„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

24 znamení, že se celá Amerika začíná podobat Detroitu – hnijící, postindustriální, postapokalyptické pustině

Autor: Přišlo mailem | Publikováno: 19.2.2013 | Rubrika: ZISKY & ZTRÁTY
Ilustrace

Po celá léta se lidé smáli strašnému hospodářskému úpadku Detroitu. No, víš co? Totéž, co se stalo v Detroitu, se nyní děje desítkám dalších komunit po celých Spojených státech. Od pobřeží k pobřeží jsou skvělá, dříve průmyslová města, které se proměnila v hnilobné, postindustriální válečné zóny. Zejména v americkém “rezavém pásu” můžete projíždět městem po městě, které se podobají postapokalyptickým pustinám. V mnoha amerických městech “skutečná” míra nezaměstnanosti dosahuje přes 30 %. Jsou některé komunity, které vám způsobí depresi skoro ihned poté, co se k nim dostanete. Je to skoro, jako kdyby všechny naděje byly nasávány přímo z těchto komunit.

Mezitím byl hospodářský pokles neuvěřitelně tvrdý na finance státní správy a samosprávy po celých Spojených státech. Na rozdíl od federální vlády, nemůže státní správa a samospráva používat Federální rezervní systém pro hraní her s jejich explodujícím zadlužením. Tváří v tvář hrůznému rozpočtovému schodku mnohé obce přijaly “úsporná opatření” ve snaze zamezit červeným číslům ve financích. Napříč celým národem hluboké škrty v rozpočtu zasahují policejní oddělení, hasičské sbory a další základní sociální služby, ale zdá se, že bez ohledu na to, co tyto komunity zkouší, dluh prostě pořád roste.

Takže když zkombinujete hospodářskou beznaděj s drastickými rozpočtovými škrty, co dostanete jsou hordy komunit od pobřeží k pobřeží, které pak vypadají jako Detroit. V dnešním Detroitu je přes 33 000 opuštěných domů, 44 škol, které jsou permanentně zavřené, starosta chce buldozerem srovnat se zemí čtvrtinu města a můžete si doslova koupit dům za jeden dolar v těch nejhorších oblastech. Mnoho lidí si myslí, že je to vtipné a dělají si z Detroitu srandu, ale vůbec neví, že to, co se tam stalo, se brzy začne dít všude.

Je zde 24 znamení, že se celá Amerika začíná podobat Detroitu – hnijící, postindustriální, postapokalyptické pustině…

Druhé nejnebezpečnější město ve Spojených státech – Camden, v New Jersey – se chystá propustit zhruba polovinu své policie.

Ve městě Camden je asi jediný “průmysl”, kterému se opravdu daří, je to obchod s drogami a prostituce. Odhaduje se, že v Camdenu jsou doslova desítky trhů s drogami pod širým nebem.

Ve městě Newark, v New Jersey minulý týden propustili 13 procent svých policejních síl.

Z 315 obcí více než polovina uvedla, že plánuje propustit policisty.

Nejméně 1000 lidí nyní žije ve 200 kilometrů dlouhých protipovodňových tunelech, které existují pod městem Las Vegas.

Po celé Americe jsou asfaltové cesty nahrazovány štěrkem kvůli levnější údržbě. Stát Jižní Dakota přeměnil přes 100 mil asfaltových silnic na štěrkové silnice v uplynulém roce, 38 z 83 okrsků ve státě Michigan proměnily alespoň některé ze svých asfaltových silnic na štěrkové silnice.

Počet Američanů na stravenkách dosáhl dalšího historického rekordu. 42,9 milionů Američanů je nyní zapsaných a federální orgány plně očekávají, že počet i nadále bude rychle stoupat.

Město San Jose v Kalifornii nedávno propustilo 49 hasičů.

Během uplynulého roku přibližně 100 parků státu New York a historických památek muselo snížit služby a počty návštěvních hodin.

Jen v roce 2009 se přibližně o 4 miliony více Američanů připojilo k řadám chudých.

Stát Arizona se nedávno rozhodl přestat hradit mnohé typy transplantací orgánů pro lidi zapsané v programu Medicalaid.

Mnoho z policistů v Arizoně, kteří hlídkují u komunit poblíž hranic s Mexikem, tvrdí, že jsou “přečísleni” a “méně vyzbrojeni” a teď žijí ve strachu, že by byli zabiti drogovými kartely.

Násilí gangů v USA se dostává mimo kontrolu. Podle úřadů zde existuje více než 1 milion členů gangů operujících uvnitř státu a tyto gangy jsou zodpovědné až za 80% násilných trestných činů ročně spáchaných v USA.

Policejní šéf Oaklandu v Kalifornii, Anthony Batts, oznámil, že vzhledem k velkým rozpočtovým škrtům zde bude řada trestných činů, na které toto oddělení jednoduše nebude schopno reagovat. Trestné činy, na které nebude Oaklandská policie schopna reagovat, zahrnují krádeže, vloupání, vraky aut, krádeže identity a vandalismus.

Každý šestý Američan je zapsán alespoň v jedno programu proti chudobě spuštěných federální vládou.

Stát Illinois je tak zadlužený, že ani školy a důležité sociální služby nedostávají své peníze včas.

Šerifovo oddělení v okrsku Ashtabula v Ohiu bylo zmenšeno z 112 na 49 zástupců a nyní má pouze jedno zbývající auto pro 720 čtverečních kilometrů okrsku.

Jak naše lokální komunity ekonomicky degenerují, ukazuje se, že se rozpadají i morálně. Zrovna když toto čtete, je v USA přibližně 400 000 registrovaných sexuálních delikventů.

V zoufalém pokusu zachránit peníze město Colorado Springs vypnulo třetinu svých pouličních lamp a dalo policejní helikoptéru do aukce.

Podle jedné nedávné studie žije v roce 2010 přibližně 21 % všech dětí pod úrovní chudoby.

Podle amerického ministerstva dopravy více než 25 procent z téměř 600 000 amerických mostů potřebuje výrazné opravy, nebo jsou zatíženy větším provozem, než na který byly stavěny.

V Georgii okrsek Clayton eliminoval veškeré své veřejné autobusové systémy s cílem ušetřit 8 milionů dolarů.

Věci se staly ve Stocktonu v Kalifornii tak špatnými, že policejní odbory vytvořily billboard s nápisem: “Vítejte ve druhém nejnebezpečnějším městě v Kalifornii. Stop propouštění policistů.”

Hlavní města, jako je Philadelphia, Baltimore a Sacramento, zavedly dočasné “poklesy napětí“, ve kterých jsou různé městské požární stanice střídavě vypínány. Takže pokud žijete v jednom z těch měst a máte problém s ohněm, měli byste doufat, že zrovna vaše místní požární stanice není plánovaně toho dne “vypnutá”.

Jak jsem již popsal v článku, “Americký sen” se rychle stává noční můrou. Byli jsme kdysi národem, který bez přestání rostl a bez přestání se stával mocnějším, ale teď je realitou pravý opak.

To vše se nestalo přes noc. V roce 1982 Billy Joel mohl vidět, co se začínalo dít a vypustil píseň s názvem “Allentown”, která zachycuje deprese mnoha obyvatel kdysi skvělých ocelových měst. Píseň začala těmito dvěma řádky:

No žijeme tady v Allentownu
A oni zavírají všechny továrny

Nuže, USA ztratily od roku 2001 přes 42 000 továren a nyní se celá Amerika mění v “Allentown”.

Bohužel, to co se stane, bude ještě horší. Další tisíce továren a miliony dalších pracovních míst bude posláno do zámoří. Dluhové zatížení našeho státu a místní správy bude i nadále rychle stoupat. Pravdou je, že město za městem se začíná podobat zemi třetího světa.

Ale možná nesouhlasíte. Možná si myslíte, že nejlepší dny Ameriky jsou hned za rohem. Prosím, neváhejte napsat komentář s vašimi myšlenkami….

Překlad článku 24 Signs That All Of America Is Becoming Just Like Detroit – A Rotting, Post-Industrial, Post-Apocalyptic Wasteland
http://endoftheamericandream.com/archives/24-signs-that-all-of-america-is-becoming-just-like-detroit-a-rotting-post-industrial-post-apocalyptic-wasteland

čtěte také:

Island porazil Unii: Dluhy zaplatí banka

Krach. Recenze knihy

Repatriace zlata po celém světě

4452 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

FreeGlobe.cz

Chaluhy, třeste se! Bílí dredaři ve skutečnosti šíří rasismus. Taková je dikce nového stupně politické korektnosti (+ foto)Ruské špičky: USA nemají prostředky k nátlaku na politiku RuskaEuroopilec Juncker si užívá za naše peníze! Vůbec se s tím nemazlí. Podívejte se, jak si žije šlechta, poddaníBrutalita francouzské policie. Milovníci demokracie mlčí, není to v Rusku (+ foto)Neuvěřitelná epidemie útoků kyselinou! Policie si neví rady. Další kulturní obohacení Evropy

ePortal.cz

Právo samozvaných držitelů klíčů a té správné ideologieJan Palach nebyl hrdina. To opravdu ne

euPortal.cz

Drsná reportáž TV Prima z žižkovské Kliniky: Všude je plno výkalů, odpadků i použitých injekčních stříkačekČeská televize je opravdu dojná kráva? Aneb povánoční dáreček pro Václava Moravce

Eurabia.cz

Další případ násilí francouzské policie: Střelili muže do hlavy a přišel o oko. Tohle si nedovolili ani komunisti v 1989 u nás!Spisovatel Petr Hampl přeje Okamurovi konkurenci na politické scéně

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

euServer.cz

Bandera se prokazatelně 13x tajně setkal s představiteli CIA. Například: 22.3.1950 v Hamburku, 17.5.1950 s CIA, 7.5.1951 na letecké základně USA ve Wiesbadenu...Přemrštěné náklady nekončící války mohou vést k tomu, že Spojené státy budou muset překonat pocit ponížení a z Afghánistánu se stáhnou. Už dnes Čína, Rusko a Indie přebírají v oblasti politickou inciativu

ParlamentniListy.cz

Dvacet let od velké dezinformace NATO. Zpochybňovaný masakr vedl přímo k bombardování JugoslávieVIDEO Další tvrdá slova profesora Piťhy: Kabát hanby těch, kteří řeční o Palachovi. Pravda je pohozena jako pet lahve. Rozbijeme si lebky
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny