reklama
„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Fotbalový klub Chelsea bude posílat chuligány za trest do vyhlazovacího tábora v Osvětimi. Není to příliš přísné?

Autor: MoonChild | Publikováno: 12.10.2018 | Rubrika: SPORT
Ilustrace

Londýnský fotbalový klub Chelsea chce posílat fanoušky, kteří budou přistiženi při zpívání popěvků považovaných za antisemitské, do koncentračního tábora a vyhlazovacího tábora Auschwitz.

Za změnou přístupu klubu ke svým fanouškům prý stojí jeho majitel, ruský miliardář židovského původu Roman Abramovič. Podle názoru předsedy Chelsea Bruce Bucka zákazy vstupu na stadion nevede ke změně chování fanoušků. Buck se domnívá, že nová politika „bude příležitostí, aby pochopili, co udělali, a povzbudí je k lepšímu chování“.

„Dřív jsme ty lidi vytahovali z davu a dávali jim zákaz na tři roky. Teď říkáme: udělali jste něco špatného. Můžeš si vybrat: buďto dostaneš zákaz, nebo strávíš trochu času s našimi pracovníky pro různorodost a pochopíš, co jsi udělal špatně,“ vysvětluje předseda Chelsea.

Představitelům klubu se nelíbili zejména popěvky při loňském zápase Chelsea s Tottenhamem, který je znám výraznou podporou londýnských Židů. Jednalo se především o popěvek: „Alvaro, Alvaro. He comes from Madrid, he hates the f****** Yids.”

Ukázalo se ale, že s potrestáním velkého počtu fanoušků je potíž. V březnu letošního klub poslal své zástupce na Pochod živých do Osvětimi a v červnu skupina 150 fanoušků a zaměstnanců Chelsea navštívilo muzeum koncentračního tábora Auschwitz.

Klub oznámil, že bude pokračovat ve výchově fanoušků vlastním způsobem, a vyzval ostatní kluby, aby ho následovaly.

Chcete znát pravdu? Podpořte nezávislé zpravodajství!
Číslo účtu: 2700168305 / 2010, variabilní symbol: 004

Zdroj: The Guardian

 

Klíčová slova: Velká Británie  | sport
reklama
2834 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

FreeGlobe.cz

Expert: Dnes je móda na ruské špiony po celém světě. Služby ale neví, koho opravdu chytíLevičák Schwarzenegger se oddává tradičnímu pokrytectví (+ vide, foto)Žluté vesty ve Francii: Protesty se mění v bezmocný vztek. Nekonečně ponížený národNěmecká vláda chce odhalovat pravicové extremisty už ve školkách! Vydala příručkuBetonové stromečky. Nová výzdoba multikulturní Evropy (+ foto)

ePortal.cz

Probudí střelba ve Štrasburku evropskou veřejnost?Alternativní server ePortal.cz, který za vás bojuje proti politické korektnosti, multikulturalismu a genderismu, se ocitl na hraně propasti. Bez vaší finanční pomoci po 15 letech existence skončíme

euPortal.cz

Nekompetentní ministr zahraničí Tomáš Petříček za ČSSD opět zaperlil...SPD je snad extremistická kvůli tomu, že varuje před islámským extremismem? Jsme extremisté proto, že tu nechceme mít teroristické útoky a že nesdílíme názor islámu, že ženy jsou podřadné bytosti?

Eurabia.cz

Proč elity naší epochy propadly lživé imigrační a multikulturní ideologii?Kdy by mohla vypuknout válka mezi USA a Ruskem? Bude to pravděpodobně někdy mezi 20. prosincem 2018 a 1. únorem 2019

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

euServer.cz

Tomáš Halík udělí KSČM vyznamenání...BIS škodí zájmům ČR a našich spojenců

ParlamentniListy.cz

Tady máte to, co jste ještě nikdy neslyšeli. Tajně pořízená nahrávka z jednání ČSSDAndrej Babiš a EU: Akce PL protrhla hráz. Sype se to ze všech stran
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny