„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Ministr pro sociální politiku vytkl Ukrajincům, že příliš mnoho jedí (+ video)

Autor: odjinud | Publikováno: 12.8.2017 | Rubrika: VE SVĚTĚ
Ilustrace

Obyvatelé Ukrajiny utrácejí polovinu svých příjmů na nákup potravin, protože příliš mnoho jedí, prohlásil ve vysílání televize 112 Ukraina ministr pro sociální politiku Andrij Reva.

Takto ministr odpověděl na otázku, proč Ukrajinci věnují 50 procent svých příjmů na nákup potravin, zatímco v případě Německa to je pouze 14 procent. Reva trval na tom, že problém není ve výši příjmů, ale v odlišné tradici stravování.

„Když mluvíme o tom, že Němci věnují 14 procent, zatímco my utrácíme 50 procent, tak je to dáno systémem priorit. Pro mého otce byla vždy priorita dobře se najíst.

Domníval se, že si lze něco odepřít, ale zdravá plnohodnotná strava je velmi důležitá. Naši lidé mají takovou historickou tradici — hladomory a války je nutily vnímat problém stravy jinak než v ostatních zemích. Nemluvím ani o tom, že se u nás ve společnosti kultivoval vztah ke chlebu," řekl Reva.

Podle něj „Němci se stravují trochu jinak". „Mají jiný potravinový režim. Jejich kultura stravování se velice liší od té naší. Vzhledem k tomu, že ceny potravin se na Ukrajině a v Německu přibližně shodují, Němci jedí méně nikoliv proto, že nemají takovou možnost, ale protože mají takovou kulturu. Proto v porovnání s námi utrácejí méně," uvedl ministr. O rozdílu ve výši příjmů v Německu a na Ukrajině se však nezmínil.

Ministrova slova okomentoval i známý ukrajinský novinář Anatolij Šarij:

Převzato z cz.sputniknews.com, youtube.com

Klíčová slova: Ukrajina  | ekonomika  | jídlo
3277 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Aktuálně nejčtenější
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny