Mercedes, Super Bowl a okultní poselství

Klíčová slova: zednáři  | Česká republika  | demokracie  | ilumináti
6898 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

FreeGlobe.cz

Člověk málem přišel o hlavu! Zvířeckoprávním aktivistům se protest vymkl z rukou (+ video)Íránský útok na tankery? Japonci zpochybňují americkou a saúdskoarabskou propaganduDvě lesby uřízly malému chlapečkovi… A pak… (+ foto)Googlem ke světovládě? Vyhledávač, po němž se blbne, ale správně volíČetba knih způsobuje změny v mozku!

ePortal.cz

Na Letné umělci lámali čínské hůlky i rdousili ruského plyšového medvěda. Zazářili nahatí Jarda Hutka a Kačka Jacques BursíkováÚnos a znásilnění, které otřáslo Izraelem

euPortal.cz

Podle sluníčkářů imigrace a islám není hrozbou. Ale zpráva odhalila, že islámské teroristické útoky v Evropě vzrostly mezi lety 2007 a 2017 o 725 procent!Armáda potřebuje vrtulníky, nikoliv ale ty předražené z USA. Odborník hovoří

Eurabia.cz

Imigrant z Nepálu podřezal v Itálií Poláka. Polák mu nechtěl totiž dát peníze ...Cikáni pořádají loupežné nájezdy v Itálií již za bílého dne ... Mladý Ital se stal jejich cílem a bojuje o život

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životMilióny obětí podvodu s cholesterolem. Vejce a tučná jídla potřebujeme! Impotence a infarkty v důsledku "zdravé výživy? Kudy z toho? Nespoléhejme na vědce, ale na rozum

euServer.cz

Přesvědčení, že se nemáme starat o vlastní komunitu, ale o trpící menšiny z celého lidstva bez ohledu na to, proč trpí, a zda není lépe jim pomoci, aby si pomohli sami, je přesvědčení nesmyslnéZtrapní se Vojtěch Filip jako přízemní lhář? Filip drží rekord v disciplínách, jak skončit v každých volbách hůř, než jeho předchůdce i on sám v těch předchozích, a jak se z debaklů vylhat na cizí konto

ParlamentniListy.cz

Erik Best a Milion chvilek: Čapí hnízdo? O to nejde. Pravdu hledejte jindePamatujete intervence? ČNB nyní podle Markéty Šichtařové chystá ještě větší hloupost
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny