„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Horror! Tak popisuje dobře informovaný novinář z Buenos Aires nového papeže

Autor: Marcelo González | Publikováno: 30.3.2013 | Rubrika: VE SVĚTĚ
Ilustrace

 

Máme mnoho přátel po celém světě, včetně drahé Argentinské republiky. A tak jsme požádali ctěného přítele Marcela Gonzáleze, Panorama Catolico Internacional, který zná argentinskou církev jako své boty, aby nám poslal zprávu o novém papeži. Tady je:

Horror! Ze všech nemyslitelných kandidátů byl Jorge Mario Bergoglio pravděpodobně ten nejhorší. Ne proto, že otevřeně hlásá učení odporující víře a mravům, ale proto, že soudě podle jeho působení v roli arcibiskupa Buenos Aires, má víru a morálku za irelevantní.

Je zapřisáhlým nepřítelem tradiční mše, povoluje pouze její imitace provozované nepřáteli starodávné liturgie. Pronásledoval každého kněze, který se snažil nosit kleriku, šířil s plným nasazením víru, nebo prostě projevil zájem o Summorum Pontificum.

Známá je jeho nekonzistentnost (občasná nesrozumitelnost jeho proslovů a kázání), zvyk používat hrubé, demagogické a nejednoznačné výrazy; není možné říci, že jeho magisterium je heterodoxní, ale spíše neexistující, tak je matoucí.

Jeho buenosaireskou suitu, s výjimkou několika duchovních, nelze charakterizovat jednáním právě ctnostným. Někteří jsou vážně podezřelí z morální nevychovanosti.

Nepromeškal žádnou příležitost pro zapůjčení své katedrály protestantům, muslimům, židům, a dokonce i partyzánským skupinám ve jménu nemožného a zbytečného mezináboženského dialogu. Je proslavený svým setkáním s protestanty v aréně Luna Park, kde spolu s kazatelem Papežského domu Ranierem Cantalamessou přijal "požehnání" od protestantského ministra ve společném aktu uctívání, v němž prakticky akceptoval platnost "pravomoci" TV-pastorů.

Tato volba je nepochopitelná: není polyglot, nemá žádné kuriální zkušenosti, nezáří svou svatostí, ztrácí se v doktríně a liturgii, nebojoval proti potratům a jen velmi slabě proti homosexuálnímu "manželství" (schválenému prakticky bez odporu ze strany biskupství), nemá žádné vychování k uctění Papežského trůnu. Nikdy nebojoval za nic jiného, než za udržení moci.

To opravdu nemůže být to, co chtěl pro církev Benedikt. Nezdá se, že by měl některou z podmínek požadovaných pro pokračování v jeho práci.

Kéž Bůh pomůže své církvi. Vždy je třeba vzít v úvahu, přestože je to lidsky těžké, možnost konverze… a přesto nás budoucnost děsí.

 

Arcibiskup Buenos Aires vkleče přijímá požehnání od protestantského ministra

Arcibiskup Buenos Aires vkleče přijímá "požehnání od protestantského ministra, Buenos Aires 2006

Zdroj: Rorate-Caeli

http://www.monarchista.cz

čtěte také:

František Pokorný?

Zlověstná radost kardinála Mahonyho

Přichází s Františkem I. i soumrak papežství a další vlna progresivně pojatých změn?

Klíčová slova: církev
5763 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Aktuálně nejčtenější
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny