„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Češi potvrzují, že jsou chytrým národem!

Autor: redakce | Publikováno: 26.4.2013 | Rubrika: ZISKY & ZTRÁTY
Ilustrace

Po pečlivě řízené akci investičních bank a bank drahých kovů došlo počínaje 12. dubnem k bezprecedentnímu útoku na zlato přes papírové kontrakty.

Na Comexu byl během dvou dnů prodán 1 milion kontraktů na budoucí dodávku zlata, což přesahuje celosvětovou roční produkci o 12 %. To je samozřejmě možné dělat jen s virtuálním neexistujícím kovem.

Odliv hráčů z papírového trhu vyústil po celém světě v neuvěřitelné nákupy fyzického investičního zlata a stříbra. Dalším důsledkem je dělení ceny papírového kontraktu na zlato (ten se může dostat až na nulu) a fyzického zlata (které svou hodnotu drží). Potvrzuje se skutečnost, že nedůvěra lidí ve finanční systém po Kypru roste.

Švýcarská UBS hlásí u přepážek s prodejem investičního zlata a stříbra několikaodinové fronty, stejně tak jako kanadská Scottia Mocatta. Japonci také stojí na zlato fronty a stejný stav potvrzuje Hongkong. Evropští, američtí a asijští obchodníci se zlatem navyšují minimální objednávky, prodlužují dodací termíny a berou objednávky jen oproti 100% platbě. Rafinérie zvyšují ceny za fyzické dodávky a premie rostou.

Také Češi potvrzují, že finanční gramotnost jim není zcela cizí a chytře stahují z trhu zlaté cihly a mince v době, kdy je investiční zlato na úrovni před dvěma roky. Nejen Asiaté si umí počkat s nákupem a nebojí se nakupovat v době velkých korekcí.

www.zlate-investovani.cz

Klíčová slova: dluhy  | banky  | peníze
5312 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Aktuálně nejčtenější
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny