„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Pijete mléko? Asi jste rasisté! Tvrdí jedna z největších neziskovek

Autor: MoonChild | Publikováno: 16.8.2017 | Rubrika: VE SVĚTĚ
Ilustrace

Největší nezisková organizace na ochranu zvířat PETA ve své oficiální zprávě označila mléko za dokonalý symbol rasistů. Dojení krav je navíc podle ní znásilňováním.

Za všechno může herec Christoph Waltz, který ve filmu Hanebný pancharti hrál německého důstojníka Hanse Landu popíjejícího mléko během prohledávání jednoho ze židovských úkrytů. Podle PETA rasisté přijali mléko jako symbol své nadřazenosti.

Organizace ovšem se smutkem přiznala, že mléko pijí často a rádi rovněž lidé, kteří nejsou bílými suprematisty. PETA je chce přesvědčit, aby se ho vzdali a nahradili kravské mléko nějakou rostlinnou alternativou.

Levicoví aktivisté navíc prohlašují, že získávání mléka od krav se rovná znásilnění. „Znásilnění je nejodpornějším zločinem s použitím násilí. A přesto je standardním postupem v mlékárenském průmyslu,“ stojí v prohlášení.

Nejedná se o první neotřelé názory PETA. Není to tak dávno, co tato organizace tvrdila, že výroba sýrů je sexistická, protože se zakládá na násilí a zachází z dobytkem ženského pohlaví jako s věcí.

 

Zdroj: peta.org

Klíčová slova: jídlo  | rasismus  | zvířata
5706 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Aktuálně nejčtenější
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny