„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Horror! Tak popisuje dobře informovaný novinář z Buenos Aires nového papeže

Autor: Marcelo González | Publikováno: 30.3.2013 | Rubrika: VE SVĚTĚ
Ilustrace

 

Máme mnoho přátel po celém světě, včetně drahé Argentinské republiky. A tak jsme požádali ctěného přítele Marcela Gonzáleze, Panorama Catolico Internacional, který zná argentinskou církev jako své boty, aby nám poslal zprávu o novém papeži. Tady je:

Horror! Ze všech nemyslitelných kandidátů byl Jorge Mario Bergoglio pravděpodobně ten nejhorší. Ne proto, že otevřeně hlásá učení odporující víře a mravům, ale proto, že soudě podle jeho působení v roli arcibiskupa Buenos Aires, má víru a morálku za irelevantní.

Je zapřisáhlým nepřítelem tradiční mše, povoluje pouze její imitace provozované nepřáteli starodávné liturgie. Pronásledoval každého kněze, který se snažil nosit kleriku, šířil s plným nasazením víru, nebo prostě projevil zájem o Summorum Pontificum.

Známá je jeho nekonzistentnost (občasná nesrozumitelnost jeho proslovů a kázání), zvyk používat hrubé, demagogické a nejednoznačné výrazy; není možné říci, že jeho magisterium je heterodoxní, ale spíše neexistující, tak je matoucí.

Jeho buenosaireskou suitu, s výjimkou několika duchovních, nelze charakterizovat jednáním právě ctnostným. Někteří jsou vážně podezřelí z morální nevychovanosti.

Nepromeškal žádnou příležitost pro zapůjčení své katedrály protestantům, muslimům, židům, a dokonce i partyzánským skupinám ve jménu nemožného a zbytečného mezináboženského dialogu. Je proslavený svým setkáním s protestanty v aréně Luna Park, kde spolu s kazatelem Papežského domu Ranierem Cantalamessou přijal "požehnání" od protestantského ministra ve společném aktu uctívání, v němž prakticky akceptoval platnost "pravomoci" TV-pastorů.

Tato volba je nepochopitelná: není polyglot, nemá žádné kuriální zkušenosti, nezáří svou svatostí, ztrácí se v doktríně a liturgii, nebojoval proti potratům a jen velmi slabě proti homosexuálnímu "manželství" (schválenému prakticky bez odporu ze strany biskupství), nemá žádné vychování k uctění Papežského trůnu. Nikdy nebojoval za nic jiného, než za udržení moci.

To opravdu nemůže být to, co chtěl pro církev Benedikt. Nezdá se, že by měl některou z podmínek požadovaných pro pokračování v jeho práci.

Kéž Bůh pomůže své církvi. Vždy je třeba vzít v úvahu, přestože je to lidsky těžké, možnost konverze… a přesto nás budoucnost děsí.

 

Arcibiskup Buenos Aires vkleče přijímá požehnání od protestantského ministra

Arcibiskup Buenos Aires vkleče přijímá "požehnání od protestantského ministra, Buenos Aires 2006

Zdroj: Rorate-Caeli

http://www.monarchista.cz

čtěte také:

František Pokorný?

Zlověstná radost kardinála Mahonyho

Přichází s Františkem I. i soumrak papežství a další vlna progresivně pojatých změn?

Klíčová slova: církev
4814 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

FreeGlobe.cz

OSN si bere do úst fotbalistu Messiho a hraje po bolševicku na prachsprostou závist (+ foto)Člověk málem přišel o hlavu! Zvířeckoprávním aktivistům se protest vymkl z rukou (+ video)Íránský útok na tankery? Japonci zpochybňují americkou a saúdskoarabskou propaganduDvě lesby uřízly malému chlapečkovi… A pak… (+ foto)Googlem ke světovládě? Vyhledávač, po němž se blbne, ale správně volí

ePortal.cz

Kdy přijde znárodňování k nám?Cítíte ten rozdíl?

euPortal.cz

Michal Semín i Ladislav Jakl jsou lidsky velmi tolerantní a mírumilovné lidi, kteří si své užili za komunistického režimu a dnes se důvodně obávají, že opět nastává doba politického útiskuPolitruci vtrhli do škol: Týdny mediální nenávisti. Na naše děti si troufnou. Kdo jim to dovolil? Co takhle se učit matiku a češtinu? Soudruzi z Člověka v plísni by to potřebovali

Eurabia.cz

Google manipuluje a cenzuruje ovšem českým bojovníkům proti manipulacím to nevadíSkupina muslimských uprchlíků několik hodin znásilňovala německou dívku a nevidí v tom nic špatného

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životMilióny obětí podvodu s cholesterolem. Vejce a tučná jídla potřebujeme! Impotence a infarkty v důsledku "zdravé výživy? Kudy z toho? Nespoléhejme na vědce, ale na rozum

euServer.cz

Přesvědčení, že se nemáme starat o vlastní komunitu, ale o trpící menšiny z celého lidstva bez ohledu na to, proč trpí, a zda není lépe jim pomoci, aby si pomohli sami, je přesvědčení nesmyslnéZtrapní se Vojtěch Filip jako přízemní lhář? Filip drží rekord v disciplínách, jak skončit v každých volbách hůř, než jeho předchůdce i on sám v těch předchozích, a jak se z debaklů vylhat na cizí konto

ParlamentniListy.cz

Ticho! Jste hloupá! Skoro zalezli pod stůl! Na*raná Černochová o půlnoci explodovala. A bylo strašně zle Jste mladý, to dostudujete. Schillerová drsně vytřela podlahu s Ferjenčíkem. A tím spustila peklo
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny