„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Trestní oznámení na režiséra Menzela. Podpořil Schwarzenberga a urazil Čechy: Nevolníci a zbabělci

Autor: Ondřej Karták | Publikováno: 19.1.2013 | Rubrika: U NÁS
Ilustrace

Dnešního dne jsem podal na Jiřího Menzela trestní oznámení pro podezření ze spáchání tr. činu dle §355 odst. 1 písm. b) tr. zákoníku.  Jeho znění uvádím níže: 


Nejvyššímu státnímu zastupitelství ČR
 
Věc: trestní oznámení na Jiřího Menzela pro podezření ze spáchání trestného činu hanobení skupiny osob dle §355 odst. 1 písm. b) a odst. 2 písm. b) trestního zákoníku a to v organizované skupině.
 
 
 
I
1. Podávám tímto trestní oznámení na Jiřího Menzela, povoláním filmový režisér, pro podezření ze spáchání trestného činu hanobení skupiny osob dle ust. §355 odst. 1 písm. b) a odst. 2 písm. b) trestního zákoníku v organizované skupině neznámého počtu osob.
 
 
II
2. Jmenovaný zřejmě ve spolupráci s dalšími osobami, které mi nejsou známy natočil videospot, který byl v lednu 2013 v průběhu druhého kola voleb presidenta ČR umístěn na internetu např. na
 
 
3. Na tomto videu pan Menzl hanobí lidi českého ovšem nešlechtického původu, když o nich mluví jako nešlechticích a tvrdí, že mají nevolnický původ a zbabělou povahu.
 
4. Z kontextu toho, že se jedná o prezidentskou kampaň, která má za cíl přesvědčit lidi aby volili jím preferovaného kandidáta (Schwarzenberga) a vyloučili soupeře (Zemana), je zřejmé, že se jedná o hanobení těch, kteří dávají přednost Schwarzenbergovu protikandidátovi a to způsobem, který snižuje jejich lidskou důstojnost veřejně a natolik zásadním způsobem, že se domnívám, že byl spáchán trestný čin hanobením národa a skupiny osob pro politické přesvědčení.
 
5. Vědom si zásady ultima ratio poukazuji na to, že pan Menzel je veřejně známá osobnost jejíž prohlášení má větší váhu než prohlášení běžného občana a je zde dán zásadní zájem společnosti na tom, aby takovéto projevy nebyly trpěny.
 
III
6. Žádám, aby celá věc byla byla řádně vyšetřena a abych byl písemně informován o výsledcích proběhlého vyšetřování.
 
7. Zároveň prohlašuji, že mi ve věci nejsou žádné další, než shora uvedené skutečnosti známy.
 
 
V Teplicích dne 17. ledna 2013
 
 
Ondřej Karták
 
 
čtěte také:
 

14651 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Aktuálně nejčtenější
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny