„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Právník Kuba: Karel poškodí naše vztahy s Němci

Autor: -abb- | Publikováno: 22.1.2013 | Rubrika: U NÁS
Ilustrace

Vysokoškolský učitel práva Jaroslav Kuba se tvrdě opřel do Karla Schwarzenberga. Zkomplikuje česko-německé vztahy. 

PZ: Pane doktore Kubo, už předloni jste odhadl, že bude-li zavedena přímá volba prezidenta, bude to Karel Schwarzenberg, kdo se stane favoritem jistých zájmových skupin...  

Je to pravda. Na Štědrý den 2011 mi Britské listy otiskly esej k funerální kampani za zesnulého Václava Havla. Už tehdy jsem tuto kampaň vnímal jako nástřel prezidentské kampaně ve prospěch Karla Schwarzenberga. Už proto, že krátce předtím Parlament otevřel cestu k přechodu na přímou volbu prezidenta.

PZ: Jak tedy dnes vnímáte současné prezidentské klání?
 
Určitá část občanů je schopna si vytvořit vlastní názor, který zohledňuje jak vlastní individuální zájem, tak i společenství, ze kterého se rekrutují. Jsou tak schopni orientovat se v mediálním přílivu dezinformací. Při volbách však mívají rozhodující slovo ti ostatní - masa lidí, kteří mají po celodenním shonu sotva čas na to, aby si odpočinuli a nabrali síly do příštího dne. Tito jsou odkázáni jen na to, co spatří při večeři na obrazovce, nebo co se dočtou v tisku nebo na internetu. U volební urny většinou nevědí, jaké hodnoty onou volbou hájit a když volí, jednají ovlivnění dlouhodobou mediální propagandou.

PZ: Volby jsou tedy v područí mediokracie?

Ano, o výsledku volby podstatnou měrou rozhodují média. A nejde jen o volby. Vzpomeňme si, že když se ODS nedostávalo hlasů proti opozici, média jim okamžitě z ničeho stvořila chybějícího koaličního partnera. Bursíkovci, véčkaři, pořád je to stejné... Proto když došlo k zavedení přímé volby prezidenta, nebylo těžké uhádnout, že to budou sdělovací prostředky, které volbu zásadně ovlivní. Když říkám média, mám na mysli hlavně jejich vlastníky, které můžeme spočítat na prstech jedné ruky. Patří jim regionální i celostátní „papírový“ tisk. A pokud jsou to občané sousedního státu - což jsou - nelze vyloučit, že svá média v České republice neprovozují pouze za účelem obchodování s informacemi. Média jsou podle mne více než armáda. A když stát předá svá národní média pod vlastnickou kontrolu sousedního státu, je to neštěstí, protože je jen otázka času, kdy tato média budou rozhodovat o výsledku voleb.

PZ: Můžete uvést nějaký příklad, jak médiokracie manipuluje volby ve prospěch svého kandidáta?

Jistě, jeden příklad za všechny: všichni jsme viděli, jak se stovky záběrů Karla Schwarzenberga, kterak klimbá při výkonu ústavní funkce, proměnily v jeho přednost sloganem „když se kecaj blbosti, tak spím“.

PZ: Proč myslíte, že německá média (česky psaná média v německých rukou, ale ostatně i německá a německy psaná) podporují Karla Schwarzenberga? Co od něj čekají?

Jsme přesvědčen, že zavedení přímé volby prezidenta byla jednoznačná přihrávka vlivu médií. Ta jsou řízena vlastníky v Bavorsku, přičemž Bavorsko je azylovým rájem sudeťáků. Jejich dlouhodobá favorizace Karla Schwarzenberga tedy musí mít nějaký pádný důvod. Myslím, že chtějí navázat na to, co bylo přerušeno zvolením Václava Klause prezidentem.

PZ: Jak to myslíte?

Když byl prezidentem Václav Havel, přiblížilo se realitě uznání Sudetoněmeckého landsmanšaftu jako partnera české vlády. Tento Landsmanšaft, musíme mít na vědomí, vznáší vůči České republice územní požadavky. Tento vývoj přerušil svým příchodem na Hrad až Václav Klaus.

PZ: Můžete být konkrétnější?

Vzpomínám si například, že když jsem byl někdy v roce 2004 pozván na jednání prezidentova týmu právníků, se kterými hlava státu konzultovala své kroky, hned na začátek jednání nás Václav Klaus vroucně žádal o pomoc, jakými právními prostředky lze požadavkům Sudetských Němců zamezit. Tehdejší vicepremiér Mareš se totiž chystal vyjít Sudetským Němcům výrazně vstříc.

PZ: Nebýt Klause, byly by už tedy Benešovy dekrety zrušeny?

Nepochybně. Kdyby Václav Klaus navázal na Havlův odkaz,  Benešovy dekrety by byly zrušeny a Klaus by byl česky psanými německými médii adorován stejně líbezně jako Havel.

PZ: Jak s tím vším souvisí Karel Schwarzenberg? Má za úkol navázat na Havla a jeho posluhování Němcům?

Karel Schwarzenberg je nadějí pro ty, kteří usilují o návrat ke stavu, k jakému to zde Havel a jeho kancléř Schwarzenberg dotáhli. Na zdejší politické scéně v tomto ohledu dokonce nemá alternativu. Proto jsem už v prosinci 2011 dovodil, že to bude on, kdo bude médii prosazován. A navíc, jeho přítomnost na Hradě bude povzbuzovat k návratu před 28. říjen 1918. 

PZ: Je tedy Schwarzenbergova obliba jen umělým výtvorem médií?

To si úplně nemyslím. Karel Schwarzenberg má řadu spojenců. Například odnárodněné "celebrity", které jsou často pohrobky kolaborantů. Ti jsou pro část prostoduchých voličů často vzorem. A nemalá číst prostých lidí, kteří jsou unaveni klesající životní úrovní, nejistotami, a existenčním strachem - to jsou další jeho spojenci. Tito lidé, po předcích zvyklí celý život jen plnit příkazy nadřízených, si po dvacetiletí rozkladného ´anarcholiberalismu´ oprávněně přejí návrat k elementární disciplíně. Nahrává mu i opozice, která vzhlíží k Německem ovládané Evropské unii.

PZ: Proč myslíte, že je takto vylíčený proněmecký Schwarzenberg pro voliče tak přitažlivý?

Domnívají se, že s Karlem na Hradě zavládne v Čechách údajný německý pořádek a blahobyt. Že nastane změna jak od embéček k superbům. Ale budou opět zklamáni, jako když tehdy cinkali klíči v domnění, že jim zůstanou existenční jistoty socialismu a doplní se o konzumní ráj Západu.

PZ: Ukázala-li se Vaše minulá předpověď jako pravdivá, jaký výsledek volebního klání předpovídáte nyní?

Bude zázrak, pokud Schwarzenberg neskončí jako vítěz. Mainstream se činí, když straší voliče ČSSD, že Zeman na Hradě by jejich stranu rozvracel a když zdůraňuje, že Zeman je jen vyřvávající ožrala a že je lepší hlas odevzdat dobrotivě klimbajícímu tatíčkovi.

PZ: Když zázrak nenastane, co nás tedy čeká?

Současný stav se časem jen rozšíří o pocit ponížení z cizince na Hradčanech. To nebylo ani za okupace. A sny o zavedení německého  „órdnungu" jsou jen iluze. Kdokoli panuje na cizím území, se přece řídí zásadou - „Divide et impera“, "rozděl a panuj". Tedy rozděluj poddané mezi sebou, zasívej mezi ně sváry a o to snadněji je udržíš. Ostatně – apendixem Německa jsme už přes dvacet let a míra zdejšího chaosu se neustále zvyšuje. A ti, kteří Schwarzenberga prosazují, ponesou odpovědnost za to, že jeho přítomností na Hradě se zkomplikují českoněmecké vztahy.

PZ: Co říkáte na poslední skandální výroky Karla Schwarzenberga v televizních duelech?

Řekl bych, že ony česko-německé vztahy už začal dokonce vracet do minulosti, když v televizní debatě prohlásil Benešovy dekrety za už dvacet let neplatící a zároveň nevyvrátil, že v době, kdy byl Havlovým kancléřem, poradil Havlovi omluvu sudeťákům. Dokonce naznačil, že za odsun by se tehdejší vláda včetně prezidenta Beneše ocitla v Haagu. To jsou skandální výroky. Nechci být falešným prorokem, ale pokud je něčeho tato osoba zárukou, tak rizika nového Kosova v srdci Evropy.

prvnizpravy.cz

čtěte také:

“Tak tedy jdeme do finále”. Známý herec vysvětluje, proč nevolit Schwarzenberga, ale Zemana

Karel a fašismus

Svatořečení je předčasné. Kníže není volbou pro konzervativce.

4299 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

FreeGlobe.cz

Dvě lesby uřízly malému chlapečkovi… A pak… (+ foto)Googlem ke světovládě? Vyhledávač, po němž se blbne, ale správně volíČetba knih způsobuje změny v mozku!Svět se mění. K lepšímu? Pride 1959 vs Pride 2019Bilderberg! Známe agendu a účastníky letošního setkání šedých korifejů ve Švýcarsku

ePortal.cz

Jestli si u nás Putin někoho platí, tak je to tenhle joudaVrchol barbarství, Palestinci spalují izraelskou zemi

euPortal.cz

Boj sluníčkářů, neomarxistů a elitářů proti vlastencům a normálním hodnotám se přiostřuje. Dokonce napadli nedávno i Ladislava Jakla... Pomozte nám proto prosímVšechny polistopadové vlády bohužel nechaly zbídačit a chátrat českých venkov a zničit české zemědělství

Eurabia.cz

Studie: brutální islamizace v britských věznicíchImigranti v detenčním centru se vzbouřili: chtějí kapesné

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životSilnější než chemoterapie: Bylinka na rakovinu, která vám roste přímo pod nosem

euServer.cz

Probíhá pokus spodiny o majdanizaci našich politických poměrů. O fašistický převrat, který se pro tupý dav a herce, nemající o politických faktech zbla tušení, zamaskoval do hávu demokracieMůže vůle 1/3 občanů přetlačit vůli 2/3 občanů?

ParlamentniListy.cz

Pamatujete intervence? ČNB nyní podle Markéty Šichtařové chystá ještě větší hloupostMoravec chtěl pitvat Babišův audit, ale narazil. A zněla Havlova slova
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny