„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Islám pomáhá proti sexuálnímu zneužívání! To není vtip, píše se o tom v uznávaných novinách

Autor: Emil Sádlo | Publikováno: 23.10.2017 | Rubrika: MÉDIA
Ilustrace

Na stránkách britského deníku The Independent vyšel článek, který vysvětluje, že „učení islámu může zabránit dalším skandálům souvisejícím se sexuálním zneužíváním“.

Článek se odvolává na skandál, k němuž došlo v USA, kdy se ukázalo, že filmový producent Harvey Weinstein po řadu let sexuálně zneužíval herečky. Deník The Independent tvrdí, že tomu lze zabránit díky islámu. Autorem textu je muslimský aktivista Qasim Rashid, mluvčí islámské organizace Ahmadiyya Muslim Community.

„Podle islámu má každý muž zodpovědnost zabránit sexuálnímu zneužívání, slovy i skutky. Lidé jako Weinstein chodí po ulicích, terorizují naše sousedy. Společně můžeme uskutečnit vyzkoušený islámský model, který to šílenství zastaví a zavede rovnost pohlaví v Americe a na celém světě,“ píše Qasim Rashid.

Podle něj Korán „klade rovnítko mezi mužem a ženou“ a jeho verše ukazují vyznavačům, jak se mají chovat vůči ženám, aby jim nebylo ubližováno, ani nebyly zneužívány.

Náhoda?

Vyšel článek v The Independent náhodou? Uveďme jen, že před několika měsíci koupil 30 procent akcií tohoto deníku saudský investor sultán Muhammad Abuljadayel.

Klíčová slova: média  | islám  | ženy
4527 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Aktuálně nejčtenější
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny