„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Děti jako hračky deviantů a sociálních inženýrů. Stále více dětí je ve školkách vychováváno bezpohlavně (+ video)

Autor: Emil Sádlo | Publikováno: 1.8.2017 | Rubrika: VIDEO
Ilustrace

Pohlavně neutrální, takové mají být děti, které jsou vychovávány ve „školce bez pohlaví“. Nenajdete tam chlapce hrající si s autíčky nebo holčičky s panenkami. Cílem je „hen“, tedy pohlavně neurčitá osoba.

V roce 2015 byl do švédského práva zaveden pojem „hen“, tj. pohlavně neutrální člověk. Tehdy se také začal zavádět zvláštní výchovný program, v jehož rámci má být zakázáno šíření veškerých „pohlavních stereotypů“.

Od té doby vznikají jako houby po dešti „školky bez pohlaví“. Většinou se jedná o malá soukromá zařízení, které ale dostávají vydatné státní dotace.

Děti, které se v takovýchto zařízeních nacházejí, jsou vychovávány pohlavně neurčitě a často také nepoužívají jména. Úkolem vychovatelů je vyřadit z jazyka pojmy, které by dítě „omezovaly“ při volbě identity.

Níže uvedený film ukazuje právě jednu z takových školek. Zařízení se nachází v soukromém domě a vede ho „mapa“. „Mapa“ není jméno, ale označení pro pohlavně neurčitou osobu, v níž se snoubí máma a táta (mama + papa). Vychovatelem je intersexuál Del LaGrace Volcano. Do školky, která od státu dostává nemalé peníze, chodí dvě děti: pětiletý/á Mika a tříletý/á Niko.

Zdroj: vice.com, wolnosc24.pl

Klíčová slova: Švédsko  | gender  | školství
5030 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Aktuálně nejčtenější
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny