„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Naše armáda není v Afganistanu kvůli boji s terorismem, říká bývalý šéf štábu sekretariátu ministra zahraničí USA. Proč tedy? (+ video)

Autor: Spectrum13 | Publikováno: 29.11.2017 | Rubrika: VOJENSTVÍ
Ilustrace

Prof. Lawrence Wilkerson, bývalý šéf štábu sekretariátu a plukovník americké armády, prohlásil, že američtí vojáci nejsou v Afganistanu není kvůli boji s terorismem. Důvody jsou jiné.

Wilkerson se na portálu Real News Network vyjádřil k možné spolupráci s Ruskem a Íránu s Tálibánem. Wilkerson uvedl, že je možné, že Rusové a Íránci udržují do jisté omezené míry kontakty s talibánci, ale řídí se při tom vlastními úzce vymezenými zájmy.

Podle něj v případě Ruska může jít o infiltraci islamistických skupin v Afganistanu, aby se zabránilo jejich dalšímu šíření směrem do Ruska.

„Ale zopakuji, co jsem už mnohokrát říkal. V Afganistanu už nejde o talibánce. Nejde už dokonce ani o stabilitu v Afganistanu, leda že by to sloužilo vyššímu cíli. A ten vyšší cíl je dvojí povahy. Za prvé jde o to, aby tvrdá armádní síla zůstala v Afganistanu po dobu nejbližších padesáti let, pokud se to ukáže nutné. Aby se tato síla nacházela poblíž nové čínské Hedvábné stezky. Druhým cílem je neutralizace pákistánských jaderných zbraní, kdyby v této zemi došlo k destabilizaci. Proto jsem v Afganistanu. Ne proto, abychom bojovali s talibánci, Al-Kaidou, ISIS nebo kýmkoliv jiným. A budeme tam půl dalšího století,“ řekl Wilkerson.

Zdroj: Real News

Klíčová slova: USA  | armáda  | Rusko  | Čína  | Afganistan
4030 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?Chtějí zrušit výuku hymny na základních školáchVeganství zachrání naši planetu, tvrdí slavný závodník formule 1. Dostal pádné odpovědi od svých kolegů (+ foto)Švédská vláda ztratila kontrolu nad zemí: 120 pumových útoků za půl roku. Integrace migrantů v praxi

ePortal.cz

Čtenáři a přátelé Eportalu, podpořte nás prosím, nebo ukončíme činnostMuslimské šátky a svoboda je nosit

euPortal.cz

Druhé referendum o Brexitu: Johnson smetl místní Pátou kolonu Bruselu z politické scény. Titanic eurokavárny dostal další ránuPremiér Andrej Babiš se podřídil diktátu Bruselu. Bude nás to stát až 675 miliard korun každý rok!

Eurabia.cz

Muslimský zpěvák oslavuje smíšená manželství evropských žen s muslimy, jako zbraň ničení naší EvropyRakouské úřady používají metody StB a GESTAPA k zastrašování odpůrců masové migrace a islámu

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Dosud největší facka EU! Sledoval jsem celý přenos. ČT hystericky proti JohnsonoviMám pro premiéra Babiše dvě zprávy

ParlamentniListy.cz

Ukázal jsem jim! Babiš vynesl info z jednání EU: Šlo o naše sousedyŽe dlužíme EU? Klaus st. se naštval: „Havlovi muži“ nebudou číst rádi
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny