„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Právník Kuba: Karel poškodí naše vztahy s Němci

Autor: -abb- | Publikováno: 22.1.2013 | Rubrika: U NÁS
Ilustrace

Vysokoškolský učitel práva Jaroslav Kuba se tvrdě opřel do Karla Schwarzenberga. Zkomplikuje česko-německé vztahy. 

PZ: Pane doktore Kubo, už předloni jste odhadl, že bude-li zavedena přímá volba prezidenta, bude to Karel Schwarzenberg, kdo se stane favoritem jistých zájmových skupin...  

Je to pravda. Na Štědrý den 2011 mi Britské listy otiskly esej k funerální kampani za zesnulého Václava Havla. Už tehdy jsem tuto kampaň vnímal jako nástřel prezidentské kampaně ve prospěch Karla Schwarzenberga. Už proto, že krátce předtím Parlament otevřel cestu k přechodu na přímou volbu prezidenta.

PZ: Jak tedy dnes vnímáte současné prezidentské klání?
 
Určitá část občanů je schopna si vytvořit vlastní názor, který zohledňuje jak vlastní individuální zájem, tak i společenství, ze kterého se rekrutují. Jsou tak schopni orientovat se v mediálním přílivu dezinformací. Při volbách však mívají rozhodující slovo ti ostatní - masa lidí, kteří mají po celodenním shonu sotva čas na to, aby si odpočinuli a nabrali síly do příštího dne. Tito jsou odkázáni jen na to, co spatří při večeři na obrazovce, nebo co se dočtou v tisku nebo na internetu. U volební urny většinou nevědí, jaké hodnoty onou volbou hájit a když volí, jednají ovlivnění dlouhodobou mediální propagandou.

PZ: Volby jsou tedy v područí mediokracie?

Ano, o výsledku volby podstatnou měrou rozhodují média. A nejde jen o volby. Vzpomeňme si, že když se ODS nedostávalo hlasů proti opozici, média jim okamžitě z ničeho stvořila chybějícího koaličního partnera. Bursíkovci, véčkaři, pořád je to stejné... Proto když došlo k zavedení přímé volby prezidenta, nebylo těžké uhádnout, že to budou sdělovací prostředky, které volbu zásadně ovlivní. Když říkám média, mám na mysli hlavně jejich vlastníky, které můžeme spočítat na prstech jedné ruky. Patří jim regionální i celostátní „papírový“ tisk. A pokud jsou to občané sousedního státu - což jsou - nelze vyloučit, že svá média v České republice neprovozují pouze za účelem obchodování s informacemi. Média jsou podle mne více než armáda. A když stát předá svá národní média pod vlastnickou kontrolu sousedního státu, je to neštěstí, protože je jen otázka času, kdy tato média budou rozhodovat o výsledku voleb.

PZ: Můžete uvést nějaký příklad, jak médiokracie manipuluje volby ve prospěch svého kandidáta?

Jistě, jeden příklad za všechny: všichni jsme viděli, jak se stovky záběrů Karla Schwarzenberga, kterak klimbá při výkonu ústavní funkce, proměnily v jeho přednost sloganem „když se kecaj blbosti, tak spím“.

PZ: Proč myslíte, že německá média (česky psaná média v německých rukou, ale ostatně i německá a německy psaná) podporují Karla Schwarzenberga? Co od něj čekají?

Jsme přesvědčen, že zavedení přímé volby prezidenta byla jednoznačná přihrávka vlivu médií. Ta jsou řízena vlastníky v Bavorsku, přičemž Bavorsko je azylovým rájem sudeťáků. Jejich dlouhodobá favorizace Karla Schwarzenberga tedy musí mít nějaký pádný důvod. Myslím, že chtějí navázat na to, co bylo přerušeno zvolením Václava Klause prezidentem.

PZ: Jak to myslíte?

Když byl prezidentem Václav Havel, přiblížilo se realitě uznání Sudetoněmeckého landsmanšaftu jako partnera české vlády. Tento Landsmanšaft, musíme mít na vědomí, vznáší vůči České republice územní požadavky. Tento vývoj přerušil svým příchodem na Hrad až Václav Klaus.

PZ: Můžete být konkrétnější?

Vzpomínám si například, že když jsem byl někdy v roce 2004 pozván na jednání prezidentova týmu právníků, se kterými hlava státu konzultovala své kroky, hned na začátek jednání nás Václav Klaus vroucně žádal o pomoc, jakými právními prostředky lze požadavkům Sudetských Němců zamezit. Tehdejší vicepremiér Mareš se totiž chystal vyjít Sudetským Němcům výrazně vstříc.

PZ: Nebýt Klause, byly by už tedy Benešovy dekrety zrušeny?

Nepochybně. Kdyby Václav Klaus navázal na Havlův odkaz,  Benešovy dekrety by byly zrušeny a Klaus by byl česky psanými německými médii adorován stejně líbezně jako Havel.

PZ: Jak s tím vším souvisí Karel Schwarzenberg? Má za úkol navázat na Havla a jeho posluhování Němcům?

Karel Schwarzenberg je nadějí pro ty, kteří usilují o návrat ke stavu, k jakému to zde Havel a jeho kancléř Schwarzenberg dotáhli. Na zdejší politické scéně v tomto ohledu dokonce nemá alternativu. Proto jsem už v prosinci 2011 dovodil, že to bude on, kdo bude médii prosazován. A navíc, jeho přítomnost na Hradě bude povzbuzovat k návratu před 28. říjen 1918. 

PZ: Je tedy Schwarzenbergova obliba jen umělým výtvorem médií?

To si úplně nemyslím. Karel Schwarzenberg má řadu spojenců. Například odnárodněné "celebrity", které jsou často pohrobky kolaborantů. Ti jsou pro část prostoduchých voličů často vzorem. A nemalá číst prostých lidí, kteří jsou unaveni klesající životní úrovní, nejistotami, a existenčním strachem - to jsou další jeho spojenci. Tito lidé, po předcích zvyklí celý život jen plnit příkazy nadřízených, si po dvacetiletí rozkladného ´anarcholiberalismu´ oprávněně přejí návrat k elementární disciplíně. Nahrává mu i opozice, která vzhlíží k Německem ovládané Evropské unii.

PZ: Proč myslíte, že je takto vylíčený proněmecký Schwarzenberg pro voliče tak přitažlivý?

Domnívají se, že s Karlem na Hradě zavládne v Čechách údajný německý pořádek a blahobyt. Že nastane změna jak od embéček k superbům. Ale budou opět zklamáni, jako když tehdy cinkali klíči v domnění, že jim zůstanou existenční jistoty socialismu a doplní se o konzumní ráj Západu.

PZ: Ukázala-li se Vaše minulá předpověď jako pravdivá, jaký výsledek volebního klání předpovídáte nyní?

Bude zázrak, pokud Schwarzenberg neskončí jako vítěz. Mainstream se činí, když straší voliče ČSSD, že Zeman na Hradě by jejich stranu rozvracel a když zdůraňuje, že Zeman je jen vyřvávající ožrala a že je lepší hlas odevzdat dobrotivě klimbajícímu tatíčkovi.

PZ: Když zázrak nenastane, co nás tedy čeká?

Současný stav se časem jen rozšíří o pocit ponížení z cizince na Hradčanech. To nebylo ani za okupace. A sny o zavedení německého  „órdnungu" jsou jen iluze. Kdokoli panuje na cizím území, se přece řídí zásadou - „Divide et impera“, "rozděl a panuj". Tedy rozděluj poddané mezi sebou, zasívej mezi ně sváry a o to snadněji je udržíš. Ostatně – apendixem Německa jsme už přes dvacet let a míra zdejšího chaosu se neustále zvyšuje. A ti, kteří Schwarzenberga prosazují, ponesou odpovědnost za to, že jeho přítomností na Hradě se zkomplikují českoněmecké vztahy.

PZ: Co říkáte na poslední skandální výroky Karla Schwarzenberga v televizních duelech?

Řekl bych, že ony česko-německé vztahy už začal dokonce vracet do minulosti, když v televizní debatě prohlásil Benešovy dekrety za už dvacet let neplatící a zároveň nevyvrátil, že v době, kdy byl Havlovým kancléřem, poradil Havlovi omluvu sudeťákům. Dokonce naznačil, že za odsun by se tehdejší vláda včetně prezidenta Beneše ocitla v Haagu. To jsou skandální výroky. Nechci být falešným prorokem, ale pokud je něčeho tato osoba zárukou, tak rizika nového Kosova v srdci Evropy.

prvnizpravy.cz

čtěte také:

“Tak tedy jdeme do finále”. Známý herec vysvětluje, proč nevolit Schwarzenberga, ale Zemana

Karel a fašismus

Svatořečení je předčasné. Kníže není volbou pro konzervativce.

5250 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?Chtějí zrušit výuku hymny na základních školáchVeganství zachrání naši planetu, tvrdí slavný závodník formule 1. Dostal pádné odpovědi od svých kolegů (+ foto)

ePortal.cz

Věrně sloužil komunistům a dnes věrně slouží eurohujerům, nový ministr chce rozbíjet V4Jak Němci a Ukrajinci přinášeli civilizaci do Ruska - mučení a totální vyhlazení židů s Rusy

euPortal.cz

Český Portál i EUportal ukončují ke konci roku svou činnost a vydávání článkůPro Albrightovou bylo půl milionu mrtvých dětí přijatelnou cenou. A Havel podněcoval války USA proti nevinným, říká bývalý diplomat

Eurabia.cz

Nová německá vláda již otevřeně deklaruje snahu vytvořit z EU Spojené státy evropské!Na zříceném britském bombardéru ve Středozemním moři jsou možná jaderné zbraně

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

ParlamentniListy.cz

Co když už není žádné lůžko, zajímal se Lutonský z ČT. Odpověď překvapilaCo Janda napáchal proti Rusku, napáchá teď proti Číně. Na vnitru budou mít pré, obává se Jaroslav Bašta
Aktuálně nejčtenější
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny