reklama
„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Fotbalový klub Chelsea bude posílat chuligány za trest do vyhlazovacího tábora v Osvětimi. Není to příliš přísné?

Autor: MoonChild | Publikováno: 12.10.2018 | Rubrika: SPORT
Ilustrace

Londýnský fotbalový klub Chelsea chce posílat fanoušky, kteří budou přistiženi při zpívání popěvků považovaných za antisemitské, do koncentračního tábora a vyhlazovacího tábora Auschwitz.

Za změnou přístupu klubu ke svým fanouškům prý stojí jeho majitel, ruský miliardář židovského původu Roman Abramovič. Podle názoru předsedy Chelsea Bruce Bucka zákazy vstupu na stadion nevede ke změně chování fanoušků. Buck se domnívá, že nová politika „bude příležitostí, aby pochopili, co udělali, a povzbudí je k lepšímu chování“.

„Dřív jsme ty lidi vytahovali z davu a dávali jim zákaz na tři roky. Teď říkáme: udělali jste něco špatného. Můžeš si vybrat: buďto dostaneš zákaz, nebo strávíš trochu času s našimi pracovníky pro různorodost a pochopíš, co jsi udělal špatně,“ vysvětluje předseda Chelsea.

Představitelům klubu se nelíbili zejména popěvky při loňském zápase Chelsea s Tottenhamem, který je znám výraznou podporou londýnských Židů. Jednalo se především o popěvek: „Alvaro, Alvaro. He comes from Madrid, he hates the f****** Yids.”

Ukázalo se ale, že s potrestáním velkého počtu fanoušků je potíž. V březnu letošního klub poslal své zástupce na Pochod živých do Osvětimi a v červnu skupina 150 fanoušků a zaměstnanců Chelsea navštívilo muzeum koncentračního tábora Auschwitz.

Klub oznámil, že bude pokračovat ve výchově fanoušků vlastním způsobem, a vyzval ostatní kluby, aby ho následovaly.

Chcete znát pravdu? Podpořte nezávislé zpravodajství!
Číslo účtu: 2700168305 / 2010, variabilní symbol: 004

Zdroj: The Guardian

 

Klíčová slova: Velká Británie  | sport
reklama
1910 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

FreeGlobe.cz

Lidé s celými rodinami? Kdo se opravdu blíží v karavaně k americkým hranicím?Berlín přestává být německý. Přinášíme (ne)překvapivá dataJsme připraveni na chaos? Máte svoji skupinku poslední záchrany?Coca Cola vzkazuje: Nazdar, mrtvolo! (+ foto)Ženský sport spěje k zániku. Zase vyhrál transsexuál! Tentokrát se dokonce stal mistryní světa (+ foto)

ePortal.cz

Skandalista David Černý hrubě zneuctil Václava Havla a Dagmar Veškrnovou. Podívejte se na to a zkuste v sobě udržet poslední jídloMy jim posíláme peníze a oni oslavují vrahy a teroristy. Vítejte v Evropské unii!

euPortal.cz

Černí imigranti jeli na černo. A takhle to dopadlo...Docela dobrá hlína. Orbánův ministr takto odpálkoval angažovanou moderátorku za to, že ho plísnila za to, že Maďarsko nechce přijímat imigranty...

Eurabia.cz

Falšovali volby v Brně? Už Stalin věděl: Volby nerozhodují voliči, ale ti, co počítají hlasy ...Černý humor: Chcete speciální edici saúdskoarabského lančmítu z novináře?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životPodívejte se na děsivé video, jak funguje dnešní svět. Není vhodné pro děti, těhotné ženy a lidi s nestabilní psychikou...

euServer.cz

ČSSD - skokan roku do propastiLži piráta Ivana Bartoše šířícího nenávist

ParlamentniListy.cz

O Putinovi a Židech. Náš důstojník-veterán má zásadní informacePravda o raketách: Ano, Rusko může mít pravdu, říká muž, který si přál radar USA
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny