reklama
„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Modla České televize a Lidovek se kácí. Na CNN se dívá stále méně lidí. Překvapí vás, jakou má sledovanost

Autor: Spectrum13 | Publikováno: 11.3.2018 | Rubrika: MÉDIA
Ilustrace

Americká zpravodajská televizní stanice CNN, na kterou se povětšinou odvolávají Česká televize a Lidové noviny, zaznamenává výrazný pokles ve své sledovanosti. Přišla o třicet procent diváků. Také žebříčky popularity pořadů jsou pro tuto stanici, známou některými svými falešnými zprávami a upravováním skutečnosti, zdrcující.

Nejsledovanějším programem na amerických kabelových televizích je komentátorský a informační pořad Seana Hannityho na stanici Fox News, na který se průměrně dívá 3,3 milionů lidí.

Na druhém místě je pořad Tuckera Carlsona na stejné stanici s 3,15 miliony diváků.

Fox News je některými označována za pravicovou televizi, přičemž v podstatě jako jediná z hlavních stanic nepodpořila v posledních prezidentských volbách Clintonovou. Za posledních dvacet měsíců Fox News vévodí celkové sledovanosti.

Na opačném konci žebříčku se nachází CNN. Její nejvíce sledovaný pořad Anderson Cooper 360° se umístil teprve na 24. místě divácké popularity.

Fox News má nyní více diváků než CNN a MSNBC dohromady, byť levicová MSNBC zaujímá ve sledovanosti druhé místo po Fox News.

Podle analytiků sice CNN a MSNBC vystupují výrazně proti Trumpovi a konzervativcům, ale MSNBC si získala diváky tím, že se ke svým levicovým postojům otevřeně hlásí.

CNN zatím předstírá objektivitu. Diváci toto pokrytectví nemají rádi, a proto přecházejí právě k MSNBC.

Klíčová slova: média  | USA
reklama
2155 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

FreeGlobe.cz

Seruti komentuje: Jsou Lidové noviny a pornoherec Jakub Janda ruskými agenty? Přední politici naznačují, že ano. Jde také o terorismus. Přinášíme neuvěřitelně šokující informace! (+ video)Populace vesnice vzroste o 30 procent. Politici pohrdají občany, vnutili jim i přes odpor místních imigrantyChtěla ikona Lidovek svrhnout demokratickou vládu na Ukrajině? Savčenkovou mohou obvinit z přípravy vojenského převratuPolicie a úřady nezasahovaly proti pedofilům. Bály se obvinění z rasismu. Až tisíc dětí má kvůli politické korektnosti zničené životy, některé zemřelyLetecká společnost zakazuje svým zaměstnancům používat slova „máma“ a „táta“. Mají také plivat na své předky

ePortal.cz

Šabatová, Šabatová, jak vy to děláte...Ale tohle už je vážně přes čáruTento skandální text nechali na blogu idnes.cz jen pár minut a pak jej smazali. Přečtěte si jej bez cenzury u nás!

euPortal.cz

Na Mostecku narůstá kriminalita páchaná dětskými gangy. Přepadávají a brutálně napadají lidi a kradou. Že neuhodnete, jakého jsou etnika? Podívejte se na reportáž TV PrimaHalík má strach z totality. Já také. Z totality, kterou lidé jako on chtějí nastolit. Rád se staví do pozice člověka, který nejenže všemu rozumí, ale který ví všechno lépe než ostatní

Eurabia.cz

Itálie: Afričan polil dva důchodce kyselinou ...Orbán: Imigrace je omyl, který pak už nelze vrátit zpět

Nezdravi.cz

Vědci našli způsob, jak regulovat délku životaStojí za to nahradit bílou rýži tzv. hnědou rýží?

euServer.cz

Rusové otrávit Skripala rozhodně nemohli"Elity", které si svobodu slova vykládají jen jako svobodu slova pro sebe, jsou nepřátelské vůči občanům vlastní země

ParlamentniListy.cz

„Stačí intonace nebo způsob, jak položí otázku, a už to cítíte.“ Senátor Chaloupek, který pracoval pro ČT, nabízí své vlastní zkušenosti. K hospodaření, platům, politickým názorům redaktorůHerec Andrej Hryc: Komunisty jsme měli poslat do výroby. Mlátička Ondráček by měl chodit kanálem
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny