„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Modla České televize a Lidovek se kácí. Na CNN se dívá stále méně lidí. Překvapí vás, jakou má sledovanost

Autor: Spectrum13 | Publikováno: 11.3.2018 | Rubrika: MÉDIA
Ilustrace

Americká zpravodajská televizní stanice CNN, na kterou se povětšinou odvolávají Česká televize a Lidové noviny, zaznamenává výrazný pokles ve své sledovanosti. Přišla o třicet procent diváků. Také žebříčky popularity pořadů jsou pro tuto stanici, známou některými svými falešnými zprávami a upravováním skutečnosti, zdrcující.

Nejsledovanějším programem na amerických kabelových televizích je komentátorský a informační pořad Seana Hannityho na stanici Fox News, na který se průměrně dívá 3,3 milionů lidí.

Na druhém místě je pořad Tuckera Carlsona na stejné stanici s 3,15 miliony diváků.

Fox News je některými označována za pravicovou televizi, přičemž v podstatě jako jediná z hlavních stanic nepodpořila v posledních prezidentských volbách Clintonovou. Za posledních dvacet měsíců Fox News vévodí celkové sledovanosti.

Na opačném konci žebříčku se nachází CNN. Její nejvíce sledovaný pořad Anderson Cooper 360° se umístil teprve na 24. místě divácké popularity.

Fox News má nyní více diváků než CNN a MSNBC dohromady, byť levicová MSNBC zaujímá ve sledovanosti druhé místo po Fox News.

Podle analytiků sice CNN a MSNBC vystupují výrazně proti Trumpovi a konzervativcům, ale MSNBC si získala diváky tím, že se ke svým levicovým postojům otevřeně hlásí.

CNN zatím předstírá objektivitu. Diváci toto pokrytectví nemají rádi, a proto přecházejí právě k MSNBC.

Klíčová slova: média  | USA
3179 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

FreeGlobe.cz

Šok! Pokrokáři pojmenovali ulici po rasistickém hromadném vrahovi! (+ foto)Nezapomeňte! V září končí z nařízení eurobolševiků prodej halogenových žárovek! Strana ví lépe, čím máte svítitMaďaři se chystají skoncovat s gender studies. Je to k ničemuVědci zpochybnili legendu o škodlivosti soliSluníčkáři v Americe trpí novou psychickou poruchou. Potvrzují to i psychiatři. Přečtěte si příznaky a diagnostikujte české novináře!

ePortal.cz

Kdo spáchal teroristický útok v Londýně? Na stole jsou dvě bizarní variantyProč naši vojáci bojují v Afghánistánu?

euPortal.cz

Vstup známého psychologa na ČT 24 se České televizi poněkud vymkl kontrole, neboť jeho názor nebyl tím, který chtěla moderátorka slyšet. Ta neopomenula pana primáře okřikovat. Podívejte se...Nový hon na čarodějnice. Tento známý politik řekl něco ošklivého o muslimských burkách. Sluníčkáři se na něj vrhli jako sup na zdechlinu a policie ho prověřovala kvůli rasismu...

Eurabia.cz

Skupina islámských teroristů se s uprchlíky chtěla dostat přes moře do Itálie ...Dost bylo hazardování se životy našich vojáků a plýtvání prostředky daňových poplatníků! Je čas přivézt hochy domů.

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životPodívejte se na děsivé video, jak funguje dnešní svět. Není vhodné pro děti, těhotné ženy a lidi s nestabilní psychikou...

euServer.cz

Darebáci a blbečkové zaslepení nesmyslnou ideologií rozkládají národní komunitu a kohezi společnosti. Do tohoto politováníhodného stavu nás přivedla „liberální demokracie“Tímto mohou Američané způsobit Putinovi výrazné problémy...

ParlamentniListy.cz

Mučení dětí! Bambulo. Po nejsprostším útoku na Miloše Zemana přišla zlá odvetaMorální selhání! Bolševické p*ase. Zeman se chce promlčet. Profesor Drahoš zaujal jasné stanovisko. Občané také
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny