„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Nový zákon: Pohlavní styk nejlépe s písemným souhlasem. Týká se to jen mužů

Autor: Emil Sádlo | Publikováno: 21.12.2017 | Rubrika: OBČANSKÉ SVOBODY
Ilustrace

Ve Švédsku byl přijat zákon o „sexuálním souhlasu“, který se týká také manželství. Muži budou potřebovat „vyslovený souhlas“ ženy k pohlavnímu styku, v opačném případě jim hrozí obvinění ze znásilnění. Kvůli případným sporům bude nejlepší písemný souhlas.

Švédská rudo-zelená vláda zpřísnila předpisy týkající se znásilnění a sexuálního násilí. Podle nového zákona, který začne platit od července 2018, muže být muž obviněn ze znásilnění dokonce i tehdy, když žena sice neodmítne, ale nevyjádří „výslovný souhlas“.

„Bude to muž, kdo bude muset aktivně usilovat o souhlas ženy. A pokud ho neobdrží, bude nucen zanechat dalších pokusů. Jinak mu hrozí, že bude obviněn ze znásilnění, a to dokonce i v případě, když ženě nevyhrožoval nebo vůči ní nepoužil fyzické násilí. Ústní souhlas sice stačí, ale pokud si chce být někdo jistý, měl by získat souhlas písemný,“ uvádí deník Augsburger Allgemeine.

Nový zákon, který se týká všech druhů svazků, manželství i krátkodobých, případně náhodných, se setkal s kritikou švédských právníků.

„Každý přece ví, že není možné před každým pohlavním stykem s partnerem vyjednávat o jeho průběhu. Nikdo to nedělá, a právě to požaduje nový zákon. To není reálné,“ varuje předsedkyně Svazu švédských advokátů Anne Rambergová.

 

Zdroj: thelocal.se, augsburger-allgemeine.de

Staňte se součástí svobodného světa! Podpořte Freeglobe!
Číslo účtu: 2700168305 / 2010, variabilní symbol: 004

Klíčová slova: soukromí  | Švédsko  | sex
5964 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Aktuálně nejčtenější
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny