„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Potvrzeno: Americký čtvrtý ústavní dodatek definitivně mrtev

Autor: Kurt Nimmo | Publikováno: 27.3.2013 | Rubrika: OBČANSKÉ SVOBODY
Ilustrace

V úterý Nejvyšší soud Spojených států amerických vykuchal čtvrtý dodatek Ústavy Spojených států. Soud rozhodl hlasováním 5:4, že občané nemohou napadnout vládní zákony o odposlouchávání, konkrétně protiústavní Foreign Intelligence Surveillance Act (FISA, v překladu „zákon o špehování zahraničních agentů“, který se však vztahuje i na občany Spojených států) z roku 1978, a také novější dodatky zákonu FISA z roku 2008.

Podle soudce Samuela Alito, milióny Američanů nemohou nadále očekávat, že se vláda bude držet Ústavy a zabrání Národní bezpečnostní agentuře (National Security Agency, NSA) v provádění masového dozoru (Pozn. překladatele: odposlouchávání všeho myslitelného) nad Američany.

Poté, co v prosinci 2010 soud rozhodl, že odposlechy bez soudního příkazu prováděné NSA  jsou nezákonné, ustanovila minulý srpen americká vláda tzv. “imunitu plynoucí ze suverenity”, když se devátý soudní obvod v San Fracisku odmítl zabývat žalobou Islámské nadace Al Haramain na prezidenta Obamu.

FISA je pro vládu téměř dokonalé schéma. Dovoluje FISC (Foreign Intelligence Surveillance Court, v překladu zhruba Soud pro dozor nad zahraniční špionáží, který uděluje svolení k špehování na podezřelé zahraniční agenty) razítkovat jako na běžícím pásu žádosti o špehování na údajné teroristy (Ministerstvo spravedlnosti tvrdí, že v Americe je přes milión teroristů). Federálové ani nemusí identifikovat cíl a mohou zahájit špehování o týden dřív, než o povolení požádají vyplněním soudní FISA žádosti. Špehování navíc může pokračovat i v nepravděpodobném případě, že je žádost zamítnuta, a je podáno odvolání proti zamítnutí žádosti.

Po útocích 11. září 2001 Kongres schválil Patriot Act. Ten umožňuje federálním agentům psát si svoje vlastní povolení k prohlídce, což je v rozporu se čtvrtým dodatkem Ústavy a zároveň v podstatě činí FISA žádosti o povolení k prohlídce – které jsou samy o sobě protiústavní – zbytečnými.

“FISA dává vládě nekontrolovanou autoritu špehovat všechny Američany, kteří komunikují s jakoukoliv zahraniční osobou, což je jasným přečinem proti čtvrtému dodatku Ústavy,” napsal v prosinci Andrew Napolitano. “Právo na soukromí je přirozeným lidským právem. Jeho zahrnutí v Ústavě z větší části bránilo Americe transformovat se do Východního Německa.”

Alitovy argumenty vycházejí z faktu, že FISA je tajným soudem. “Respondenti nemají žádné skutečné povědomí o vládním §1881a a jeho praktikách. (Pozn. redakce: protože je tajný!) Namísto toho respodnenti pouze spekulují a vytvářejí předpoklady o tom, že jejich komunikace s lidmi ze zahraničí bude získána pod §1881a,” napsal.

K Alitovi se připojil i předseda Nejvyššího soudu John Roberts a soudci Anthony Kennedy, Antonin Scalia a Clarence Thomas. Soudci Stephen Breyer, Ruth Bader Ginsburg, Elena Kagan a Sonia Sotomayor s rozhodnutím nesouhlasili.

Úterní rozhodnutí definitivně skoplo právo na ochranu před neopodstatněným prohledáváním a zabavováním, kterým je čtvrtý dodatek Ústavy, hluboko do propadliště dějin. Znamená to, že jsme o krok blíž k tomu stát se Východním Německem, kde Stasi beztrestně prováděla masový dozor nad svými občany (dojnými krávami, Pozn. redakce).

Stasi však byla staromódní. Moderní státní permanentní high-tech dozor je nekonečně efektivnější a bude použit k monitorování politických názorů všech Američanů v masovém měřítku – a následně i k persekuci a eliminaci těch, kteří budou pro status quo představovat hrozbu.

Napsal: Kurt Nimmo; Infowars.com, 28. března 2013

www.reformy.cz

čtěte také:

Kongres se chystá zrušit šestý dodatek Ústavy Spojených států

Stockman: Ron Paul má pravdu, naším problémem je Federální rezerva

Italské noviny: Merah byl agentem francouzské tajné služby

Klíčová slova: USA  | světovláda  | technologie  | terorismus  | NWO  | válka
4268 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

FreeGlobe.cz

V budoucnu bude genetická zbraň schopna vyhlazovat určité národnostiŠílená hysterie feministek. Zmlátily lidský plod tyčí a pak ho zapálily (+ video)Anarchista chtěl podpálit středisko pro nelegální imigranty! (+ foto)Zoufalí Katalánci zaútočili na středisko pro uprchlíky (+ video)Důvod k válce? Američané se opravdu hodně snaží. Írán prý porušoval smlouvu před její platností (+ foto)

ePortal.cz

Palestinský kult smrtiČulík, Kartous a elfové, praporečníci nové totality

euPortal.cz

Myslet si, že lze omezit terorismus v Evropě omezením nábojů v zásobníku pro bezúhonné lidi, může jen šílenecKdysik bylo BBC a Svobodna Evropa, dneska su blogy a fejkoweby

Eurabia.cz

Muslimové terorizují Anglií, protože po nich chtějí, aby se integrovali. Až Anglie konvertuje na islám teror ustane Socialisté usilovně pracují na odstranění Salviniho a obnovení přílivu masy afrických uprchlíku do Itálie a Evropy

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Otázka nejen pro pražskou smečku: Co je demokratičtější?Jak daleko je Milion chvilek od demokracie a jak blízko má k fašizmu

ParlamentniListy.cz

„Konec světa.“ Exprezident Klaus o Gretě, EU a klimatu. Chystá se akce profesorů se vzkazem: Klimatická krize neníPrasárna! Šmarda kopnul Babiše za minulost a naznačil budoucnost
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny