„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Tváří v tvář Armagedonu, který je skrýván pomocí mediálních lží

Autor: Dr. Paul Craig Roberts | Publikováno: 22.3.2013 | Rubrika: ZISKY & ZTRÁTY
Ilustrace

Ceny zlata a stříbra v období vlády Bushe i Obamy výrazně narostly a odrazily ztrátu kupní síly amerického dolaru. Poslední téměř dva roky  se daří FEDu a na něm závislým bankám udržet cenu zlata kolem hladiny 1750 USD. Dosahují toho prodejem nekrytých krátkých pozic na papírovém spekulativním trhu zlata.

Existují však dva trhy zlata. Jeden je trh fyzického investičního zlata pro jednotlivce a centrální banky. Neustále rostoucí poptávka po fyzickém investičním zlatu ukazuje na rostoucí cenu fyzického zlata (zlaté cihly a investiční zlaté mince).

Druhý trh je spekulativní papírový trh, na kterém finanční instituce sázejí na budoucí cenu zlata. Tím, že na trh umístí obrovské množství prodejních příkazů, může být potom tento trh použit na udržení a potlačení růstu cen na fyzickém trhu zlata. FED, který může tisknout peníze v neomezeném množství, může potom pokrýt jakoukoliv ztrátu, kterou jeho agenti utrpí v papírových kontraktech.

Pro politiku nízkých úrokových sazeb je důležité cenu fyzického zlata držet nízko. Jestliže ceny zlata a stříbra budou pokračovat ve svém růstu ve vztahu k americkému dolaru, FED nedokáže udržet vysoké ceny dluhopisů a jejich nízké úrokové sazby. Jestliže dojde i uvědomění skutečnosti, že dolar ve vztahu ke zlatu ztrácí hodnotu, cena aktiv denominovaných v dolarech začne také klesat, včetně dluhopisů. Když dolar ztratí hodnotu, FED ztrácí kontrolu na úrokovými sazbami a americká finanční bublina praskne s ohromnými finančními náklady a dopady.

Proto, aby se předešlo tomuto Armagedonu, snaží se FED spolu se svými bankami-agenty držet a řídit cenu zlata.

Tato akce je jen dočasným řešením a jak bude FED pokračovat v tvorbě stále více dolarů, cena zlata se nakonec vymkne kontrole stejně tak jako úrokové sazby a inflace.

FEDu se podařilo vytvořit dokonalou bouři, která dokáže pohltit USA a možná celý západní svět.

zdroj: Paul Crag Roberts

Dr. Roberts byl náměstkem ministra financí pro hospodářskou politiku za vlády prezidenta Reagana. Přednáší na celé řadě univerzit a přispíval do Wall Sreet Journal a časopisu Business Week.

http://www.investicni-zlato-tv.cz

Klíčová slova: Wall Street  | dluhy  | banky  | peníze
5590 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Aktuálně nejčtenější
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny