„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Horror! Tak popisuje dobře informovaný novinář z Buenos Aires nového papeže

Autor: Marcelo González | Publikováno: 30.3.2013 | Rubrika: VE SVĚTĚ
Ilustrace

 

Máme mnoho přátel po celém světě, včetně drahé Argentinské republiky. A tak jsme požádali ctěného přítele Marcela Gonzáleze, Panorama Catolico Internacional, který zná argentinskou církev jako své boty, aby nám poslal zprávu o novém papeži. Tady je:

Horror! Ze všech nemyslitelných kandidátů byl Jorge Mario Bergoglio pravděpodobně ten nejhorší. Ne proto, že otevřeně hlásá učení odporující víře a mravům, ale proto, že soudě podle jeho působení v roli arcibiskupa Buenos Aires, má víru a morálku za irelevantní.

Je zapřisáhlým nepřítelem tradiční mše, povoluje pouze její imitace provozované nepřáteli starodávné liturgie. Pronásledoval každého kněze, který se snažil nosit kleriku, šířil s plným nasazením víru, nebo prostě projevil zájem o Summorum Pontificum.

Známá je jeho nekonzistentnost (občasná nesrozumitelnost jeho proslovů a kázání), zvyk používat hrubé, demagogické a nejednoznačné výrazy; není možné říci, že jeho magisterium je heterodoxní, ale spíše neexistující, tak je matoucí.

Jeho buenosaireskou suitu, s výjimkou několika duchovních, nelze charakterizovat jednáním právě ctnostným. Někteří jsou vážně podezřelí z morální nevychovanosti.

Nepromeškal žádnou příležitost pro zapůjčení své katedrály protestantům, muslimům, židům, a dokonce i partyzánským skupinám ve jménu nemožného a zbytečného mezináboženského dialogu. Je proslavený svým setkáním s protestanty v aréně Luna Park, kde spolu s kazatelem Papežského domu Ranierem Cantalamessou přijal "požehnání" od protestantského ministra ve společném aktu uctívání, v němž prakticky akceptoval platnost "pravomoci" TV-pastorů.

Tato volba je nepochopitelná: není polyglot, nemá žádné kuriální zkušenosti, nezáří svou svatostí, ztrácí se v doktríně a liturgii, nebojoval proti potratům a jen velmi slabě proti homosexuálnímu "manželství" (schválenému prakticky bez odporu ze strany biskupství), nemá žádné vychování k uctění Papežského trůnu. Nikdy nebojoval za nic jiného, než za udržení moci.

To opravdu nemůže být to, co chtěl pro církev Benedikt. Nezdá se, že by měl některou z podmínek požadovaných pro pokračování v jeho práci.

Kéž Bůh pomůže své církvi. Vždy je třeba vzít v úvahu, přestože je to lidsky těžké, možnost konverze… a přesto nás budoucnost děsí.

 

Arcibiskup Buenos Aires vkleče přijímá požehnání od protestantského ministra

Arcibiskup Buenos Aires vkleče přijímá "požehnání od protestantského ministra, Buenos Aires 2006

Zdroj: Rorate-Caeli

http://www.monarchista.cz

čtěte také:

František Pokorný?

Zlověstná radost kardinála Mahonyho

Přichází s Františkem I. i soumrak papežství a další vlna progresivně pojatých změn?

Klíčová slova: církev
4707 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

FreeGlobe.cz

Chaluhy, třeste se! Bílí dredaři ve skutečnosti šíří rasismus. Taková je dikce nového stupně politické korektnosti (+ foto)Ruské špičky: USA nemají prostředky k nátlaku na politiku RuskaEuroopilec Juncker si užívá za naše peníze! Vůbec se s tím nemazlí. Podívejte se, jak si žije šlechta, poddaníBrutalita francouzské policie. Milovníci demokracie mlčí, není to v Rusku (+ foto)Neuvěřitelná epidemie útoků kyselinou! Policie si neví rady. Další kulturní obohacení Evropy

ePortal.cz

Jan Palach nebyl hrdina. To opravdu neRazítkovací mánie snad nikdy neskončí

euPortal.cz

Migranti položili na koleje dřevěné hole a kameny...Brutalita francouzské policie. Milovníci "liberální demokracie" mlčí, podívejte se na šokující záběry

Eurabia.cz

Být Zelený je diagnoza. Za vražedným šílenstvím uprchlíku v Rakousku nestojí jejich kultura, ale mužstvíFrancouzské GESTAPO chránící multikulturní režim střílí protestujícím lidem do zad. V Bordeaux těžce zranili prchajícího hasiče

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

euServer.cz

Bandera se prokazatelně 13x tajně setkal s představiteli CIA. Například: 22.3.1950 v Hamburku, 17.5.1950 s CIA, 7.5.1951 na letecké základně USA ve Wiesbadenu...Přemrštěné náklady nekončící války mohou vést k tomu, že Spojené státy budou muset překonat pocit ponížení a z Afghánistánu se stáhnou. Už dnes Čína, Rusko a Indie přebírají v oblasti politickou inciativu

ParlamentniListy.cz

Ruský špion v tramvaji. Politik Václav Moravec, tvrdohlavý Pospíšil. A Respekt jako Gustáv Husák... Soukup ohlásil vstup do politiky a pak se s Ovčáčkem totálně odvázaliMocným se hroutí pilíře jejich pravd, v panice se chovají přesně podle Orwella. Doktorka Salminen o „sovětském výkladu dějin“
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny