„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Mediální a pravdoláskařské hyeny opět křičí. Vladimír Remek jako velvyslanec v Moskvě je nejlepší možná volba

Autor: Radim Panenka | Publikováno: 13.4.2013 | Rubrika: U NÁS
Ilustrace

Zásahem do obměny na postu mimořádného a zplnomocněného velvyslance České republiky v Ruské federaci prezident Miloš Zeman opět prokázal, že mu záleží na prosazování našich národních zájmů a rozvíjení dobrých vztahů s naším důležitým partnerem. Proto na tento post v Moskvě navrhl současného nestranického europoslance a slavného (a také jediného) českého kosmonauta Vladimíra Remka.

Muchlování s dalajlamou a eurounijní kotlík

Různé mediální a pravdoláskařské spolky a hyeny opět zatroubily to útoku. Tato volba se jim pochopitelně nelíbí. Jejich představa je totiž taková, aby v Moskvě seděl nějaký „jejich“ člověk. Někdo, kdo Rusko, Rusy a všechno ruské nenávidí a bude to tam náležitě s opovržením dávat najevo. Skutečnost je ovšem taková, že ten hysterický křik je správný. Je pro nás ukazatelem, že prezident Zeman vybral správně.

Dalo by se to používat skoro jako vzor. Cokoli se havlistům nelíbí je pro vlastenecky orientované občany jasným ukazatelem, že jde krok správným směrem. Nebo se pletu? ONI se chtějí muchlovat s dalajlamou, který kdyby Tibetu skutečně vládl, bude se chovat jako despotický diktátor, pro kterého jsou obyčejní lidé lůza. ONI lezou do všech myslitelných otvorů sudetským Němcům a jejich organizacím, přitom to jsou Henleinovi pohrobci, kteří se nikdy nezřekli majetkových nároků v naší zemi. ONI po vzoru svého zemřelého vůdce schvalují vražedné a zločinné bombardování Jugoslávie v roce 1999. ONI by naši zemi nejraději rozpustily v zapáchajícím eurounijním kotlíku a z českých zemí udělali jakýsi evropský region či německou spolkovou zemi. Ano, s čímkoli ONI nesouhlasí, je zpravidla pro Českou republiku správné a naopak.

Nesouhlas havlistů - nejlepší Remkova reference

Ale zpět k Vladimíru Remkovi. Existují snad nějaké racionální důvody, proč by se českým velvyslancem v Moskvě neměl stát? Remek už v Rusku působil v letech 2002 – 2004 jako vedoucí obchodně-ekonomického úseku a obchodní rada na naší ambasádě. Dvakrát byl jako nezávislý zvolen za člena Evropského parlamentu, kde je součástí delegace EU – Rusko. Je držitelem řady ocenění, mezi jinými dostal i medaili Za zásluhy od tehdejšího ruského prezidenta Dmitrije Medveděva. Ruské kruhy k němu chovají velký obdiv a úctu, má významnou autoritu i nepřeberné množství kontaktů.

V České republice pro ambasadorský post v Moskvě snad neexistuje nikdo povolanější. A konečně poslední, rozhodně nikoli nevýznamná, kvalifikace: zemští škůdci z médií a pražské kavárny s tím zásadně nesouhlasí. Lepší referenci by si Vladimír Remek přát nemohl.

http://forum.valka.cz/attachments/11345/remek.jpg

http://euserver.parlamentnilisty.cz

Klíčová slova: pravdoláska  | domácí politika  | Česká republika  | Rusko
6200 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Aktuálně nejčtenější
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny