„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Kongres se chystá zrušit šestý dodatek Ústavy Spojených států

Autor: Kurt Nimmo | Publikováno: 7.3.2013 | Rubrika: OBČANSKÉ SVOBODY
Ilustrace

V reakci na Obamovy imperiální vraždící stroje – jeho letku toulavých dronů – se skupinka senátorů, vedená pokryteckou, státní monopol zbraní podporující, Dianne Feinstein, rozhodla zasadit smrtící úder “paládiu anglické svobody” Sira Williama Blackstona, šestému dodatku Ústavy Spojených států.

Feinstein navrhla “legislativu, která by se ujistila o tom, že droní útoky budou vedeny způsobem, který je konzistentní s našimi hodnotami – vytvoření obdoby FISC (Foreign Intelligence Surveillance Court, v překladu zhruba Soud pro dozor nad zahraniční špionáží, který uděluje svolení k špehování na podezřelé zahraniční agenty) k ustanovení dozoru nad prováděním takových úderů.” Jinými slovy, tajný soud, který bude rozdávat rozsudky smrti vůči Američanům, které vláda označí jako „podezřelé militanty.“

Nezávislý senátor Angus King z Maine popsal (svůj snový, pozn. redakce) scénář, kdy Obamovi imperiální „soudci“ budou jednat za zavřenými dveřmi droního soudu a “přísně tajným způsobem se pokusí prokázat, že ten nebo onen americký občan je nepřátelský bojovník, což by představovalo alespoň … nějakou kontrolu nad aktivitami výkonné moci.”

Ústava Spojených států přitom deklaruje právo na soud s porotou spoluobčanů hned několikrát – v pátém, šestém, sedmém dodatku Ústavy a také v článku 3, sekci 2 původní Ústavy. Anglické obecné právo a Magna Carta roku 1215 (v článku 39) daly sbohem Ordálům (takzvaným „božím soudům“), a v 16. století byla idea poroty jakožto ochrany před neomezenou mocí králů obecně příjímána. Všech 13 původních (amerických) států zahrnulo do svých ústav klauzuli deklarující právo na soud s porotou. Listina lidských práv Virginie z roku 1788 deklarovala právo na “soud s porotou” jako “jednu z největších záruk pro dodržování práv lidu.”

“Považuji [soud s porotou] za jedinou kotvu, která kdy byla lidmi vymyšlena, díky které může být vláda přinucena řídit se principy obsaženými ve své ústavě,” napsal Thomas Jefferson v dopisu Thomasu Painovi. “Deklarací lidských práv, takovou, která zajistí svobodu vyznání, svobodu tisku, svobodu obchodování a ochranu před monopoly, soud s porotou pro všechny případy, bez možnosti obejití habeus corpus (práva na spravedlný soud),” řekl Alexanderu Donaldovi v roce 1788. Předchozí rok napsal Jamesi Madisonovi, že “soudy s porotou jsou pro všechny fakticky posouditelné zákonné záležitosti země (law of the land).”

Moudrost Jeffersona, Madisona, a otců zakladatelů je nyní mrtvá – zjevně nenávratně. Minulý pátek senátor King začal celý proces, když napsal dopis Dianě Feinstein a Saxby Chamblissovi, více-předsedovi republikánské zpravodajské komise, kde se dožadoval, aby Ústava byla ignorována a byla zahájena spolupráce na legislativě k vytvoření tajného a nikomu nezodpovědného soudu, který by poskytoval “soudní posudky” k návrhům droních útokům proti občanům Spojených států.

Barryho loutkaři považují myšlenku tajných soudů vydávajících příkazy k vraždění Američanů za dobrý obchod poté, co Republikáni a Demokrati ze Soudních komisí v Senátu a Kongresu poslali Barrymu dopisy, požadující, aby jejich respektivní komise dostaly přístup k dokumentům Ministerstva spravedlnosti ospravedlňujícím droní útoky. Administrace se snažila kritiky opít rohlíkem tím, že dovolila předem vybraným členům zpravodajských komisí prohlédnout dokumenty noc předtím, než Brennan šel před slyšení, kde ho Barry vybral jako nového šéfa CIA.

Reuters prohlásila, že ACLU (American Civil Liberties Union, česky zhruba Americký svaz pro občanské svobody) a libertariáni “by … pravděpodobně meli problém s” myšlenkou, že vláda může vydávat tajné rozsudky smrti. Geoffrey Robertson, prominentní britský právník se zaměřením na lidská práva odsoudil děsivý koncept “popravy bez soudu” a “mezinárodního zabíjení (které) … porušuje právo na život.”

V Kongresu je však koncept soudu s porotou, kdysi považovaný za nedotknutelný našimi předky, jen o málo víc než dočasný předmět vyjednávání, který nakonec bude vyobchodován, a Ústava, Listina práv a svobod a 800 let obecného práva bude systematicky rozloženo a zahozeno do propadliště dějin.

Infowars.com

Kurt Nimmo

11. února 2013

www.reformy.cz

čtěte také:

Řekněte sýr. Velký bratr se dívá. Šokující fízlovací možnosti současné techniky

Kontrola mysli a Nový světový řád

Fízlovací systém, o kterém se mlčí. Přečtěte si, co všechno o vás mohou vědět

Klíčová slova: USA  | technologie  | tajné služby  | terorismus  | stát  | válka
4943 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

FreeGlobe.cz

Šílená hysterie feministek. Zmlátily lidský plod tyčí a pak ho zapálily (+ video)Anarchista chtěl podpálit středisko pro nelegální imigranty! (+ foto)Zoufalí Katalánci zaútočili na středisko pro uprchlíky (+ video)Důvod k válce? Američané se opravdu hodně snaží. Írán prý porušoval smlouvu před její platností (+ foto)Nebývalá upřímnost na parádě deviantů v Paříži! Zničíme vaši... (+ foto)

ePortal.cz

Palestinský kult smrtiČulík, Kartous a elfové, praporečníci nové totality

euPortal.cz

To je už vážně zvrácené. Pražský primátor Hřib (Piráti), který dal záštitu homosexualistickému festivalu Prague Pride, de facto legitimizuje účast pedofilů na Prague Pride a via facti legitimizuje i pedofilii samotnou Nejvíce šílené tvrzení ministerstva vnitra je, že prý hnutí SPD „kontinuálně a záměrně vyvolávalo dojem, že je majoritní obyvatelstvo České republiky akutně ohroženo imigrací a islamizací"

Eurabia.cz

V Africe masové vyvražďují černoši bělochy a Evropě je to jedno. Začnou brzy vraždit bělochy i v Evropě?Vrchol: uprchlíci si jezdí domů na dovolenou. Odsun!

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Otázka nejen pro pražskou smečku: Co je demokratičtější?Jak daleko je Milion chvilek od demokracie a jak blízko má k fašizmu

ParlamentniListy.cz

Co všechno udělají z člověka dolary! Tomáš Kňourek má jasno, proč Kalenský vyrukoval s novým radikálním opatřením proti „dezinformačním webům“„Pražská kavárna se nad ním ofrňuje, ale oživí vám preference.“ Jiří Paroubek radí ČSSD místo Šmardy nasadit velice známou tvář
Aktuálně nejčtenější
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny