„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Teorie komplotu

Autor: odjinud | Publikováno: 14.3.2013 | Rubrika: ZA OPONOU
Ilustrace

Ve Francii a Německu máme stanici Arte. Je to vlastně, vzhledem k náboženství mnoha zaměstnanců, židovská televize. Každoročně Arte připraví celovečerní program, zesměšňující zastánce myšlenky, že nám vládnou nějací mocní ve stínu (5.2.2013 - lesb. Caroline Fourest). Jenže chybí důkaz o tom, že nevládnou.
 
Teď nás televize krmí zprávami, že našli ve zmraženém jídle s trochou hovězího značky Findus - maso koňské. Taková neuvěřitelná událost!! Jsou toho i plné noviny. Zprávy pro lid, který nemá vlastní úsudek.
 
Vlastně to není žádná událost. Kdo nemá čas nebo kuráž si připravit vlastní oběd, nemůže se divit, že neví, co jí. Těm nahoře to nevadí, ti mají své dodavatele kvalitní stravy.
 
Aspoň mají novináři něco, co prostého čtenáře zaujme, protože o tom, co by měl skutečně vědět, se psát nesmí. Pro případ, že by se něčeho zakázaného doslechl, existuje zesměšňující výraz "konspirativní teorie". Dva příklady: letadlo nenarazilo do Pentagonu, vlády dostávají pokyny seshora. Který z nich je teorie a který je fakt?
 
Současně s koňským masem, běží zpráva o tom, že po týdnu diskusí a plamenných řečí ve dne v noci (někdy tam bylo jen pár lidí), parlament konečně přijímá zákon, povolující homosexuálům se ženit a adoptovat děti.
 
Předcházely tomu obří demonstrace po celé Francii, snad 800 tisíc v Paříži. Umíte si představit průvod téměř milionu lidí? Obrovská většina národa je proti přijetí takového zákona. A co dělá vláda? Trvá na svém.
 
Befel ist befel, říkalo se za německé okupace. Vláda musí poslechnout. Podobný zákon právě přijala Anglie, jiné země to už mají za sebou. Vládnou nám tedy mocní v pozadí? Máme skutečně demokracii? Kdo rozhodoval o kandidátech do našich voleb?
 
Už dávno k volbám nechodím, protože je vždy zvolen ten, kdo bude poslouchat. Jinak to s ním dopadne jak s Miloševičem (země rozmlácena, zavražděn v cele), se Saddamem (podobný osud) atd. Do řady těchto "darebáků" patří i Putin, ale na toho si prozatím moc netroufají.
 
 
 
čtěte také:
 

Klíčová slova: média  | konspirace
3943 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Aktuálně nejčtenější
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny