„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Proč se americká armáda rozpadá na kusy?

Autor: odjinud | Publikováno: 21.7.2017 | Rubrika: VOJENSTVÍ
Ilustrace

Armáda Spojených států se rozpadá na kusy, píše ve svém článku pro The National Interest bývalý plukovník a v současnosti odborník na vojenskou historii a obranu Douglas Macgregor. Podle něj za to mohou problémy, před kterými američtí generálové raději zavírají oči.

„Pokud Donald Trump nejmenuje silného a informovaného ministra armády, který by byl schopen vyžadovat od generálů odpovědnost a trval by na radikálních změnách, může armáda ztratit mnohem více než pouze peníze," tvrdí Macgregor.

Podle něj nejvyšší armádní velení ještě nepochopilo, že období druhé světové války již skončilo. Dále tvrdí, že velení raději investuje miliardy dolarů do neosvědčených technologií, jež údajně pomohou v daleké budoucnosti vyhrát válku, nebo do nových verzí zastaralých platforem a systémů.

Dále píše o cvičení NATO v Bulharsku, v rámci kterých výsadkáři NATO musí proniknout na území simulovaného nepřítele, obsadit letiště a počkat na posily pro provedení další operace.

Macgregor toto cvičení označil za „přípravu k sebevraždě", což si moc dobře uvědomují jak východoevropští partneři USA, tak i Rusko. Podobná operace vyžaduje od Spojených států převahu ve vzduchu, na moři a celkovou převahu na dotyčném bojišti.

Pokud by se Spojené státy pokusily provést tuto operaci proti připraveným silám Ruska, Číny nebo Severní Korey, tak by toto cvičení podle něj skončilo během několika minut.

Ještě jedním problémem americké armády jsou podle Macgregora 200 tisíc vojáků, které regulární armáda postrádá v Africe, Asii a na Blízkém východě, kde mají podpořit operace, jež tam provádí Washington.

„Základem vojenské síly jsou bojové formace, a nikoliv počet vojáků. Dnes je americká armáda rozptýlena po celém světě a její formace jsou přežitkem studené války," domnívá se autor.

Vojenské jednotky americké armády nejsou dnes připraveny pro společné integrované operace „v těch nejsmrtonosnějších podmínkách, které jsme kdy viděli od dob druhé světové války", tvrdí Macgregor.

Podle jeho názoru hrozba vzniku kritické situace, která by se podobala korejské válce v 50. letech, roste s každým dnem. Právě proto není vyloučeno, že dějiny budou soudit Donalda Trumpa podle toho, koho jmenuje novým ministrem armády.

 

Převzato z cz.sputniknews.com

Klíčová slova: USA  | armáda
5273 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

FreeGlobe.cz

V budoucnu bude genetická zbraň schopna vyhlazovat určité národnostiŠílená hysterie feministek. Zmlátily lidský plod tyčí a pak ho zapálily (+ video)Anarchista chtěl podpálit středisko pro nelegální imigranty! (+ foto)Zoufalí Katalánci zaútočili na středisko pro uprchlíky (+ video)Důvod k válce? Američané se opravdu hodně snaží. Írán prý porušoval smlouvu před její platností (+ foto)

ePortal.cz

Palestinský kult smrtiČulík, Kartous a elfové, praporečníci nové totality

euPortal.cz

Myslet si, že lze omezit terorismus v Evropě omezením nábojů v zásobníku pro bezúhonné lidi, může jen šílenecKdysik bylo BBC a Svobodna Evropa, dneska su blogy a fejkoweby

Eurabia.cz

Muslimové terorizují Anglií, protože po nich chtějí, aby se integrovali. Až Anglie konvertuje na islám teror ustane Socialisté usilovně pracují na odstranění Salviniho a obnovení přílivu masy afrických uprchlíku do Itálie a Evropy

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Otázka nejen pro pražskou smečku: Co je demokratičtější?Jak daleko je Milion chvilek od demokracie a jak blízko má k fašizmu

ParlamentniListy.cz

„Konec světa.“ Exprezident Klaus o Gretě, EU a klimatu. Chystá se akce profesorů se vzkazem: Klimatická krize neníPrasárna! Šmarda kopnul Babiše za minulost a naznačil budoucnost
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny