„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Kdo vládne v Bílém domě? Trump šije kšiltovky. Pence chystá rakety

Autor: Dr. Paul Craig Roberts | Publikováno: 25.4.2017 | Rubrika: MYSLÍM SI
Ilustrace

Během mé dlouhé washingtonské praxe jsem nezažil, aby některý z viceprezidentů učinil nějaké skutečně závažné mezinárodně politické prohlášení, nebo dokonce vyhrožoval válkou některé zemi. Dokonce ani sámneblaze proslulý Dick Cheney nesebral tuto roli slabému Georgi Bushovi mladšímu. Časy se mění: v uplynulých dnech  viceprezident Pence hrozí válkou Severní Koreji.

„Meč je připraven“, řekl Pence. Jako kdyby on byl nejvyšším velitelem amerických ozdrojených sil. Možná, že jím opravdu je... 

Hlavně, že jede byznys

Kde je vlastně Trump? Jak usuzuji z mnohých mailů, které od něj dostávám, nejvíce ho zaměstnává marketing jeho prezidentování. 

Jakmile vyhrál prezidentské volby, začal mi chodit nekonečný zástup nabídek na koupi trumpovských kšiltovek, manžetových knoflíčků, hrnků na kávu, nebo také výzva, abych dal tři dolary za účast ve slosování, kde mohu vyhrát nějaká prezidentovat memorabilia. Poslední nabídka spočívala v šanci vyhrát „jednu z pěti osobně Trumpem podepsaných fantastických fotografií z historické a mohutně navštívené inaugurace“.

Pro Trumpa je zkrátka jeho funkce v Bílém domě primárně nástrojem pro vydělání balíku peněz. Pokud totiž jeho viceprezident, jeho poradce pro národní bezpečnost, jeho ministr obrany, zástupce USA v OSN či ředitel CIA řeknou, že chtějí někde rozpoutat válku, budou z toho další memorabilia, která se dají za tři dolary vyhrát v tombole. 

Reálná versus vylhaná hrozba

Jako důsledek Trumpova selhání řídit svoji vlastní vládu je zde tedy viceprezident Pence, který Rusku a Číně oznámí, že si USA na jejich hranicích možná střihne jadernou válku se Severní Koreou. A ještě je tak hloupý, že mu nedojde, že se to Rusku a Číně možná nebude tak úplně líbit. 

Washington tvrdí, že se bojí toho, že Severní Korea disponuje atomovými zbraněmi. Jenžee celý zbývající svět se mnohem mnohem více bojí toho, že atomovými zbraněmi disponují USA. A taky z toho, že jich mají takové množství. 

Mnohé průzkumy po světě doložily, že většina populace je mnohem více znepokojena ohrožením světového míru ze strany Washingtonu a Izraele - než ze strany Íránu, Severní Koreje, Ruska nebo Číny. 

Pence uvedl svůj výrok o připraveném meči formálním ujištěním, že „Amerika bude vždy především vyhledávat cesty míru“. Po Srbsku, Somálsku, Afghánistánu, Iráku, Libyi, Jemenu, Pakistánu a Sýrii jde o nejfalešnější prohlášení, jaké jen může učinit. Z americké perspektivy jsou to zkrátka vždy jen jeho oběti, které jsou bezohledné a provokující. Zatímco Washington je pochopitelně vždy bez špetky viny. 

Řekněme to jasně: Spojené státy usilujíé o válku, která by vyřešila jejich neřešitelné vnitřní problémy. Bude-li svět uvržen do Armageddonu, bude to Washington a nikoliv Severní Korea, Írán, Rusko nebo Čína, kdo zapříčiní konec života na Zemi. 

Jenže - koho to pak ještě bude zajímat?

 

Zdroj: paulcraigroberts.org
Převzato z Protiproud

Klíčová slova: USA  | válka  | volby USA
2548 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?Chtějí zrušit výuku hymny na základních školáchVeganství zachrání naši planetu, tvrdí slavný závodník formule 1. Dostal pádné odpovědi od svých kolegů (+ foto)Švédská vláda ztratila kontrolu nad zemí: 120 pumových útoků za půl roku. Integrace migrantů v praxi

ePortal.cz

Pomozte nám, prosímJsme hákliví, když si na nás otevřou ústa Čínani a Rusové. Ale když von der Lejnová hovoří o tom, že nám Brusel nařídí přijetí uprchlíků a nemáme na vybranou, kde jsou hrdinové Hřib, Kolář, Novotnej, Vystrčil...

euPortal.cz

Islamizace Francie neúprosně postupuje. Zde jsou neuvěřitelná faktaPorcelánový prasata z Bruselu. Pomazaný hlavy co maj patent na rozum, držky plný žrádla kosti odhazujou psům...

Eurabia.cz

NOVINKA: AMERICKÉ VÁLKY - FAKTA A REALITAZlatá generace dostává hustou sodu

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Už i ta žárovka zčernalaZápadní civilizace prochází inkluzí

ParlamentniListy.cz

Hamáček ostře jak málokdy: Vláda pravice? Já to viděl na vlastní oči! Hygiena zdevastovaná, problém zaplatit kvalitní policisty a hasiče… Antibabiš? Antifiala? Tady je pravda, říká pro PLLékař a kandidát SPD na hejtmana: Lidé v exekuci jsou zdravotně zcela ruinováni. Devastace a vyřazení ze společnosti
Aktuálně nejčtenější
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny