„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Právník Kuba: Karel poškodí naše vztahy s Němci

Autor: -abb- | Publikováno: 22.1.2013 | Rubrika: U NÁS
Ilustrace

Vysokoškolský učitel práva Jaroslav Kuba se tvrdě opřel do Karla Schwarzenberga. Zkomplikuje česko-německé vztahy. 

PZ: Pane doktore Kubo, už předloni jste odhadl, že bude-li zavedena přímá volba prezidenta, bude to Karel Schwarzenberg, kdo se stane favoritem jistých zájmových skupin...  

Je to pravda. Na Štědrý den 2011 mi Britské listy otiskly esej k funerální kampani za zesnulého Václava Havla. Už tehdy jsem tuto kampaň vnímal jako nástřel prezidentské kampaně ve prospěch Karla Schwarzenberga. Už proto, že krátce předtím Parlament otevřel cestu k přechodu na přímou volbu prezidenta.

PZ: Jak tedy dnes vnímáte současné prezidentské klání?
 
Určitá část občanů je schopna si vytvořit vlastní názor, který zohledňuje jak vlastní individuální zájem, tak i společenství, ze kterého se rekrutují. Jsou tak schopni orientovat se v mediálním přílivu dezinformací. Při volbách však mívají rozhodující slovo ti ostatní - masa lidí, kteří mají po celodenním shonu sotva čas na to, aby si odpočinuli a nabrali síly do příštího dne. Tito jsou odkázáni jen na to, co spatří při večeři na obrazovce, nebo co se dočtou v tisku nebo na internetu. U volební urny většinou nevědí, jaké hodnoty onou volbou hájit a když volí, jednají ovlivnění dlouhodobou mediální propagandou.

PZ: Volby jsou tedy v područí mediokracie?

Ano, o výsledku volby podstatnou měrou rozhodují média. A nejde jen o volby. Vzpomeňme si, že když se ODS nedostávalo hlasů proti opozici, média jim okamžitě z ničeho stvořila chybějícího koaličního partnera. Bursíkovci, véčkaři, pořád je to stejné... Proto když došlo k zavedení přímé volby prezidenta, nebylo těžké uhádnout, že to budou sdělovací prostředky, které volbu zásadně ovlivní. Když říkám média, mám na mysli hlavně jejich vlastníky, které můžeme spočítat na prstech jedné ruky. Patří jim regionální i celostátní „papírový“ tisk. A pokud jsou to občané sousedního státu - což jsou - nelze vyloučit, že svá média v České republice neprovozují pouze za účelem obchodování s informacemi. Média jsou podle mne více než armáda. A když stát předá svá národní média pod vlastnickou kontrolu sousedního státu, je to neštěstí, protože je jen otázka času, kdy tato média budou rozhodovat o výsledku voleb.

PZ: Můžete uvést nějaký příklad, jak médiokracie manipuluje volby ve prospěch svého kandidáta?

Jistě, jeden příklad za všechny: všichni jsme viděli, jak se stovky záběrů Karla Schwarzenberga, kterak klimbá při výkonu ústavní funkce, proměnily v jeho přednost sloganem „když se kecaj blbosti, tak spím“.

PZ: Proč myslíte, že německá média (česky psaná média v německých rukou, ale ostatně i německá a německy psaná) podporují Karla Schwarzenberga? Co od něj čekají?

Jsme přesvědčen, že zavedení přímé volby prezidenta byla jednoznačná přihrávka vlivu médií. Ta jsou řízena vlastníky v Bavorsku, přičemž Bavorsko je azylovým rájem sudeťáků. Jejich dlouhodobá favorizace Karla Schwarzenberga tedy musí mít nějaký pádný důvod. Myslím, že chtějí navázat na to, co bylo přerušeno zvolením Václava Klause prezidentem.

PZ: Jak to myslíte?

Když byl prezidentem Václav Havel, přiblížilo se realitě uznání Sudetoněmeckého landsmanšaftu jako partnera české vlády. Tento Landsmanšaft, musíme mít na vědomí, vznáší vůči České republice územní požadavky. Tento vývoj přerušil svým příchodem na Hrad až Václav Klaus.

PZ: Můžete být konkrétnější?

Vzpomínám si například, že když jsem byl někdy v roce 2004 pozván na jednání prezidentova týmu právníků, se kterými hlava státu konzultovala své kroky, hned na začátek jednání nás Václav Klaus vroucně žádal o pomoc, jakými právními prostředky lze požadavkům Sudetských Němců zamezit. Tehdejší vicepremiér Mareš se totiž chystal vyjít Sudetským Němcům výrazně vstříc.

PZ: Nebýt Klause, byly by už tedy Benešovy dekrety zrušeny?

Nepochybně. Kdyby Václav Klaus navázal na Havlův odkaz,  Benešovy dekrety by byly zrušeny a Klaus by byl česky psanými německými médii adorován stejně líbezně jako Havel.

PZ: Jak s tím vším souvisí Karel Schwarzenberg? Má za úkol navázat na Havla a jeho posluhování Němcům?

Karel Schwarzenberg je nadějí pro ty, kteří usilují o návrat ke stavu, k jakému to zde Havel a jeho kancléř Schwarzenberg dotáhli. Na zdejší politické scéně v tomto ohledu dokonce nemá alternativu. Proto jsem už v prosinci 2011 dovodil, že to bude on, kdo bude médii prosazován. A navíc, jeho přítomnost na Hradě bude povzbuzovat k návratu před 28. říjen 1918. 

PZ: Je tedy Schwarzenbergova obliba jen umělým výtvorem médií?

To si úplně nemyslím. Karel Schwarzenberg má řadu spojenců. Například odnárodněné "celebrity", které jsou často pohrobky kolaborantů. Ti jsou pro část prostoduchých voličů často vzorem. A nemalá číst prostých lidí, kteří jsou unaveni klesající životní úrovní, nejistotami, a existenčním strachem - to jsou další jeho spojenci. Tito lidé, po předcích zvyklí celý život jen plnit příkazy nadřízených, si po dvacetiletí rozkladného ´anarcholiberalismu´ oprávněně přejí návrat k elementární disciplíně. Nahrává mu i opozice, která vzhlíží k Německem ovládané Evropské unii.

PZ: Proč myslíte, že je takto vylíčený proněmecký Schwarzenberg pro voliče tak přitažlivý?

Domnívají se, že s Karlem na Hradě zavládne v Čechách údajný německý pořádek a blahobyt. Že nastane změna jak od embéček k superbům. Ale budou opět zklamáni, jako když tehdy cinkali klíči v domnění, že jim zůstanou existenční jistoty socialismu a doplní se o konzumní ráj Západu.

PZ: Ukázala-li se Vaše minulá předpověď jako pravdivá, jaký výsledek volebního klání předpovídáte nyní?

Bude zázrak, pokud Schwarzenberg neskončí jako vítěz. Mainstream se činí, když straší voliče ČSSD, že Zeman na Hradě by jejich stranu rozvracel a když zdůraňuje, že Zeman je jen vyřvávající ožrala a že je lepší hlas odevzdat dobrotivě klimbajícímu tatíčkovi.

PZ: Když zázrak nenastane, co nás tedy čeká?

Současný stav se časem jen rozšíří o pocit ponížení z cizince na Hradčanech. To nebylo ani za okupace. A sny o zavedení německého  „órdnungu" jsou jen iluze. Kdokoli panuje na cizím území, se přece řídí zásadou - „Divide et impera“, "rozděl a panuj". Tedy rozděluj poddané mezi sebou, zasívej mezi ně sváry a o to snadněji je udržíš. Ostatně – apendixem Německa jsme už přes dvacet let a míra zdejšího chaosu se neustále zvyšuje. A ti, kteří Schwarzenberga prosazují, ponesou odpovědnost za to, že jeho přítomností na Hradě se zkomplikují českoněmecké vztahy.

PZ: Co říkáte na poslední skandální výroky Karla Schwarzenberga v televizních duelech?

Řekl bych, že ony česko-německé vztahy už začal dokonce vracet do minulosti, když v televizní debatě prohlásil Benešovy dekrety za už dvacet let neplatící a zároveň nevyvrátil, že v době, kdy byl Havlovým kancléřem, poradil Havlovi omluvu sudeťákům. Dokonce naznačil, že za odsun by se tehdejší vláda včetně prezidenta Beneše ocitla v Haagu. To jsou skandální výroky. Nechci být falešným prorokem, ale pokud je něčeho tato osoba zárukou, tak rizika nového Kosova v srdci Evropy.

prvnizpravy.cz

čtěte také:

“Tak tedy jdeme do finále”. Známý herec vysvětluje, proč nevolit Schwarzenberga, ale Zemana

Karel a fašismus

Svatořečení je předčasné. Kníže není volbou pro konzervativce.

4211 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

FreeGlobe.cz

Chaluhy, třeste se! Bílí dredaři ve skutečnosti šíří rasismus. Taková je dikce nového stupně politické korektnosti (+ foto)Ruské špičky: USA nemají prostředky k nátlaku na politiku RuskaEuroopilec Juncker si užívá za naše peníze! Vůbec se s tím nemazlí. Podívejte se, jak si žije šlechta, poddaníBrutalita francouzské policie. Milovníci demokracie mlčí, není to v Rusku (+ foto)Neuvěřitelná epidemie útoků kyselinou! Policie si neví rady. Další kulturní obohacení Evropy

ePortal.cz

Jan Palach nebyl hrdina. To opravdu neRazítkovací mánie snad nikdy neskončí

euPortal.cz

V minulosti Kliniku podpořil Andrej Babiš a dokonce hrál roli při jakési provizorní užívací smlouvě, za což byl tehdy levičáckými kruhy adorovánTvrdá realita: V Británii díky muslimům 15 útoků kyselinou týdně. Z toho 3/4 v Londýně

Eurabia.cz

Jak muslimové skrývají svou agresivitu za obviňování druhých z perzekuce muslimů Jak potom kvalifikovat chování NATO v Srbsku či v Afghánistánu a některých jeho členů v Iráku a v Libyí?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

euServer.cz

Bandera se prokazatelně 13x tajně setkal s představiteli CIA. Například: 22.3.1950 v Hamburku, 17.5.1950 s CIA, 7.5.1951 na letecké základně USA ve Wiesbadenu...Přemrštěné náklady nekončící války mohou vést k tomu, že Spojené státy budou muset překonat pocit ponížení a z Afghánistánu se stáhnou. Už dnes Čína, Rusko a Indie přebírají v oblasti politickou inciativu

ParlamentniListy.cz

Tohle je smrtelné. Blíží se k TOP 09. A Petříček do vedení? Ne! Bývalý vysoký funkcionář ČSSD jde do akceRodinu tvoři máma, táta a děti! Senátor Valenta je pobouřen tím, co ČT pustila dětem
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny